Guerilla Indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Staršip Gandžaprajz, Star Dejt 27032013

Apdejt:

Prvi dan cvjetanja.

Na Cvjetnome trgu novo Sunce Visoko Pritisnute Na3Umove Osramove.
img2527np.jpg



U priflauveru su se one četiri, Isus, Zora, Mirsada i Maleena od prvih pet izjasnile kao žene.
img2522pz.jpg

img2525m.jpg

Hvala im.

S tim u vezi, logično, pristupilo se izradi karbonijumskoga filćera kako bi malo neutralizovao nadolazeću pojavi tipa miomirisa.
Dosta sam čitao i čitao vezano za izradu istog, i u glavnom niko ne preporučuje izradu filtera sa PC ventovima.
Sticajem okolnosti imam samo njih pa sam improvizovao filter sa dva PC venta 100mm koje sam postavija jedan iza drugoga bez da se dodiruju i koji kroz cijev dužine 350mm duvaju u filter debljine 30mm.
Ranije sam kroz izduv mogao ladno namirisati miris klasičnog zelenila i to dosta jak miris, sada ne, ali to ne znači ništa dok ne dođe dan D kad cvijeće zamiriše.
Problem glasnosti riješio sam tako da su svi kontakti ventova i cijevi preko unutrašnje gume auta, a cijev je obložena spužvom i kartonom.
img2529h.jpg

img2530rq.jpg


Toliko za sada uz rezultat:
Đevojke 4 : 1 Mladići
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Korekcija jedna, ipak je od prvih 5 prva i druga bila muška.
Ove ostale su počele pomaljati dlake.
U boksu je sada 8 biljaka.
3 potvrđene ženske, 3 kojima sam sinoć djelimično pijan utvrdio također ženski pol (tako da ću morati večeras verfikovati posmatranje) i 2 još uvijek ne izjašnjene.
Uglavnom, 6/10 bio bi jako dobar odnos.

Također uskoro planiram izraditi Cooled Reflektor, trebaće uskoro kad zatopli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Vidis o tome sam i ja razmisljao, jedan iza drugog pa da ima ucinka nekog.... Znas li protok vazduha ventova ? I koliki je sloj ugljena ?

Inace sve 5, samo peglaj
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Ne znam statistiku ventova.
Radi se o sloju od 3cm, ali planiram dodati još 1,5cm.
Nisam zadovoljan u potpunosti.
Rekao bih da maskira 50% što mi nikako nije dovoljno.
Pokušaću rekonstruisati "klasični" stil sveprisutan ovdje na forumu koristeći ta dva PC venta.
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Jedno pitanje imam za zainteresovane za odgovoriti.
Već su dvije nedelje biljke u cvatu i imam 6 lijepih ženskica ali imam i sedmu koja kaska.
Tek danas počeo preflower iako je sa ovim ostalima na režimu 12/12.
Pitanje je da li da je izbacim i napravim mesta za ove ili da je čuvam?
Ima li smisla ostaviti je jer će se i njeno cvjetanje morati produžiti, a uzima mjesta njena kanta, a sama biljka jako je malecka.
To je na gore slikama kanta ispred u sredini.
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
nemoj da je ubijas bez veze ako je zenska... bolje je stavi u out ako bas oces da je izbacis iz boksa.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
BoRaiCho je napisao(la):
Vidis o tome sam i ja razmisljao, jedan iza drugog pa da ima ucinka nekog.... Znas li protok vazduha ventova ? I koliki je sloj ugljena ?

Inace sve 5, samo peglaj
probano sa pc ventovima jedan iza drugog i tu nema poboljšanog protoka čak naprotiv jedan radi protiv drugog,pogotovo ako nemaju istu brzinu okretaja,probano i sa tri....uglavnom ne preporućam jer kod mene se samo smanjivao protok kako god ih posložio....sorry na off-u ;)
zbilja gužvetina,nema šta.... :thumb:
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
m a n d o r je napisao(la):
probano sa pc ventovima jedan iza drugog i tu nema poboljšanog protoka čak naprotiv jedan radi protiv drugog,pogotovo ako nemaju istu brzinu okretaja,probano i sa tri....uglavnom ne preporućam jer kod mene se samo smanjivao protok kako god ih posložio

Kod mene je obrnuto.
Imam dva ista pc venta prečnika 10cm postavljena jedan 3cm iza drugog i očigledna je razlika u protoku, barem "odokativnom metodom" gledano, kada stavim ruku ispred 30centimetarske cijevi koja služi za kompresiju zraka i na čijem se kraju nalazi blokada u vidu filtera.
Danas ću doraditi filter, odnosno čini mi se da je 3cm debljine aktiv. uglja malo pa idem na 4.
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
h sa mi nije jasno kako dobivas potisak od pc ventova da tjeraju zrak kroz carbon moji testovi su se pokazali da moze eventualno 3mmh2o presure tjerati milimetar aktivnog ugjjena da i dalje struji zrak
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.