Dnevnik "1st try"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
Pozzz svima imamo bi par pitanja za vas uzgajivace sobzirom da ovo radim 1put u nekom improvizovanom boxu od starog ormana!!!
Ej ovako zanimam me na sta najvise trebam da obratim paznju,biljke su stare malo manje od 2 meseca i krenule su sa cvetanjem,sad sam ih stavio na rezim 12-12 sati,ali nemam predstavu kad ih trebam zalivati i kojom kolicinom vode nabavio sam merace za ph vrednost i za vlagu koje su neke optimalne cifre koje treba da trazim ,takodje za djubrivo ili to gnojivo nisam bas najbolje razumeo, temperaturu sam optimalizovao na oko 25 c u toku dana,nocu jos nisam proverio!Kupio sam i jedan mini reflektor,na kom bi rastojanju od biljki trebao da stoji sobzirom da je 400w!Takodje me zanimaju stvari vezana za ventilaciju,jel istina da biljka treba da bude " na vetru" jel im prija muzika?
Sutra cu okaciti i slike biljki cisto da vidite dokle je to doslo sa mojim amaterskim vestinama,iskreno mislim da su biljke lepo krenule,ali malo su stale sa napredovanjem rastu cvetovi ali one nerastu!
Unapred zahvalan!!!!
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
evo da ti prvi odgovorim, pre svega dobrodosao i zelim ti srecu u ovom hobiju! :)
paznju treba da obratis na SVE ! sto se zalivanja tice, klasicna procedura bila semenka u zemlji/biljka u vege fazi ili u cvetanju uvek je isto, samo ne treba preterivati, stavi prst u zemlju i ako je vlazno na dubini 2-3cm onda je ok, ako je suvo dodaj vodu ali NE PRETERUJ :)
sto se tice PH- cini mi se da PH vode je idealan 6.5 do 7 ali ja na to ne obracam paznju (sto ne znaci da ne trebas i ti) tako da sto se toga tice sacekaj neki drugi odgovor da ne bude ja s**bao stvar ;)
vlaga takodje ja ne vodim racuna, kakva je vlaga u sobi, takva je i u boxu (kod mene)
djubrivo nadji bilo koje sa NPK odnosom 1-2-3 ili 1-3-2 (glavna stvar da azota [N] u cvetanju ima dosta manje u odnosu na kalijum[K] i fosfor[P]) nadam se da me razumes, e sad temp 25 stepeni preko dana je ok, ukoliko ti nocu ne pada ispod 17/18 stepeni... ako ti pada, oblozi box stiroporom radi zadrzavanja toplote.
stp se rastojanja tiice, to opet zavisi stavi ruku ispod HPS (ili koje vec sijalice od 400w imas) i ako na mestu gde osecas da se direktna toplota gubi malo ispod pustis vrhove :)
istina je da biljkama prija vetar, ti u indoru treba da imitiras prirodu, naravno ne treba da se krive od te ventilacije da bude prejaka samo koliko da malo duvka lagano po njima. a muzika, neki kazu da im prija death metal, neki kazu rege neki kazu klasika neki kazu da nema efekta. ja im po ceo dan pustam marley familiju, black uhuru i jos poneki lagan rege :)
vidi pukni nam sutra fotkice, da vidimo kako ti ide to
i ako mozes malo vise informacija
koji strain je u pitanju, poreklo, box info, rasveta info, zemlja info i tako :)
ajd srecno
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
Hvala na dobrodoslici!!!! Sutrz cu da okacim fotkee,semenka je neka no name,ja sam u BE tako da mislim da ovde ima kvalitetnog semenja sigurno,a i dzidza od koje je uzeto je bila vrh!!!Box je inprovizovani orman klasican 190x60x110 ili tako nesto,rasvetu sam koristio najobicniju sijalicu,sutra cu da vidim tacne podatke tih sijalica sto sam uzeo i reflektora pa da vam pokazem,zemlja,kupio sam ovde neku najobicniju zemlju kosta oko 3 e 15kg ili tako nesto!!!
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
kako skroz obicne sijalice, pa rasveta je glavna stvar u indoru, sa tim 'obicnim' sijalicama nemoj da ocekujes puno
ako se ista moze i dobiti od toga. za taj ormar bi mogao HPS 250w da ugradis, ako si u mogucnosti jos bolje HPS 400w sa CoolTube-om.
uzmi malo citaj na forumu, nije napravljen samo da bi se gledale slike biljaka ;)
Edit: nas ne zanima odakle si i to ne bi trebao da delis sa nama.
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
dok nisam otkrio ovaj forum i ja sam pokusao sa obicnom sijalicom, biljka se samo izduzila i nije ni grane pustila, pa se osusila... preporucam cfl ili hps zarulje, nisu pretjerano skupe a i nije da ju moras cesto mijenjat... kad ces ju stavljat drzi je s maramicom ili ju dobro izbrisi nakon sta ju userafis prije paljenja jer sam citao na par stranica da ti mast sa prstiju nakon nekog vremena moze probit zarulju pa pukne :/ nadam se da sam bar malo pomogao i sretno sa grow-om :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
Laspadinas je napisao(la):
... Kupio sam i jedan mini reflektor,na kom bi rastojanju od biljki trebao da stoji sobzirom da je 400w! ...

