Globalizacija: za i protiv

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Losmi the Evel

Aktivan Član
10.07.2012
73
32
0
45
Da li imamo sansu da se ne uklopimo u globalizaciju ili smo vec odavno svi u njoj?
Ja sam generalno protiv i poprilicno se trudim da mislim i delujem lokalno ali i svestan da smo apsolutno svi u velikom sistemu, sem onih koji zive sami u sumi...
Kakva su Vam predvidjanja na ovu temu, sta ce biti za 10, 20 ili 100 godina?
Jer ne zelim da zivim 1000 godina...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Mislim da smo u globalizaciji a 1000 godina bi bilo dosadno živjeti:)
Bit če teško, koliko ne znam. Mora se raditi do 70-te da bi išao u mirovinu. Ma nek se jebu. Imam godinu staža i to mi je dosta. Odustao sam uplačivati mirovinsko jer mislim da mirovinu nebi vidio.
Dok budem sposoban zaraditi za hranu i neki život ok. Kad ne budem mogao nek me nema. Ljudi se u principu i boje umrijeti, zato trpimo sva ova sranja i pretvaramo se u sluge jer naivno vjerujemo da je nekom stalo da nam bude dobro.
Uzdaj se use i u svoje kljuse.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.083
15.811
358
Losmi the Evel je napisao(la):
Da li imamo sansu da se ne uklopimo u globalizaciju ili smo vec odavno svi u njoj?
Ja sam generalno protiv i poprilicno se trudim da mislim i delujem lokalno ali i svestan da smo apsolutno svi u velikom sistemu, sem onih koji zive sami u sumi...
Kakva su Vam predvidjanja na ovu temu, sta ce biti za 10, 20 ili 100 godina?
Jer ne zelim da zivim 1000 godina...


..Hoću sad i hoću sve! :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
Da nazalost kao u Serengetiju.....borba za opstanak ,tehnika lakat u rebra sve je vaznija i vaznija....a za 10-20god....nema veze,nije vazno,ko ga hebe, kratkovidan sam vidim jedva do sutra.......
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
globalizacija je tu jer smo je sami zeljeli, preuzimam odgovornost za bagru od covecanstva i uzivam zivot, ne plasim se niceg, ni smrti uostalom.. zbog straha, zavisti i ostalih negativnih emocija nam i jeste to sto nam je.. ne dajte se, ja lajem sitno, prosvetljujem pojedince, svi ucenici koji mi dodju na praksu znaju sve o konoplji i sve moje stranke upozoravam na gadosti koje rade sami ili koje su im ucinjene sa strane velikih kompanija..
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Trebaju ljudi shvatiti da globalizacija pogoduje samo bogačenju odabranih. Ogromne količine "dobara" se prevoze na velike udaljenosti jer ih je jeftinije proizvesti negdje drugdje, a to sve skupa uništava prirodu od transporta do načina na koji se to isto proizvodi. sve od kineskog češnjaka do igrački. te tvornice ne samo da zagađuju, nego i izrabljuju radnike i djecu. Pa kaj smo nesposobni proizvesti to sami i koristiti vlastitu pamet i obnovljive resurse?
Zajednice bi trebale djelovati lokalno, tako da se večina potreba (recimo za hranom) osigurava u krugu od par km, a sama zajednica onda ima koristi od toga. Npr od poreza, ali za to treba decentralizirati sustav, a ne da sve odlazi na jedno mesto bila to budimpešta, beč, beograd, zagreb ili brisel. Kad se zajednica temelji na lokalnim resursima ljudi se trude više jer shvačaju da ako bolje nešto naprave njihovoj zajednici će biti bolje.
Ako idemo dalje te zajednice u današnje vreme mogu pomoću solarnih elektrana biti energetski neovisne ili čak prodavati el. energiju.
Celi svet bi mogao tako funkcionirati samo se prvo ljudi trebaju rješiti nekih svojih retardacija: konzumerizam, nacionalizam, religija...
 

Losmi the Evel

Aktivan Član
10.07.2012
73
32
0
45
Naravno da smo svi odavno u globalnom selu ali pitanje je kako i kada da se malo izvucemo odatle...ko zna, nisam pametan.
Po meni, glavni razlog je jebeno potrosacko drustvo, cinjenica da svi kupujemo gomilu apsolutno ne potrebnih stvari i time odrzavamo celu tu MONEY masinu, zato se trudim da svedem kupovinu na minimum.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Losmi the Evel je napisao(la):
zato se trudim da svedem kupovinu na minimum.

