DWC pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.01.2012
7
3
3
37
Pozdrav, razmišljam o idućem growu koji bi htio da bude DWC (deep water culture). Iskustva s zemljom imam, DWC sam odradio jedan testni s chilly paprikom ove godine i jako sam zadovoljan.
Setup je izgledao ovako:
-posuda od 8l cca, s poklopcem,
-zračna pumpa za akvarij s 2 kamena za zrak,
-homemade net pot :),
-jungle juice gnojivo,
-umjesto hidrotona (kuglica) koristio sam perlit.

Kaj ce tiče uloženog truda, bio je minimalan i malo sam je zapustio. Gnojivo sam mjenjao jednom mjesečno, pa se razvilo i nesto algi, a i posuda je bijela pa je provodila svjetlost... a rezultati su mi opet bolji nego ista vrsta chillija u zemlji. biljka je viša, plodovi ujednačeniji (nema sitnih), zdravi tamni listovi...

Zanima me:
-koja litraža posude je potrebna?
-koliko često se mijenja voda?
-da li da napravim bubbleponic radi bržeg porasta u vegetaciji?
-kolike net potove kupiti?
-hidroton kuglice ili kamena vuna?

Boks je 60*80 površine i visine 120cm.
Lampa: 100W HPS s reflektorom
Ventilacija: cjevni kupaonski vent fi100 105m³/h na izlazu, ulaz je pasivan. plus 3 venta od kompa za cirkulaciju zraka

unaprijed hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
20.01.2012
7
3
3
37
Razmišljam o još jednoj od 100W, jer prostor proširujem na 120cm, pa da bude ravnomjerno svjetlo. Nego imam pitanje kaj se tiče kamene vune. Da li se može koristiti kamena vuna za izolaciju?
Napravit cu ipak NFT. Za one koji ne znaju, to je sistem s rezervoarom iz kojeg se pumpa otopina hranjiva na vrh sistema odakle se sljeva po cijevima u kojima su tegle s biljkama natrag u rezervoar.
evo shema:
nft-hydroponic-system1.gif


Na NFT sam se odlučio radi bržeg vegetativnog porasta dok su biljke još male, jer u DWC sistemu dok korjen ne preraste teglu sporije dobiva hranjiva. Dok u NFT-u dobiva odmah.
Ako ima netko s hidro iskustvima, dobro bi mi došao savjet, kritika, bilokaj ... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Phaze

icarus

Aktivan Član
12.11.2013
70
157
33
44
Rijeka
Bok, pozdrav iz Ri.

NFT nikako! Jesi ti svjestan mase korijena jedne takve biljčice? :O Budem ti pofotkao ovih dana pa ti stavim tu da vidiš.

DWC i to jedna biljka na 15L minimalno ako hoćeš da ti nešto od toga bude.

Korijen biljke će ti zauzeti kompletnu cijev za NFT. Isprobano.

Mada... hehehe... isprobano je sa Passion #1 koji je inače outdoor biljka jer je brat pomješao rockwool cubeove pri klijanju tako da je Dutch Passion #1 završio u growboxu a RoyalQueen QuickOne autoflower vani. :S

Na kraju sam Dutch Passion #1 prebacio u DWC (i polomio puno raznoraznih COLA) ali ok, dao je nekih 80tak grama na kraju (iako bi da je bio outdoor dao 200tinjak).

12112013119.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore