Domaja, prvi grow, outdoor

• Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko web plejera. Slušamo se!
Hempatia Canna iGrow Mills Nutrients
22.12.2015
33
53
18
mostar
Nakon dugog čitanja foruma odlucio sam isprobat ovaj rekreacijski sport

Sjeme: domaja(pronađena u paketu)

Zemlja: mjesavina zemlje iz vrta sa nekom kupljenom zemljom. Planiram dodati hidrogel kada presadio na sajt

Zasađeno je prije mozda tjedan dana i nikla je bez komplikacija. Trenutno je na 4 lista i visoka 3-4 cm. Nisam dodavo nikakvih gnojiva, ali planir kad presadim. S tim da zivim u vukojebini nije mi bas sve dostupno ali iskoristi cu sto imam. Sajt nisam jos nasao al imam par dobrih lokacija na umu.
To je to ekipa za sad na Boziju milost i nemilost, ja cu uradit sta mogu a nadam se da ce te mi i vi iskusni pomoci IMG_20170321_170552.jpg

WEEDetix

GreenDruid;Travar;Šaman;Vrač;Herbalist
Urednik
Grow Support
11.10.2010
1.773
6.585
258
29
sirius B
Ako je to vec vani na suncu i preko noci pokri sa nekom odrezanom bocom prozirnom plasticnom da mraz slucejno ju ne unisti i mogo si jos koju piknut posto postoji sansa da ovo bude muski

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
202
345
63
36
cuj kasno, moze se reci da je jos rano a ne kasno :) samo polako i bez sikiracije bice lepsih dana sa vise sunca pa tad boci u zemlju sta imas i igraj se do jeseni

Sviđa im se: MaryJ and Nina palčica

_ziggi_

Aktivan Član
15.05.2016
149
510
93
Sretan grow ti zelim. Btw. nece biti kasno jos dugo. Ja sam proslu sezonu prvi put ubo 4 domaje i to pocetkom 6 mj i jos su na svu nesrecu sativcuge bile haha . (imas dnevnik u zavrsenima ) :D Tako da nije kasno .

Sviđa im se: Nina palčica
22.12.2015
33
53
18
mostar
Pozdrav dobri ljudi evo mene opet sa nekim updatom:)
Biljoza nije bas visinski napredovala al ima finih 6-8 listova. Cijeli dan bude na suncu a preko noci je untar kuce. Zaljevam je svako drugi dan nekad i treci samo vodom. Sajt sam nasao i sad cu za viked otic stavit svoju zemlju, razmisljam bili stavio velike kante jer zemlja nije bas nesto i puna je pirike. Evo par slikica biljoze i sajta do iduceg :wave:

Evo vidim zaboravio sam napomenut da sam stavio jos 3 menke na klijanje :). I jos da pitam koje bi gnojivo uzeo, gledao sam neke i usliko sam pa bi vas zamolio da pomazete:D

Prilozi

Poslednja izmena od urednika:
Sviđa im se: Imbra Presvetli and zxw

Stipe

Japanac
Urednik
Moderator
20.03.2014
10.652
21.511
1.158
mjesavina zemlje iz vrta sa nekom kupljenom zemljom.
Nemoj gurat nove menke u tu "zemlju" jer vidis da biljke umiru u njoj. To ti je najveci problem i uvijet ako oces dobar outdoor.
Gnojivo i hidrogel su manje bitni.
Odaberi neku zemlju a da nije plantella i presadi i ovu staru i ove nove.
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
Za sajt ti je najsigurnije iskopati rupe cca 40x40x40 i napuniti sa istom tom novom kupovnom zemljom. Izbjegavaj outdoor u potovima ako imas mogucnost iskopat rupe, a vidi se na slikama da je sajt dusu dao za kopanje ;)

Stipe

Japanac
Urednik
Moderator
20.03.2014
10.652
21.511
1.158
Jesi kliknuo na link koji sam stavio? Odaberi neku zemlju sa popisa.
npk 15 15 15 je obicno oznaka za gnojivo, ne za supstrat/zemlju. ne kemijaj ako nije provjereno da radi super.

22.12.2015
33
53
18
mostar
Jesam klikno i pogledao al nisam jos siguran kakvu zemlju imam u ovim okolnim centrima pa bi to trebo sutra pogledat. Ako ne bude ni jedna sa liste experimentirat cu

Sviđa im se: Atox

zola

Aktivan Član
11.12.2012
167
162
43
28
Ima i na zelenom vencu u kamenickoj 5 poljoprivredna apoteka imaju Potground H 70 litara 1600 isto :D Dosao po florabelu i dobio predavanje od 10 minuta kako je Potground mnogo bolja opcija :D

Sviđa im se: MeLaV and Nina palčica