Domoljublje, nacionalizam itd.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.12.2013
10
33
0
Zanima me dal na ovom forumu ima osoba koje nisu pristase doboljublja ili iceg povezanog sa tim. vjerovatno vas ima. Kome je to onako, cisto bezveze i nepotrebno? Stovati nasu presvetu zastavu, koja nije nista doli obicne krpe (s kojom bi obrisala :assshaking:) je totalni apsurd.
Vojni troskovi se svake godine lagano povecavaju. Ko drzi konce svega toga? Ili smo jednostavno zapeli u nekakvom primitivizmu, stujuci drzavu, zrtvovajuci sebe i na kraju nasu djecu radi odanosti zastavi? To znaci cistu pokornost da ubijemo susjeda, oca, majku...
Koja je logika domoljublja? Domoljublje pretvara covjeka od krvi i mesa, sa srcem i mozgom, u stroj koji ce ubijat i klat zbog cega? Sjetimo se samo domovinskog rata. Koliko je krvi proliveno, da bi opet ostali na istom, i da bi i dalje vikali "za dom, spremni" ili dizali tri prsta u zrak.
Nacionalizam? dali postoji dobar nacionalizam?
Ajde da cujem vasa misljenja o svemu tome.
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Pre svega veliki pozdrav

Pošto sam ja dosta upućen u problemati uopšte politike, pa i u većinu ideologija pa i ove gluposti nacionalizam kako je i sam nazivam. Imaš pravo, kada sam ranije imao obavezu da sam komandujem jednom grupom ljudi od prilike 150+, pa onaj osećaj kada se ti dereš ZA SPUŠTANJE DRŽAVNE ZASTAVE POOOZDRAV tek onda shvatiš koliko je to žestoko shranje i koliko to nema smisla ni poentu, pošto sam komandovao kako je i trebalo glasno jasno odlučno (za nadležnog koji je meni bio nadređeni to je bilo preglasno i vređanje državne zastave za šta sam dobio vrlo interesantnu sankciju i zbog njegovog ihzdrndavanja je sve otišlo u propast..). Shvatiš koliko savremeno društo i uopšte taj birokratski pristup svemu ostalom (nadležnosti služba i ostale gluposti) koliko god to izgledalo ozbiljno pravilno kako valja moderno uzvišeno shvatiš da je sve to jedno veliko shranje gde ti svoje živce izlažeš ogromnom stresu gde na kraju ti odgovaraš i za ono što nisi zgrešio (Moj slučaj preglasnog komandovanja, to nigde niste niti ćete čuti da postoji, samo zato što je nekome bio dan za izhdrkavanje..). Doduše ja sam ranije batalio to sve, tako što sam krenuo putem ZEN BUDIZMA i duhovnog napredovanja, koje nisam baš sasvim sproveo, pa mi je i taj prekor više bio dokaz koliko su ljudi loši zli i zavidni, ali bez obzira koliko god on bio loš prema meni ja ću prema njemu biti dobar. To nacionalizam može imati smisla, ako se ne poziva na mržnju i ludovanje i nasilje, već u jednom smislu podizanje kolektivne svesti da se ljudi vežu za svoju državu (više u smislu narodne suverenosti nego nacionalne), tj. da se oni podstaknu da čine dobro za sve oko sebe pa kao nacionalizam. Ali to da se gine za neka shranja gluposti to nema nigde ja sam poželeo imati taj poziv samo da bih dobio odlikovanje za spasavanje mnogih života, i za pomoć u uzdizanju zajednice i podizanju svesti čini dobro prema svima i dobrota će ti biti vraćena. To mi je bio cilj u životu, i dalje je, a da se gine za državu za to što je neki glavonja rekao ajde udarjte tmao, da bi posle svega on preuzeo sve zasluge dok drugi ginu, plus širenje neke mržnje nasilja i nesreće MA DAJ.. Što se tiče vojnih troškova, za šta bih se ja zalagao, otvaranje gomilu vojnih industrija gde bi se zapošljavali tehničari pomoćni radnici inžinjeri da prave oružje za izvoz i ni zašta drugo je skroz druga priča tako bi se podigao nivo zaposlenosti i plus bi zemlja imala ogromne prihode od tog njesra.. Kao i legalizacija vuve i posticanje privrede, pa u tom smislu neki nacionalizam ljubav prema naciji, a ne neko ekstremno ubijanje klanje i ostalo.. Ćale mi je trebao ići u domovinski rat ja imao 3 godine on se sklonio, i rekao koj ću ja moj da ginem zbog čega radi koga? Da je otišao sa tom ekipom ne bi se ni vratio. Neki bi rekli kukavica, ja bih rekao heroj jer mu je porodica iznad ubijanja klanja i ostale surovosti.. Eto to je neko moje shvatanje nešto na nivou nacionalnog socijalizma, ne NDSAP fazon nego ljubav prema želji za stvaranje boljeg života ekonomije privrede i tako nadam se da ste skontali šta sam hteo reći, deluje nepovezano jer sam brzo kucao da bih stigao sve istipkati kasnije ću malo editovati.. Rado bih poginuo da spasem tuđ život u nekoj nesreći, a da ginem tako što ću ubijati druge ljude za neku zastavu ili bilo šta neka hvala. inače imam ortaka loži se kao četnik ovo ono, kad ga dohvatim pretresati, batali da pominje Ravnu goru i ostale gluposti sledećih par meseci.. Dosta je bilo radikalizma i ekstremizma okrenimo se pravim vrednostim. BTW da me neko ne shvati pogrešno povećanje vojnih troškova u smislu samo vojne industriju u cilju novih radnih mesta i izvoza nikako formiranje daljeg broja pripadnika vojske, ili ti taloženje vojne snage, šta će nam to nisu više 60te pa da se strahuje od napada od spolja, treba srediti iznutra da ljudi budu srećni, a ne podsticati pakao taloženjem vojnika. Šta sam ti ja sad ovde ispisao sve je nepovezano i tako to, al nisam stigao prepraviti navedoh gore, i skontao sam da se malo više ponavljam, ali dobro :smoke18:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ma ne prelazi još uvijek t.10.PF (točka 10. pravilnika foruma,hehe) ali da ne pređe,poslušajmo prvo ovu dubokoumnu pjesmu :
http://www.youtube.com/watch?v=pYHTwNV8b5Q