Laspadinas je napisao(la):
... rasvetu sam koristio najobicniju sijalicu,sutra cu da vidim tacne podatke tih sijalica sto sam uzeo i reflektora ...

ajd pa javi posto ne kontam sa kakvom opremom radis, obicna sijalica ne igra igru, a 400w cega, kakava lampa, to je pogodak ako je hps, lose je ako je mh ili halogen il ziva ;) i daj fotku biljke nakon 2 meseca, da bacimo pogled kako izgleda
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
Evo ovako ovo je slika reflektora koji sam pazario,nemogu sad da nadjem i sijalicu koja ide,posto ima 2-3 razlicite jacine,okacicu da vidite pa da me posavetujete koja je bolja :D DSC07698.jpg

A evo i biljcice broj 1 DSC07706.jpg biljka je stara oko 1 mesec i 3 nedelje,koliko ja vidim ovde na forumu posle 2 meseca biljke su vec dosta bujnije od ove moje :p ali nema veze,zato sam i ovde da bi naucio nesto!!!

Biljka broj 2 nalazi se pored ove manje,ova biljka je posadjena isto kad i manja,otisla je malo vise u visinu,ali i na njoj su poceli da cvetaju hedeici DSC07703.jpg


ej a evo i djubriva koje sam pazario DSC07707.jpg
DSC07709.jpg

pa da cujem,gde gresim i koliko,molio bi blade da me malo vise posavetuje citao sam tvoje postove i cini mi se da zna covek o cemu prica!!!!Naravno i misljenje drugih bi vokleo da cujem,i jel ima nesto od ovih biljaka po vama ?
pozzzz svima
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
evo i lampica koje sam kupio za reflektor, DSC07712.jpg

dali neko moze da mi pojasni sta je HPS ,molio bi puni naziv samo da bi znao u buduce sta je!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
hps = High-Pressure Sodium -> Sodium-vapor lamp - Wikipedia, the free encyclopedia

ova tvoja halogenka sa 400w ima 8.500Lm (lumena) a hps iste snage ima 50.000Lm, plus u igri je boja svetla, tako da razliku nadam se vidis

tebi za cvetanje treba hps i djubrivo za cvetanje, sa vecim postotkom fosfora (P) a ne to koje si uzeo koje ima najmanje fosfora (NPK ti je 6-3-6, idealno za vegetaciju), al sve to pise i na forumu pa za detalje citaj malo unutrasnje uzgajanje i teme unutra
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
PowerSeed je napisao(la):
a sta da ti kazem, halogen lampa nije dobra za uzgoj a kupio si djubre za vegetaciju a biljke ti cvetaju


cekaj oces da kazes da netreba da se koriste halogene lampe,stvarno neznam prvi put ovo radim,nije mi jasno sta si rekao u vezi djubriva,biljke cvetaju i bez toga to djubrivo jos nisam stavljao,ako mozes pojasni mi malo bolje!
koliko sam te razumeo ono djubrivo je dok biljke nepocnu da cvetaju ili ?
pocele su da cvetaju ni ja neznam kako,poceo sam da citam po forumu i video da treba 12-12 da bi pocelo cvetanje to sam i uradio,naravno nisam imao pojma da mogu daih ostavim da se razviju jos malo,ja sam hteo to odma da uberem :p
Poceu sa novim growom samo da nabavim dobru menku,mozda svratim do adama pa kupim!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Da,gnjojivo koje si kupio koristi se u vege fazi dok biljke još nisu pocele cvijetati,pošto tvoje cvijetaju trebaš gnjojivo koje se koristi u fazi cvijetanja kao što ti Pow rekao,sa vecim postotkom fosfora (P).
Treba ti HPS rasvijeta (visokotlacna natrijeva žarulja)...pocele su da cvijetaju a ti neznaš kako,procitao si da treba 12/12 da procvijetaju i tako si uratio....hahah...pa zato cvijetaju!
 

