Drugi uzgoj-Cfl-nadam se biće bolje...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Evo mene opet. Recesija box, recesija uzgoj, part II.

Nakon cjeloljetnog pokušavanja klijanja sjemenki, i bezuspješnih pokušaja, konačno...

Naravno, nisam ni imao neke prave sjemenke, nego uličarke, kontam bolje išta nego ništa.
I jedan frend, mi pokloni jednu malu vrećicu raznoraznih uzoraka, hvala mu od srca...pokiselim ja, na ovaj način, na onaj način, ovako, onako, u mrak, na toplo, ništa...

Popizdim i te iste samo poturim u zemlju, kad vidi čuda 2 komada izbiše.
Presađene su 12.10., možda su dan dva ranije nikle...

Evo sad nakon 15+ dana malo je sve živnulo.

26.10.

Za svaki slučaj sam ubacio 2 komada, pa se nadam barem jednoj ženki, a koja će borba biti kad malo odrastu, vidjet ćemo.

28.10.

Ako neko iskusno oko može barem pretpostaviti koji je ovo tip biljke, bilo bi prekrasno.



Evo, krenulo je opet, nadam se da će biti uspješno ovaj put, a svima Vama koji ste uspjeli, gledajući ove silne dnevnike mogu samo čestitati i poželjeti još bolje i više u budućnosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
sretan grow, za sada fino izgleda, mogla bi neka rec o boxu i opremi, ako je ovo dnevnik
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Pa, trebao bi biti dnevnik, vodio sam i prvi, samo je ispao muškić, pa je neslavno završilo :)

Inače što se boxa tiče to je recesija box, već predstavljen javnosti :watchplant:
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Forsiraj ih na 12/12 pa kad pokazu spol, a mogle bi pokazati za 3 sedmice mozda i ranije, baci ih na vege opet . Naravno vege opet ako hoces da ih jos vise razgranas. Ako ne onda ostavi na 12/12. I malo mi je to nesto svjetla 2 x 30W cfl jel tako ?
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Hvala svima na lijepim željama, koje uzvraćam svima...

Biljčica je topirana. Ovo je bio moj prvi toping pa bih volio da malo prokomentirate. Kasnije kontam raditi kombinaciju podvezivanja i mreže. Fotka je od sinoć.

04.11.

Što se tiče svjetla, imam 3 CFL-a, znam da CFL baš i nije odabir pravih growera, ali pokušat ću do kraja odraditi jedan grow ovako, pa ću se vjerojatno prebaciti na nešto kvalitetnije.

Imam pitanje jedno.
Pošto mi je boxić na balkonu, koji je zatvoren, pa nije direktno pod uticajem vremena, ali ipak po noći je sada oko 15-17 stupnjeva u boxu, zanima me koja je donja granica temperature pod ovim uvjetima da bi grow bio koliko-toliko uspješan?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
upravo ta, ako su temp duze ispod 15C biljka ce znatno usporiti sa rastom, a kad padne temp. na jednocifrenu vrednost prakticno staje sa rastom, ubaci neki klorifer i dodaj jos koju lampu, toping je ok
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Nakon par dana šutnje, evo mene opet. Imao sam jedno desetak dana problem sa niskom temperaturom, jer na balkonu kada je mašinerija ugašena, bila je oko 12 stupnjeva, tako da sam sa ženom postigao kompromis da ubacim to unutra. Balkon mi je zatvoren, ali je prevelik da bi na njega ubacivao grijalicu i 3 mjeseca grijao.

Biljka je dobila svoj kutak, pa kako bude.
Zbog ovoga je malo stagnirala s rastom, no nema veze, ako se pokaže kao curica vratit ću je neko vrijeme na 18/6 da se malo rekupera.

No, ne znam jeli zbog hladnoće, ili zbog neke moje greške, vidio sam na par listova žute fleke, što ćete moći i vidjeti po fotki, pa me malo i posavjetovati. Odrezao sam ova 2,3 lista i prvo pitanje je kad se reže neki "pokvare" list, gdje ga je najbolje odsjeći? Odmah uz stabljiku, na sredini ili uz list?
Moram reći da sam koristio samo zelenu plantelu, i to pola doze svako drugo zalijevanje, rasvjeta je 3 CFL-a, ventilacija je upuh i ispuh, plus mali vent koji puše samo u sijalice.

Evo i fotke, pa malo prokomentirajte ako imate volje...

