Domaja 130W CFL super stealth mini box (prvi grow)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Nemam termometar, trebao bi ga dobiti ovih dana. Mada mislim da je u box-u pakleno vruće. Spoljna temperatura ovih dana je preko 35, a sunce mi prži direktno kroz prozor 8 sati u toku dana. Jedna biljka je totalno spržena dok je ova druga još uvek u životu. Odrezao sam izgorele delove lista i sada je držim na prozoru.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ma nije mi se dalo pametovat al moram se javit kad vidim ovo.

Super ti je box, jako mi se sviđa :) Izvana :D
Unutra izgleda ko da nikad šarafciger nisi vidio, a vidi se i manjak čitanja jer to su osnove koje si zeznuo.

Prvo, ili ofarbaj unutra u mat bijelu ili nabavi kvalitetnu foliju, npr mylar.
31-luxal.jpg Aluminized_mylar_film_class1_12um_for_spacecraft.jpg

Drugo ventilacija se izvodi tako da sa najjačim ventom kojeg imaš ideš na ispuh pri vrhu boxa. Upuh je pasivan i rupa je na dnu boxa, na taj način imaš zdravu cirkulacija zraka.
New Bitmap Image.jpg

Treće staklo nema smisla ako su rupe na sve strane, toplina se samo akomulira u toj "komori" a ventovi koje si stavio da pušu u lampu taj topao šire po cijelom boxu baš radi tih rupa. Nije to neka snaga i staklo ti vjerovatno nije ni potrebno. Radije ostale ventove upogoni za miješanje zraka. Eventualno možeš jedan vent stavit da puše u lampe al pod kutem tako da taj topao zrak ne vraća u box već prema izlaznom ventu koji će tu toplinu najzad izvuć.

Četvrto kad ti dođe termometar sondu stavi malo iznad biljke i provjeravaj temperaturu te približavaj biljke svijetlu koliko može a bez da prelazi 28 stupnjeva. To možeš i s rukom provjerit, ako tebi prži ruku pržit će i biljke.

Peto, 6 biljki u tom boxu zaboravi. Jedna i to skoro bez vegetacije će popunit taj prostor i dobit ćeš više nego s tih 6 brižnih.
Ja sad spremam 600w setup pa mi nije na kraj pameti stavljati više od 4 biljke unutra.

Šesto: 1 tegla-1 biljka. Ništa više

Sedmo bez filozofije s zemljom. Florabella je ok ali banane i stiropor unutra, wtf. Haha. Eventualno perlita malo zamiješat.

Nadam se da ćeš temeljito pročitati pa primjeniti. Poz
 
Poslednja izmena:

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Ma nije mi se dalo pametovat al moram se javit kad vidim ovo.

Super ti je box, jako mi se sviđa :) Izvana :D
Unutra izgleda ko da nikad šarafciger nisi vidio, a vidi se i manjak čitanja jer to su osnove koje si zeznuo.

Prvo, ili ofarbaj unutra u mat bijelu ili nabavi kvalitetnu foliju, npr mylar.
Pogledajte prilog 36817 Pogledajte prilog 36816

Drugo ventilacija se izvodi tako da sa najjačim ventom kojeg imaš ideš na ispuh pri vrhu boxa. Upuh je pasivan i rupa je na dnu boxa, na taj način imaš zdravu cirkulacija zraka.
Pogledajte prilog 36822

Treće staklo nema smisla ako su rupe na sve strane, toplina se samo akomulira u toj "komori" a ventovi koje si stavio da pušu u lampu taj topao šire po cijelom boxu baš radi tih rupa. Nije to neka snaga i staklo ti vjerovatno nije ni potrebno. Radije ostale ventove upogoni za miješanje zraka. Eventualno možeš jedan vent stavit da puše u lampe al pod kutem tako da taj topao zrak ne vraća u box već prema izlaznom ventu koji će tu toplinu najzad izvuć.

Četvrto kad ti dođe termometar sondu stavi malo iznad biljke i provjeravaj temperaturu te približavaj biljke svijetlu koliko može a bez da prelazi 28 stupnjeva. To možeš i s rukom provjerit, ako tebi prži ruku pržit će i biljke.