Evo vidiš,ona bi pjevala baraku obami a za to joj treba lova. A zašto baraku treba lova,pa da mu mogu ovakve i slične pjevati ...a kako napraviti tu lovu ???
Malo je teže uzet motiku u ruke pa uzgojit par tona Krompira i Paradajza.Pa onda taj Krompir i Paradajz zamijeniti za Mrkvu i Peršinu.
Što mi nameće samo jednu misao u glavuču,mrsko je baraku,a mrsko je i 'našima' vođama uzeti motiku u ruke pa si napraviti malo Hrane i donijeti Vode sa Izvora.
Lakše je okupiti budale i dati im oružje i onda samo viknuti http://www.youtube.com/watch?v=hAogbvOpIP0

Četvrtak je ujutro,kiša pada,ja se naspav'o,ustao sam u pola 7,zakuvao sam si kavicu,zapalio cigar i reko da vidim šta mai na Vutra forumu kad ono tema domoljublje,nacionalizam,itd ... :bananabang:

Powerofthemind ... sestro,zapali gandžu,uzjaši svoga :ridinghorse: i mani se razmišljanja o zastavama.
Gubiš samo energiju na to.

Al' ga i ja sherem na uranak :D
 
22.02.2014
33
9
8
36
evo ja,ja sam bas suprotan,prezirem ovo mjesto,nije da sam zahvalan da zivim ovdje al ne volim ljude u HR,jednostavno su zatucani,seljobe,htio bi se odselit cim prije
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Nacionalizam i patriotizam (domoljublje) nije nešto loše samo po sebi. Svako može i trebalo bi da voli svoju zemlju i svoju naciju. Loše je kad se fašisti i ksenofobi "kriju" iza nacionalizma i patriotizma, pa onda umesto da vole svoje, oni mrze tuđe, samo zato što je tuđe.

Molio bih učesnike teme da posebno obrate pažnju šta ovde pišu, jer je ova tema već na granici da se kosi sa pravilnikom... mada je za sad još ok :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
mozda i prelazi tocku 10 (Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana!).. po meni tema je glupa i treba je obrisat, zasad jos uvijek ima 4-5 odgovora ali malo kasnije.. nece u dobrom pravcu krenuti, gluposti..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Big L

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Dje god odes imaces svakakvih ljudi. Mozes sebi nakacit koju god oces masku i zastavu ispod svega znas ti dobro ko si. Ako ne znas ni ti onda znam ja
smiley-eye-exam-1.gif
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
powerofthemind je napisao(la):
Zanima me dal na ovom forumu ima osoba koje nisu pristase doboljublja ili iceg povezanog sa tim. vjerovatno vas ima. Kome je to onako, cisto bezveze i nepotrebno? Stovati nasu presvetu zastavu, koja nije nista doli obicne krpe (s kojom bi obrisala :assshaking:) je totalni apsurd.
Vojni troskovi se svake godine lagano povecavaju. Ko drzi konce svega toga? Ili smo jednostavno zapeli u nekakvom primitivizmu, stujuci drzavu, zrtvovajuci sebe i na kraju nasu djecu radi odanosti zastavi? To znaci cistu pokornost da ubijemo susjeda, oca, majku...
Koja je logika domoljublja? Domoljublje pretvara covjeka od krvi i mesa, sa srcem i mozgom, u stroj koji ce ubijat i klat zbog cega? Sjetimo se samo domovinskog rata. Koliko je krvi proliveno, da bi opet ostali na istom, i da bi i dalje vikali "za dom, spremni" ili dizali tri prsta u zrak.
Nacionalizam? dali postoji dobar nacionalizam?
Ajde da cujem vasa misljenja o svemu tome.
Ova tem je totalno nepotrebna na ovom nasem forumu i treba ju permanentno zguzvati i baciti na groblje.
Domoljublje,patriotizam i nacionalizam nisu ista kategorija i zalosno je sto to poijedincima nije jasno.
Na nasem forumu postoje ljudi koji su bili zrtve jednog vremena i ovaj tvoj post shvacam kao provokaciju i atak upravo na njih odnosno nas jer i sam sam bio zrtva tog ludila.Znaci ova tema je kreirana sa namjerom da se zaljulja ova nasa mala zelena barka i tako ju treba shvatiti.