 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Premalo lumena i previse gnojiva.
Sama je u boxu i listove pusti da izvuce iz njih maximum,kada potpuno pozute onda ih skidaj.
Btw.od hladnoce listovi dobiju ljubicastu boju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tiki and Bosnafaria

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Da nastavimo... Iz mog skromnog iskustva (2. grow) čini mi se da nije mudonja. Ali i dalje imam isti problem sa sušenjem lišća, pa bih molio pomoć. Inače, koristim samo zelenu plantelu 1/4 doze svako 3. zalijevanje, odnosno 12 dana. Ja si sam ne mogu pomoći.

Fotke će reći više od riječi... HELP ME :)

 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
meni to lici na nedostatak kalija,trebao bi mozda poceti sa malo vecim procentom gnojiva.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Bosnafaria je napisao(la):
Nakon par dana šutnje, evo mene opet. Imao sam jedno desetak dana problem sa niskom temperaturom, jer na balkonu kada je mašinerija ugašena, bila je oko 12 stupnjeva, tako da sam sa ženom postigao kompromis da ubacim to unutra. Balkon mi je zatvoren, ali je prevelik da bi na njega ubacivao grijalicu i 3 mjeseca grijao.

Biljka je dobila svoj kutak, pa kako bude.
Zbog ovoga je malo stagnirala s rastom, no nema veze, ako se pokaže kao curica vratit ću je neko vrijeme na 18/6 da se malo rekupera.

No, ne znam jeli zbog hladnoće, ili zbog neke moje greške, vidio sam na par listova žute fleke, što ćete moći i vidjeti po fotki, pa me malo i posavjetovati. Odrezao sam ova 2,3 lista i prvo pitanje je kad se reže neki "pokvare" list, gdje ga je najbolje odsjeći? Odmah uz stabljiku, na sredini ili uz list?
Moram reći da sam koristio samo zelenu plantelu, i to pola doze svako drugo zalijevanje, rasvjeta je 3 CFL-a, ventilacija je upuh i ispuh, plus mali vent koji puše samo u sijalice.

Evo i fotke, pa malo prokomentirajte ako imate volje...






Mislim da je nisi ni trebao stavljati na 12/12 prije nego izvegetiras kako treba, a tako bi ti dobivala i 6 sati vise topline posto ti bloom faza jos nije potrebna. Fleke su vjerojatno od gnojiva.

Koju zemlju koristis?

A list je najbolje uhvatiti na kraj sa 2 prsta i lagano ga povuci gore dolje dok se peteljka ne odvoji od stabljike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bosnafaria

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Evo mene, nakon duge i teške. Ali sa dobrim vijestima.

I pored borbe za žutilom na listovima, niske temperature i maloga boxa, procvjetalo je. Razloga ovako kasnog cvjetanja je više, mislim da je prvenstveno zbog 15 dana boravka na balkonu kada je bilo oko 10-ak stupnjeva.

S ponosom Vam pokazujem slike procvjetane curice, i nadam se da će sve biti do kraja ok. Koja je vrsta i tip, nemam pojma, ali možda može koje iskusno oko od prve procijeniti.

Od gnjojiva i dalje koristim samo crvenu plantelu, promijenio sam sijalice na 3x30 CFL-a od 30 w crvenog spektra, a koristim i LST i scrog kako možete vidjeti. Fotke nisu baš nešto i stare su 5 dana, ali obećavam kroz koji dan i malo kvalitetnije.

Hvala svima na podršci i savjetima!

 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Predivne su.Dali ćeš ubacivati još žarulja ili ideš sa tim do kraja?
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
tamara1234 je napisao(la):
Predivne su.Dali ćeš ubacivati još žarulja ili ideš sa tim do kraja?
Sa ovim guram do kraja, naime nemam mjesta ubaciti više grla, box je x-small :)

Nego, obećah još koju fotku, pa da ispunim obećanje. Nakon što pogledate fotke, molio bih da mi pomognete sa odgovorima na pitanja.

Biljčica je pokazala prve znakove cvjetanja negdje oko nove godine, s obzirom na malo sporiju vegetaciju i po fotkama, možete li mi reći u kojoj je ovo fazi, pošto već polako mijenjaju topovi boju u smeđu.

I drugo, u vege fazi mi je zalijevanje bilo svakih 4 dana, sada sa otprilike istom količinom vode za 2 dana već dobro presuši zemlja. Jeli to normalno?

Eto, do sljedećeg puta, pozdrav svima.

P.S. Šteta što ne znam pjevati, malo opreme iz nagradnog fonda bi mi jako dobro došlo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: uvala sreće
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.