Peto, 6 biljki u tom boxu zaboravi. Jedna i to skoro bez vegetacije će popunit taj prostor i dobit ćeš više nego s tih 6 brižnih.
Ja sad spremam 600w setup pa mi nije na kraj pameti stavljati više od 4 biljke unutra.

Šesto: 1 tegla-1 biljka. Ništa više

Sedmo bez filozofije s zemljom. Florabella je ok ali banane i stiropor unutra, wtf. Haha. Eventualno perlita malo zamiješat.

Nadam se da ćeš temeljito pročitati pa primjeniti. Poz
Ma nije mi se dalo pametovat al moram se javit kad vidim ovo.

Super ti je box, jako mi se sviđa :) Izvana :D
Unutra izgleda ko da nikad šarafciger nisi vidio, a vidi se i manjak čitanja jer to su osnove koje si zeznuo.

Prvo, ili ofarbaj unutra u mat bijelu ili nabavi kvalitetnu foliju, npr mylar.
Pogledajte prilog 36817 Pogledajte prilog 36816

Drugo ventilacija se izvodi tako da sa najjačim ventom kojeg imaš ideš na ispuh pri vrhu boxa. Upuh je pasivan i rupa je na dnu boxa, na taj način imaš zdravu cirkulacija zraka.
Pogledajte prilog 36822

Treće staklo nema smisla ako su rupe na sve strane, toplina se samo akomulira u toj "komori" a ventovi koje si stavio da pušu u lampu taj topao šire po cijelom boxu baš radi tih rupa. Nije to neka snaga i staklo ti vjerovatno nije ni potrebno. Radije ostale ventove upogoni za miješanje zraka. Eventualno možeš jedan vent stavit da puše u lampe al pod kutem tako da taj topao zrak ne vraća u box već prema izlaznom ventu koji će tu toplinu najzad izvuć.

Četvrto kad ti dođe termometar sondu stavi malo iznad biljke i provjeravaj temperaturu te približavaj biljke svijetlu koliko može a bez da prelazi 28 stupnjeva. To možeš i s rukom provjerit, ako tebi prži ruku pržit će i biljke.

Peto, 6 biljki u tom boxu zaboravi. Jedna i to skoro bez vegetacije će popunit taj prostor i dobit ćeš više nego s tih 6 brižnih.
Ja sad spremam 600w setup pa mi nije na kraj pameti stavljati više od 4 biljke unutra.

Šesto: 1 tegla-1 biljka. Ništa više

Sedmo bez filozofije s zemljom. Florabella je ok ali banane i stiropor unutra, wtf. Haha. Eventualno perlita malo zamiješat.

Nadam se da ćeš temeljito pročitati pa primjeniti. Poz

Izgleda da nisi bas sve procitao u ovom mom dnevniku. Skontao sam na samom pocetku, a i drugi clanovi su mi ukazali na greske pa sam izbacio foliju i ofarbao box u mat belu. Takodje sam i ventilaciju preuredio, tako da su ventovi za izbacivanje vazduha prebaceni na vrh box-a ;) . Mislim da staklo dodatno greje box tako da i ono ide napolje, a ubacicu 6 biljoza iz razloga sto je ovo regular seme. Izabracu jednu biljku koja ostaje u box-u i ide u saksiju od 5l. U svakom slucaju hvala na savetima i kritikama to je i razlog zbog kog sam otvorio dnevnik. :thumb:
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Evo mene opet, blago meni opet ja :ajnstajn: Predhodne dve curice je ubila temperatura koja je u nekim trenutcima dostizala 42 stepena i vlaga koja je bila oko 20%. Katastrofa :)

Ventove za izbacivanje vazduha sam premestio u sam vrh box-a i paralelno sa njima stavio vent koji duva preko sijalica.Tako da sada temperatura ide od 19 do 30, a u retkim slucajevima do 32 (to kada je spoljasnja temperatura malo veca, obicno oko 14-15 h) ,a vlaga od nekih 38% do 68%. Mislim da sam napravio sasvim solidne uslove biljkama.

