Domaja outdoor 2017

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
Bok ekipa,

ZEMLJA : start - bio plantela . presadene u K-substrat 2

SJEME : domaja

PRIPREMA : klijanje 5.4
u zemlji 10.4
presadene u box 22.4

GNJOJIVO : mislim ici sa plantelom list / cvijet

Imao sam priliku sjeme kupiti, ali sam se htio igrati sa vlastitim sjemenkama od prosle godine, trenutno je previse biljkica koje još moraju pokazati svoj spol, ostaje 3x biljke po boksu.
Prosle godine imao sam problem sta je sunce previse przilo zemlju tako da je ove odradeno sa drvom + jos zastiti kada dodu paklene vrucine.

Mislim topirat biljke da ne narastu previse posto su na balkonu, nadam se da cete pomoci ako zapnem.

Updejtat cu slikama svakih 10 dana

START 1.PNG START 2.PNG START 3.PNG START 4.PNG
 
Poslednja izmena:
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
svidja mi se izgled boxa, odnosno ovi boxovi za biljke. Samo pitanje, kod presadjivanja kako radis? mislim da je puno teze otkopati i izvaditi biljku iz zemlje nego je npr samo izvaditi iz tegle zajedno sa zemljom. Ovako riskiras da ostetis korijen prilikom presadjivanja i ne znas dokle se proteze. Isto tako mislim da postoji mogucnost da se dva korijena susjednih biljki isprepletu pod zemljom sto ce ti opet stvarati probleme. Mozda je bilo bolje da si napravio zastitne boxove za tegle i samo ih ubacio unutra

Nemam nekog iskustva al' ovo mi je nekako logicko razmisljanje, nek' me netko ispravi ako grijesim. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Jesi ih bar 100 ubo u zemlju :whato::? Malo mi to sve naopako i brojčano mnogo djeluje, a način početka me podsjeća na uzgoj rajčice. Znaš ono kad dvije babe pitaju jedna drugu jer ima šta za rasadu, e tak neš u tom stilu. Kak je tak je, sretno nek je ;).
 

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
svidja mi se izgled boxa, odnosno ovi boxovi za biljke. Samo pitanje, kod presadjivanja kako radis? mislim da je puno teze otkopati i izvaditi biljku iz zemlje nego je npr samo izvaditi iz tegle zajedno sa zemljom. Ovako riskiras da ostetis korijen prilikom presadjivanja i ne znas dokle se proteze. Isto tako mislim da postoji mogucnost da se dva korijena susjednih biljki isprepletu pod zemljom sto ce ti opet stvarati probleme. Mozda je bilo bolje da si napravio zastitne boxove za tegle i samo ih ubacio unutra

Nemam nekog iskustva al' ovo mi je nekako logicko razmisljanje, nek' me netko ispravi ako grijesim. :D
U boxu su biljke presadene i iz njega vise ne vadim, samo skidam muske...
Jesi ih bar 100 ubo u zemlju :whato::? Malo mi to sve naopako i brojčano mnogo djeluje, a način početka me podsjeća na uzgoj rajčice. Znaš ono kad dvije babe pitaju jedna drugu jer ima šta za rasadu, e tak neš u tom stilu. Kak je tak je, sretno nek je ;).
Ubo u zemlju 100 ? Naopako i brojčano iz kojeg razloga ? , sjeme sam imao koje sam imao htio sam tako, vjerovatnost m/ž biljke znaš i sam , ostalavljam ih 6max, 3po boxu. Eh te babe i njihov rasadnik :),nek sa 3 zavrsim kak spada ja prezadovoljan zimnica spremna:vozdra:;)

edit : mozdate buni ova prva slika, one su presadene u box, sliku sam postavio step by step:thumb:
 
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.015
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
mislim da je puno teze otkopati i izvaditi biljku iz zemlje nego je npr samo izvaditi iz tegle zajedno sa zemljom
Slazem se,jos ako na vrijeme ne prasadis pa se korijen ispreplete onda to zna biti pravi sex :). Ako se vec tako sadi onda je najbolje ici sa pregradama koje zatrpas sa zemljom i u principu dobijes kao da su u potovima.