E ja ne moram da se trudim oko toga...Na minimumu sam odavno.

opa cupa je napisao(la):
Da nazalost kao u Serengetiju.....borba za opstanak ,tehnika lakat u rebra sve je vaznija i vaznija....a za 10-20god....nema veze,nije vazno,ko ga hebe, kratkovidan sam vidim jedva do sutra.......

A biće bolje,ne sumnjam.....nema veze,nije vazno,ko ga hebe
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.254
10.213
358
....bas slazem racune, mislim, samo slazem....i odjednom hormoni ko bomboni..."zaustavite Zemlju, silazim" ili imam dobar plan, oce neko kucu kupit, odoh ja u brvnare di su svi na bunici, i na kraju se obistinjuje zajebancija; nemas kosu, vrati fen...
 

Losmi the Evel

Aktivan Član
10.07.2012
73
32
0
45
Jos malo pa ce se isprazniti gradovi i svi cemo se baciti na poljoprivredu i puko prezivljavanje, jupi!
Onda vise nema globalizacije, samo lokal natural wu patriotizam.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Da je globalizacija moguca, ona bi bila tu od postanka ljudi. Kao sto vidimo, nema je.

Zamislite samo da postoji jedna centralizirana vlada koja upravlja Zemljom. A naroda koliko hoces. Svaki narod ima i odreden karakter, to se tocno vidi po ljudima. Mi mozemo vidjeti razlike medu nama ex yu narodima a di je ostatak svijeta huhu. Znaci, razliciti interesi, potrebe itd. Nista od toga.

Uostalom, imali smo davnih dana globaliziran svijet kad je sagradena kula Babilonska. Svi smo bili jedan narod i govorili istim jezikom a onda se spustili vanzemaljci i pobrkali nam jezike jer nam vise nista nije bilo nemoguce u tom trenutku.


Nemojte se zavaravati... to je jako komplicirana stvar i stotinama godinama smo od nje a kamoli desetke ha ha ha.
Pa pogledajte toleranciju izmedu ljudi? Razumijevanje?

ROFL o cem pricamo.

Susjedi Talijani rudari se zabarikadirali u rudnik s eksplozivom. Kog u HR zaboli ona stvar za to? A oni su nam prvi susjedi. Bosanci nemaju kaj jesti, Srbi zive ispod granice siromastva. Kog boli za to? Bliski istok, Afrika... ratovi. Kog boli za to? Nikog.

Kakva globalizacija. Nije nas briga za susjeda kucu do a kamoli za tam nekog japanca na kraju svijeta kojeg je upravo cura ostavila i ide se lik ubit.


:vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne razumijem... Šta je to loše u globalizaciji?
Da je nema potrebe biti u ovom svijetu, ovom sistemu... Ne bi je ni bilo.
Kao niti ovog foruma i ovih razgovora.

Ljudi dovoljno je biti zahvalan samo za to što si živ.
Sve ostalo je borba. Uvijek bila, uvijek će i biti.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ajmo malo teorije zavjere, jel može? :)
Ajde ovako:
Meni to sve izgleda kao da "nas", tko god mi bili, "netko", tko god taj netko bio, želi naučiti što ovisnijem i nepravilnijem načinu života. Taj nepravilni način života nazivamo globalizacijom. Zašto je nepravilan, pitamo se sada? Postoje mnogi razlozi, ali ja ću se dotaknuti samo nekih, koje su neki već naveli prije mene.

maverick je napisao(la):
Ogromne količine "dobara" se prevoze na velike udaljenosti jer ih je jeftinije proizvesti negdje drugdje, a to sve skupa uništava prirodu od transporta do načina na koji se to isto proizvodi.

Nafta! Što znamo o nafti? Praktički sve, ali ponašamo se kao da ne znamo ništa. Neki galame da će je uskoro nestati. Drugi pak smiruju i kažu kako je to laž. Jedno je sigurno, nafta nije obnovljivi izvor energije. Zapravo je, ali mi nećemo biti tu kada se zalihe obnove :)

Greenpower1 je napisao(la):
Mora se raditi do 70-te da bi išao u mirovinu.