Trenutno u boxu imam 4 case od po 0,5L i biljke koje su stare 7 dana.Do sada su zalivane 2 puta obicnom vodom u koju sam dodavao malo limuntusa. Trenutno su na rezimu 16/8 i za par dana planiram da na dve uradim toping, a na druge deve super toping. Zatim ih prebacujem na 12/12 da vidim pol i ostavljam jednu koja ide u saksiju od 5L.

Evo i njih ;)
DSCI0021.JPG
Da li sam ja to sve dobro isplanirao?
 
Poslednja izmena:

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Hehe ja vec topirao pre dva dana :) izgleda da sam jednu malo vise secnuo, ove ostale su se oporavile i nastavile sa rastom. Ostavljam ih u vegi jos 10-15 dana pa idu na 12/12. Kad pokazu pol jedna curica ide u 5l saksiju.....
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
....u dzepu ti kuliraju tri heda zelenaaaa :D Elem nisi trebao ovako rano da ih stresiras topingom jer nisu razvile koren, al kad si vec capno teraj dalje :D
Jedan savet, sad ih pusti i ne prckaj mnogo oko njih :) jedino sto treba da uradis je da dignes lampu kad zatreba i da zalijes.Komotno stavi na 2-3cm od vrhova jer je to cfl.Srecno u nastavku :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Palac

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Koliko ja primecujem nije im nesto zasmetalo :) vec drugi dan su nastavile da rastu. Danas treba da ih zalijem pa sam mislio da im dam i malo slavola. Mislim da ce im prijati.
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Evo nas 13 dan zivota, pre 5 dana uradjeno topiranje i suertopiranje. E sad ne znam koliko sam ja to dobro odradio. Evo fotke pa procenite :)


Pokusaj supertopiranja 1
DSCI0003.jpg

Pokusaj supertopiranja 2
DSCI0004.jpg

Topiranje 1
DSCI0010.jpg

Topiranje 2 DSCI0011.jpg

Sve zajedno u boxu
DSCI0013.jpg

Dva dana posle seckanja zalivene su slavolom. Na litar vode sam dodao 6ml slavola i bas im je lepo prijalo. Interesuje me kolike doze slavola mogu da dajem biljkama?
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
dobro je na prvoj ces imati 3 glavna vrha,sibaj to na 12/12 osim ako nemas nameru da ih presadjujes, posto ce im ubrzo zafaliti zemlje o_O

Slavol je dobar uz kombinaciju sa npk djubrivom,poboljsava unos azota idt pise ti na boci sve...Mozes svako zalivanje.Al ja imam losa iskustva sa njim i malim biljkama,pa sam ga izbacio iz upotrebe,nekad sam ga davao od polovine cvetanja u kombinaciji sa plantelom i tad vrsi posao fino.Drugi ga hvale po forumu pa ce ti nesto vise reci :)
 
Poslednja izmena:

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Za 7 dana idu na 12/12 ,a verovatno cu danas da ih prebacim u neke vece saksije. Hvala :thumb:
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Mali update, ulazimo u 18 dan vegetacije. Fino su se oporavile od seckanja i prebacene u malo vece posude. Zalivam ih svaki treci dan, dobijaju oko 2,5 dl vode koja predhodno odstoji oko 12 sati. Ph smanjujem limuntusom po metodi koju sam nasao ovde na forumu, a poslednja dva zalivanja su dobijale i slavol oko 8ml na litar vode. Temperatura se ovih dana pela i do 32, ali mislim da to nije nista strasno, vlaga je od 40 do 60. Takodje su dobile jos jednu sijalicu 20W crvenog spektra :)

DSCI0013.jpg
:vutra:
 

Prilozi

  • DSCI0014.jpg
    DSCI0014.jpg
    278,4 KB · Pregleda: 73
  • DSCI0016.jpg
    DSCI0016.jpg
    253,9 KB · Pregleda: 66

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
U planu mi je da zaokruzim vegu na 20 dana pa onda 12/12, pa onda da izaberem devojku za presadjivanje :) Koliko je vremena potrebno da pokazu pol?
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Au pa onda ce morati presadjivanje uskoro. Sledeci grow se mora nabaviti neko ozbiljnije seme, ovako mali prostor i regular menke su bas cimanje.