Sretan grow ti zelim
 
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
izvini nisam odmah dobro shvatio, planiras ih drzati na balkonu u toj drvenoj saksiji do kraja?

hmm nisam strucnjak al' mislim da ti to i nije pametna ideja, jer iako iscupas muske njihovo korijenje ce ti ostati u zemlji (barem dio korijena) isprepleteno s ostalim biljozama sto zenkama moze smetati pri daljenjem razvoju (gusenje korijena i ometan razvoj).
Jos ne mozes znati redoslijed m/z biljki , npr moze ti se desiti da su ti u jednom boxu sve zenke ili da u jednom redu imas prve 3 zenke, druge 3 muske. Odnosno ne znas kakav ces imati raspored u boxu sto ti isto poslje moze stvarati probleme, a i nekako mi se mali cini (ne znam koliko litara zemlje si stavio).
Mislim da je u svakom slucaju puno bolje drzati ih u posebnim teglama, sto zbog uzgoja sto zbog rada sa biljkom.

Podrska domajama :D sretno stari
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
hvala decki :):clap:: ,,,, rijeseno pregrade postavljene dok su jos biljke male, kad pokazu spol vadim vani nek uzivaju.

izvini nisam odmah dobro shvatio, planiras ih drzati na balkonu u toj drvenoj saksiji do kraja?

hmm nisam strucnjak al' mislim da ti to i nije pametna ideja, jer iako iscupas muske njihovo korijenje ce ti ostati u zemlji (barem dio korijena) isprepleteno s ostalim biljozama sto zenkama moze smetati pri daljenjem razvoju (gusenje korijena i ometan razvoj).
Jos ne mozes znati redoslijed m/z biljki , npr moze ti se desiti da su ti u jednom boxu sve zenke ili da u jednom redu imas prve 3 zenke, druge 3 muske. Odnosno ne znas kakav ces imati raspored u boxu sto ti isto poslje moze stvarati probleme, a i nekako mi se mali cini (ne znam koliko litara zemlje si stavio).
Mislim da je u svakom slucaju puno bolje drzati ih u posebnim teglama, sto zbog uzgoja sto zbog rada sa biljkom.

Podrska domajama :D sretno stari

140l zemlje ide u 1box , na slici izgleda mali:D
 
Poslednja izmena od urednika:
21.04.2017
4
1
3
43
Tebro, samo ako si vec pripremio a predpostavljam da jesi, u slucaju ogromne kise il nekog sranja , ODOZGO da imas nesto odmah da prekrijes. ;) Sa sreccom. :))) Izgleda, super!!
 

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
START 5.PNG START 6.PNG
Upadate : 2 - 20 dan

Vrijeme je nazalost bilo lose , biljke su malo narasle..idemo dalje...

Ekipa treba mi mala pomoć, posto ne zelim da mi biljke narastu previse ubrzo bi odradio toping, vidim da neki odrade sa 3 kata ???
sta predlazete ?
Hvala :thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: ultras94

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
Upadate : 2 - 28 dan

Napravljen toping i LST-(ako sam to dobro odradio ?
Razlog biljke su se pocele guzvati i izduzivat se u zrak, dali kada se biljke vezu treba odrezati donji dio lista ??
Stvarno neznam, vidio na tudim slikama....pa da ne pogrijesim

Usput Himalaya Gold, moze li Grow Support ?

Hvala puno svima
 

Prilozi

  • start 77.PNG
    start 77.PNG
    661,6 KB · Pregleda: 200
  • start 88.PNG
    start 88.PNG
    1,1 MB · Pregleda: 205
  • start 99.PNG
    start 99.PNG
    1,3 MB · Pregleda: 196
  • start 77.PNG
    start 77.PNG
    661,6 KB · Pregleda: 207
  • start 88.PNG
    start 88.PNG
    1,1 MB · Pregleda: 198
  • start 99.PNG
    start 99.PNG
    1,3 MB · Pregleda: 184

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Dobro si odradio toping :)
Ali nema potrebe da sad radiš LST dok su u saksijama i plus tako male.
Po meni možeš slobodno da ih odvežeš i pustiš da rastu pa kasnije kad ih presadiš na sajt onda radi LST i igraj se sa njima :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nexus777

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
Dobro si odradio toping :)
Ali nema potrebe da sad radiš LST dok su u saksijama i plus tako male.
Po meni možeš slobodno da ih odvežeš i pustiš da rastu pa kasnije kad ih presadiš na sajt onda radi LST i igraj se sa njima :)

ChiliHead hvala puno,
one ostaju u boxu ne vadim ,samo vadim muske, uglavnom 3x max po boxu.
Znaci to za rezanje da ne diram nista ?