Mirovina. Jedna od naj većih zabluda u povijesti čovjećanstva. Pitajte mog starog ako mi ne vjerujete :) 40 i kusur godina radnog staža, sada na rubu egzistencije. Čekaj malo! Jel to moj ili tvoj stari?

natura je napisao(la):
ja lajem sitno, prosvetljujem pojedince, svi ucenici koji mi dodju na praksu znaju sve o konoplji i sve moje stranke upozoravam na gadosti koje rade sami ili koje su im ucinjene sa strane velikih kompanija..

Edukacija. Jeli potrebno išta više komentirati? Mislim da je svima jasno...Dezinformacija prije svega. Zavadi pa vladaj neupućenom masom.
Zašto je internet postao bojno polje? Zato što je to jedini medij na kojemu informacije teku u oba smjera i tko je sposoban profiltrirati ispravnu informaciju, znat će ju upotrijebiti, bilo za vlastitu korist ili za dobrobit zajednice. Jedina globalna stvar koja još koliko toliko funkcionira u dobrom smjeru.


Čupčupava;223539 je napisao(la):
..Hoću sad i hoću sve! :)

Pohlepa je nešto što se neda iskorjeniti. Duboko ukorjenjena u ljudsku svjest i glavni pokretač modernog društva.


Losmi the Evel je napisao(la):
Po meni, glavni razlog je jebeno potrosacko drustvo, cinjenica da svi kupujemo gomilu apsolutno ne potrebnih stvari i time odrzavamo celu tu MONEY masinu, zato se trudim da svedem kupovinu na minimum.

Novac. Pogrešno mjerilo vrijednosti :)


Napušena Vjeverica je napisao(la):
Nije nas briga za susjeda kucu do a kamoli za tam nekog japanca na kraju svijeta kojeg je upravo cura ostavila i ide se lik ubit.

Empatija. Nismo još na tom evolucijskom stupnju...ili smo bili nekoć davno?


Suma sumarum, di si bio nigdje, šta si radio ništa. Toliko napisanoga, a ništa pametno izvući iz toga, jer na koju god se stranu okrenuo, vidim grešku koju ne želim ponavljati.

Nit sam za, nit sam protiv... nisam pametan...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
mozda nema nekake veze, ali ja pokusavam uzivati u zivotu koliko mogu ali ono sto jedino mene nazivcira po vani kada sam negdje je ovaj sav svijet kakav je i kako samo kradu ljude i dobra vecina gleda samo na profit... ja vjerujem u dobre ljude i vjerujem da ih ima, i vjerujem da ih se sve vise osvjestuje i povecava iz dana u dan, ali da uz svu ovu tehnologiju i ajmo rec "naprednost" ljudi i dalje umiru u svijetu i da se i dalje ubijamo je jako tuzno...
svejedno sam za da treba uvijek biti optimistican i sretan koliko se moze, ali nazalost tesko je uvijek ljepo gledati na svijet uz ovakva sranja sta se desavaju oko nas...
ali zato imamo nasu dragu biljku tu da nam uvijek pomogne :goldmaryjane:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Tarki i Zlo su jako lijepo rekli neke stvari.

No odmah cu se ograditi, globalizacija je toliko sirok pojam (jer obuhvaca prakticki cijelu ljudsku kulturu) da bismo samo tako mogli doci na forum i pricat ZA ili PROTIV.
Ja osobno nisam ni za ni protiv, neopredijeljen sam bas kao i Zlo. Osobno zato sto mi fali tu puno komponenata i puno znanja i mudrosti da bih uopce mogao rasuditi razliku izmedu dobra i zla. Jos uvijek si razmisljam da li su neke stvari ispravne ili neispravne.

