Grow box od ormara

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2014
19
7
3
Pozdrav, pravim grow box od ormara 75x35x140(s,d,v) imam Philips SON-T Pro 150W E E40 mislim da je 2000k i ne znam tacno koliko lumena ima, pored te sijalice bih koristio i mozda 2 3 CFL 25w ili 30w 6500K u fazi vegetacije ne znam tacno koliko su lumena ali mislim da bi to trebalo biti ok za box koji pravim.
za ventilaciju bih koristio tipa ventilator za kupatila fi120 za izbacivanje vazduha a za ubacivanje bih koristio jedan kuler od PCa 12cm ili 8cm i mozda cak jos jedan otvor za prirodan ulaz vazduha. cenio bih svaku pomoc,savet cak i kritiku :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
CFL ti cak ni ne trebaju uz 150W hps. Nece skodit ako stavis ali mislim da je nepotrebno...eventualno ce ti dizat temperaturu.
Neznam napamet kolko je protok tog venta ali lako moguce da ce bit pre slab. To ces vidjet kad lampu upalis pa eventualno dodat jos jedan za ispuh. Za upuh ti ne treba vent, samo stavi dovoljno velku rupu ili rupe na dno boxa i to je to.
To je to...ili farbaj u bijelo ormar ili stavi neku foliju (za auto ili mylar ili ako nista onda kuhinjsku). Nadam se da imas termometar i ostale rekvizite...trebat ce ti. Baci malo oko na dnevnike unurasnjeg uzgoja i sve ce ti bit jasno sto trebas a sto ne.
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
ako nemas para za neku turbinicu, ovaj kupaonski ce dobro funkcionirat(185 m3/h)...upuh pasivan + light trap i jos jedan vent( tipa nekog manjeg stolnog) da ti puse izmedju biljki i lampe..
 
10.11.2014
19
7
3
ovaj vent sto planiram da uzmem ja mislim da li je 150 ili 160m3/h sto i nije bas nesto mnogo sta znam... planiram da imam crevo koje ce biti odvod prelepog mirisa :( Video sam neki ventilator cini mi se jako dobar izgleda kao da je 16cm ili tako nesto kao za PC al nije radi na 220v i tipa ima 2400-2600 obrtaja/min sta mislite o tome?
Treba mi pomoc oko reflekcionog lima iznad lampe kako bi to bilo najbolje da skurblam?
Imam neku foliju sto se koristi za podno grejanje kao izolator...s jedne strane je kao folija neka srebrna a sa druge strane 2mm sundjera nekog(izolatora)... okacicu slike sutra/prekosutra da vidis o cemu je rec:)
Termometar/higrometar nemam al planiram da ga nabavim sto je pre moguce :) ove 2 biljke sto cu da radim su mi samo probne test biljke a poslje njih ce biti nesto fino dotle ce stici da jebe rak raka :D zemlju sam uzeo neku "bezimenu" skoro :eek: pise 4.5-6 ph i kesu druge zemlje sa 5.5-7 ph pa planiram da ih izmesam kako bih dobio zemljiste kako valja :) bice slika za sve ovih dana :) ima jos vremena dok klice ne izadju :)
Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hanf&hanf

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Ako planiras carbon filter stavljat zaboravi taj vent...ne vjerujem da ce moc probit...pazi samo da ti se taj sundjer ne zapali na reflektoru...sundjer ti je izolator,a bolje da je reflektor aluminijski,jer odvodi toplinu od lampe..
 
10.11.2014
19
7
3
evo par slicica :)
kontao sam koristiti ovu foliju za oblaganje i mozda cak i reflektor ako je ikako moguce s' tim da cu imati i ventilator koji ce da hladi sijalicu i salje topao vazduh po boxu ako bude potrebe za time :) sto se reflektora tice mislio sam da uradim ovako: da uzmem balon od 5 6 litara od vode i da ga isecem na pola kako bih unutar flase mogao da zalepim foliju :)


sto se tice zemlje koju sam nasao i kupio jeste ova 2 tipa...

 
10.11.2014
19
7
3
kupio bih i kvalitetniju ali stvarno ne znam gde..skoro sam ceo grad pretrazio ne znam uopste gde moze da se nadje terra magma ili compo sana...al kad bih uspeo i to da nadjem to bi bilo sjajno da uradim kako valja sto ti kazes :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ima po forumu te zemlje kolko oces :D Neki vele da je jedna od boljih a nekii vele da ne valja :) Ja kolko sam vidio po dnevnicima je ok zemlja.
Definitivno bolja od one gore kaj si pito :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
da, moze sa tom zemljom, ja koristim povremeno florabellu (proizvodi je klasmann) i ok je, s tim da sam presao na zelenu, cak mi za nijansu bolja od zute :) presadjuj u tu zemlju i u normalnu, vecu saksiju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hanf&hanf