Laspadinas

Aktivan Član
28.11.2012
130
36
28
ma razumeo sama da su zbog toga pocele cvetati,dali moze ovaj reflektor da posluzi za prvi put?
koje bi gnojilo bilo dobro za fazu cvetanja koji odnos elemenata?
blade voleo bi da cujem tvoj stav o ovim biljcicama,jel se razvijaju dobro,meni se cini da poslednjih 2-3 dana stagniraju,neraste uopste,samo cveta :D
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
a kakvu ces sijalicu staviti u taj reflektor ??halogenke ne drze vodu kod uzgoja.
gnojivo za cvjetanje....NPK...P i K ti moraju biti veci od N.
sve su ti to vec decki 3 puta napisali ...ajde malo pazljivije citaj sto ti drugi pisu .
tu halogneku i reflektor lipo stavi sa strane pazario si ih bzv. i procitaj prvo osnovne teme o uzgoju.
biljka u cvjetanju usporava sa rastom i fokusira se na debljanje vrhova.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
tu lampu baci u djubre(reflektor mozda moze da se iskoristi) i kreni da CITAS forum pa neces postavljati
pitanja koja se vec nalaze na forumu. Sa tom lampom ce se mozda i zavrsiti grow ali
ces dobiti 2 grama a struje ces potrositi 10 puta vise nego sto bi ta 2 grama platio na ulicu.

ps. ako nastavis sa takvim pitanjima dobices kaznene poene...
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
@weed4life pre bi reko 2 dzointa nego 2 grama xD
ako nisi u mogucnosti da kupis HPS sijalicu zajedno sa neophodnim dodatcima bar pored toga nadji 2-3 stedne sijalice ako nista drugo..
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
pozdrav majstore... evo vidis koliko se volimo zezat toliko volimo i pomagat :)
ja bih ti preporucio da odes na podforum dnevnik uzgoja, nakon sto procitas osnove uzgoja na home stranici normalno :)
samo se baci na citanje, od svih tih dnevnika, velicina boxa, vrsta sjemena, lampi... naci ces savrsenu kombinaciju za tebe i dobit neku ideju i tako napravit...
meni je zao sto si na krivo zapoceo dnevnik, to se nazalost desilo zbog neznanja.... sto je sasvim normalno, jer nitko nije postao odmah pro u uzgoju...
kada malo proucis tehnike uzgoja, lampe, vrste... dobis neku ideju... mozes je predstavit i pitat za misljenja i onda ti mi jos kazemo, stavi ovo malo ovako, a ovo vako i tako pa je lakse sve...
ovako s krivom lampom i tako malom biljcicom, koja je imala potencijala da naraste 2 metra u 2 mjeseca vege nema se puno sta za rec...
samo ne odustaj i radi ono sto volis !! sretno u daljnjim pohodima!!

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Laspadinas

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Upravo tako, iskoristi ovo trulo jesenje vrijeme i uči, čitaj, čitaj i uči. Trebat će ti. Jer uloga Boga to traži od tebe!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Laspadinas je napisao(la):
ma razumeo sama da su zbog toga pocele cvetati,dali moze ovaj reflektor da posluzi za prvi put?
koje bi gnojilo bilo dobro za fazu cvetanja koji odnos elemenata?
blade voleo bi da cujem tvoj stav o ovim biljcicama,jel se razvijaju dobro,meni se cini da poslednjih 2-3 dana stagniraju,neraste uopste,samo cveta :D


Da eto za fazu cvijetanja možeš potražiti vjerujem da ceš naci plantella cvijet (crvena boca)...možeš potražiti također Valentin cvijet gnjojivo za sobno bilje..pišem ti ova dva gnjojiva jer su prilicno rasprostanjena i trebao bi ih naci bez problema...sasvim solidno odrade posao...u cvijetanju ti dušik N netreba i nije ti bitan...bitan ti je fosfor P...znaci tražiš gnjojivo sa manje dušika i više fosfora.

Svijetlo ti je svakako problem i to bi trebao riješiti što prije+vjerojatno i malo nedostaje prehrane....eto pokušaj riješiti te problema pa nešto izvućeš iz ovog growa da ne propadne....kod zaljevanja ako koristiš vodu iz vodovoda pusti ju da odstoji par sati prije nego zaliješ biljku...možeš i dodati unutra cck 5-8 kapi limuna na 2 l vode