volimo se i naucimo prastati
post sam editirao i obrisao dobar dio ....poslije plkjuge mi je puno jasnija namjera i nezelim u tome ucestvovati
 

stara baba

Aktivan Član
18.11.2013
183
197
43
47
Sagittarius A
krasne fraze,divno se daju iskoristiti od strane onih kojima
sustav "zavadi pa vladaj"donosi profit.
meni je prirodnije da sam stanovnik planete zemlje
nego neke države,ne vidim ni kako sam drugačiji
od drugih ljudi,nemam potrebu ograditi se granicama.
eto to mislim o nacionalizmu,a i o ostalim pojavama
koje ljude razdvajaju a prodaju se pod
nešto sasvim suprotno.što se tiče domoljublja
ljubim dom,al samo kuća i dvorište,dalje me ne zanima,
jer i to je gamad već u prošlosti iskoristila pa nam je tako
kako je
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
powerofthemind je napisao(la):
Zanima me dal na ovom forumu ima osoba koje nisu pristase doboljublja ili iceg povezanog sa tim. vjerovatno vas ima. Kome je to onako, cisto bezveze i nepotrebno? Stovati nasu presvetu zastavu, koja nije nista doli obicne krpe (s kojom bi obrisala :assshaking:) je totalni apsurd.
Vojni troskovi se svake godine lagano povecavaju. Ko drzi konce svega toga? Ili smo jednostavno zapeli u nekakvom primitivizmu, stujuci drzavu, zrtvovajuci sebe i na kraju nasu djecu radi odanosti zastavi? To znaci cistu pokornost da ubijemo susjeda, oca, majku...
Koja je logika domoljublja? Domoljublje pretvara covjeka od krvi i mesa, sa srcem i mozgom, u stroj koji ce ubijat i klat zbog cega? Sjetimo se samo domovinskog rata. Koliko je krvi proliveno, da bi opet ostali na istom, i da bi i dalje vikali "za dom, spremni" ili dizali tri prsta u zrak.
Nacionalizam? dali postoji dobar nacionalizam?
Ajde da cujem vasa misljenja o svemu tome.
Ja sam pristalica domoljublja,i moja zastava NIJE obična krpa!
Bio sam u ratu i isključivo branio svoje.Imao sam priliku biti monstrum,lopov,ubojica,ali nisam..moje moralno načelo se nikako ne može idetificirati sa tim profilom ljudi. Bio sam pošten i korektan prema zarobljenim neprijateljskim vojnicima.Brinuo se da ne bi nekom pala dlaka s glave. Po tom pitanju savjest mi je briljantno čista i ponosim se na gene koje sam nasljedio od roditelja ;)
Domoljublje me nije ni u kom segmentu pretvorilo u stroj za klanje i ubijanje,a iako sam hrvat nikad nisam štovao lik i djelo ante pavelića i ndh.Sramim se u ime hrvata zbog njihovih nedjela,i to je križ kojeg kao pripadnik hrvatskog naroda nosim protiv svoje volje...Biti domoljub i voljeti svoju domovinu i zastavu je stvar identiteta,nešto kao obitelj,ali malo mnogobrojnija nego što je uobičajeno :) SVatko bi trebao biti ponosan na svoje,a na nama ostalima je da se međusobno poštujemo,toleriramo i pomažemo!!! To što u svakoj,pa i mojoj,državi ima kretena je isto kao što u većini obitelji ima poneki kreten.U tom kontekstu se da zaključiti da je normalno da svi imamo svoje kretene,i na nama je da ih smjestimo tamo gdje im je mjesto,a ne da ih veličamo i popaljujemo da se povampire ;) U prevodu,svakom takvom kretenu bi trebalo uvaliti 4-5 jakih tripova da pukne ko kokica i svi mirni!! Oni u ludari(najjeftinije održavanje) a mi živimo život dostojan čovjeka.
Živi bili ma koje god da ste nacionalnosti i vjere :rasta1:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.