Indoor CFL Royal Moby fem.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.04.2013
32
12
0
Nova Gvineja
Pozdrav svima, dakle eto krecem i ja u uzgajačke vode sa 3 proklijale sjemenke sorte fem. Royal Moby(neka random sativa na akciji) koje se sada privremeno nalaze u ormaru, a kasnije zbog problema s niskom temperaturom sele u prijeodređeni box dimenzija 120d x 90š x 190v(najviši dio, nagib potkrovlja) - slike boxa kada prebacim biljoze tamo..
Planiram sto ranije krenut s lst-om na sve 3 biljke, mislim uzet zemlju iz dvorista vecinom i pomješat s humusom..

Bit će tu puno pitanja, čitam ne stalno ali podosta u zadnjih pola godine i sad sam spreman započeti moj grow..

slike ormara u kojima su zasad





tu je i grijalica zbog temp..

Kad prebacim u box bit će na 6 CFL( 2x 20w, 2x 23w plavog spektra + 1 18w, 1 20w crvenog).. nadam se da će to biti dosta..

To je to zasad, pozdrav..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

deep

Aktivan Član
03.11.2011
74
27
18
32
12. Dimenzija
nemoj iz dvorista zemlju... ulozi u dobru zemlju (teramagma ili composana) i bit ces sretniji kasnije... ovak ces imat borbe sa zemljom i presadivanjem.. a i gnojivo ces trebat nesto ranije nego sa kvalitetnom zemljom... oblozi malo ove case s necim.. nisu prozirne ali probija svjetlo kroz njih a korijen to nevoli..
oblozi box sa nekom folijom, po mogucnosti ne aluminijskom, gubis lumene ovako..

sretno :)
 
01.04.2013
32
12
0
Nova Gvineja
što se tiče zemlje, uredu.. to cu kupit.
čaše cu oblozit isto, a sad folija, brijo sam aluminijska mat strana iako sam se mnogo nacitao o hotspotovima, razmisljam jos a onoj za aute, ali to jos nisam nasao..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
imas cfl suma 124w, to je koliko ja drzim u midi pc-boxu... bolje da ne komentarisem, tvoj prostor je za hps 400, ajd pa sretno
 
01.04.2013
32
12
0
Nova Gvineja
ladno je ladno, 1.4. vani 0 C, a vanjska temperatura utjece jako na ovu temp gdje je ormar i box stoga.. a i ne grije čaše uopce haha jer radi na 1/3 snage nije toliko jaka a i udaljena je. :kiss:
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
probaj grijat najveću stranicu ormara izvana,tu ti je zrak sa min. vlage,grijalica ju pojede svu,stavi neki ovlaživać,krpu i sl., imat ćeš probleme dok ne zatopli ....al aj furaj dalje.....;)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
meni je nicalo i kad je temp bila 10, malo sporije ali jeste, ne kontam kako je 10 stepeni,
meni u sobi 19-21 temp a soba se ne greje, ne znam gde zivis al na Balkanu nije hladno ovih dana...

stavi da kad je dan napolju tebi bude noc a kad je noc napolju tebi bude dan, povecaces
nocnu temp al ako tebi nije izniklo nista iz zemlje mozes staviti negde u sobi gde je toplo
dok ne izniknu, kad su u zemlji svetlo im sem temp koju daje ne znaci puno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: proka and usrname
01.04.2013
32
12
0
Nova Gvineja
24/0 s grijalicom ako ne nikne prolupat cu, treci dan u zemlji, ni traga biljkama
A eto radi se o vecem prostoru koji je jako hladan , tesko se zagrije kad se sve ohladi po zimi.. A vani samo oblaci..
 

proka

Aktivan Član
12.09.2008
51
48
18
41
Samo polako i bez panike.Ako su prosla tek tri dana jos je rano da niknu biljke.Meni obicno izadju iz zemlje tek posle 6-7 dana ,a u nekim slucajevima ako je seme staro(u outdoor-u)i posle 15 dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Ako ti fali strpljivosti onda ovo sigurno nije nešto čim bi se trebao "igrat" prvenstveno što treba vremena, pažnje i poštena količina živaca. Mislim da bi puno bolja solucija ti bila fino skupit neke novce, kupit adekvatnu opremu da ne mučiš sa ovim CFL biljke bezveze, pročitat poveći dio foruma i onda ić growat. Nije to samo e imamo sjemenke, ajmo sad mi to uzgojit da imamo svoje. Ništa ne kritiziram, samo mi djelujes na prvu kao jedan od mnogih padobranaca koji si pali s neba ode na forum, želeći uzgojiti krcato dima u 10 dana sa zemljom iz vrta i u najboljem slučaju nekom srednjom lampom. Čitaj, štedi i opremi se. Od žurbe nema ništa.

Plus, planiram si i ja uzet za outdoor taj Royal Moby. Kaže sativa dominant, negdje indica. U većini slučajeva tvrde sativa, što znači da čak i da je odma na 12/12 prebaciš mislim da bi ti bilo premalo svjetla 5 CFL lampi jer se užasno izdulje. Ne znam što više ti reći pa eto, sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deep