Ukratko cu objasniti, da me bolje shvatite.
Ljudi su (bar nas dio civilizacije) uceni od malih nogu da postuju druge ljude i ne prave im zlo. To se u praksi pokazalo potpunim kaosom. Onaj koji je "dobar" naci ce onog koji je "zao" i koji ce ga iskoristavati dokle moze. Ne radi se tu samo o poslu i placama, naravno, nego opcenito o svemu. Ima puno poslovica oko toga tako da ne bih duljio.
No kada objektivno pogledamo prirodu (i zivi i nezivi svijet) vidimo da svako zivo bice egzistira tako da asimilira drugo zivo bice. Doslovno uzme njegovu energiju. Neziva priroda je pak "neziva", ona ide svojim tokom isto tako ne gledajuci na ostale zive i nezive stvorove. I sad, mi ljudi bi kao trebali biti jako dobri i fini dok je sve sto nas okruzuje ZLO. Zlo jer ne gleda "druge" nego samo "sebe".

Dakle, tu sam jos zastao a to je jako velika komponenta. Jer ako cemo biti dobri da li to znaci dobri prema svojoj rasi (ljudima) ili dobri prema svim zivim i nezivim bicima? Ili 50:50? Kak sad covjece, potpuno sam izgubljen, kak cemo, sto uopce zelimo. Mi nemamo jednu svijest nego svako ima svoju svijest. Kolko je tko "navucen" informacijama i dezinformacijama je druga prica...


No, da rezimiram ne ulazim u previse informacija, bit ce vam previse za citanje.
Jing i jang. U svakom dobru neko zlo. To mi se cini kao jako ispravna filozofija. Znaci stvari ne mogu biti samo crne ili samo bijele. A opet ne mogu biti ni samo sarene. Zato sam pogubljen, u svom tom kaosu. No kaos se ispostavio kao odrziv (gledajuci na kompletan Svemir a ne samo ljude i Zemlju).


Kako se to dotice pojma globalizacije? Sto je zapravo globalizacija? Jedinstvo ljudi? Da smo svi isti narod? Ili puno naroda u jednoj velikoj konfederaciji? Onda to nije bas neka globalizacija nego nekakva federativna globalizacija? I koji ce biti Ustav, znaci temeljni zakon zakon ispred svih zakona, te tvorevine? Imamo jako puno vjera i nevjera (agnostici, ateisti) - kako naci zajednicki jezik? Sto je jednom ispravno, drugome je krivo.

Hocemo se li se pozvati na demokraciju? Da vecina upravlja? Ni to se nije pokazalo odrzivim?
Znaci, kao sto sam rekao, globalizacija - presirok pojam. Toliko sirok toliko velik da se svi ljudi svijeta ujedine na nekom skupu i dogovaraju, zbog tolike raznolikosti ne bi doslo do dogovora nikako, samo bi se posvadali.



Mislim da ce prirodni tok sam odabrati kako ce stvari ici, nas ovdje prisutne to ionako nece dirat jer necemo biti zivi ako i kad se tako nesto dogodi.
Mi vec sada u praksi imamo tok globalizacije a to je NWO. I bez zavjera i s zavjerama, na NWOu se radi, to cak ni ne taje. Otvoreno priznaju da zele stvoriti novi svjetski poredak. I sad kad pogledamo na koji i kakve nacine to rade, da li su oni ispravni? Da li cilj opravdava sredstvo? Treba li jednoj osobi nanijeti bol kako bi sto drugih osoba ljepse zivjelo? Pod bol mislim razne pojmove (smrt, bolest, siromastvo bla bla).


I sto ako i naprave NWO? Koliko je on odrziv? Tko garantira da cak i ako uspiju, da ce ga uspjeti i odrzati??



Znaci, ne vidim smisao ove teme kada smo mi nemamo cetveroznamenkasti IQ da mozemo predvidjeti buducnost pa cak i realno sagledati cinjenice oko nas. Cak i da imamo IQ 2000 sto je ispravno a sto nije, kako sam vec pricao. Tko je tu moralna vertikala da odredi sto je ispravno a sto nije... tko je bez grijeha nek baci kamen prvi.


Uglavnom, ova tema moze jedino posluziti eto da se malo druzimo, pricamo i upoznajemo i tako to... ubijemo vrijeme :pPP
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
15.04.2012
26
16
3
110
Naj ocitiji primjer zavedene mase.....

......dok god sirotinja (gledatelji) sjede na tribinama i gledaju milijunase kako igraju fudbal.....bit ce "sranje"!!!!

......nekada su na tribinama bili ljudi koji su gledali sirotinju kako igra fudbal......bilo dobro svima, a

......sada, samo "njima".....