iz boxa u outdoor 3. grow *valjda ce biti i srecniji od ostalih*

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
auu to nisam znao. pa je**s onda cirkulaciju i zdravlje. palim pec xD
i vutra mi dodje zdravlje.
ne bi da trazim po forumu gde da postavim pitanje, ali me interesuje misljenje drugih smokera.
"da li mislite da je vutra PO VASEM misljenju NEUTRALNA ili LEKOVITA? x)
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
u redu to nego vase misljenje zelio . meni od drustva niko ne veruje ja od kad pusim vutru ne koristim pumpicu za astmu
mozda ne zvuci logicno mnogima ali tako je.
ps nbtno sto je moj dnevnik izvinjavam se svima na OT-u :)

Edit: mislim da bi lepo resenje bilo mozda da stavim malu grejalicu za kupatilo. ona greje vrlo malo ali u boxu nece da dize temperaturu preko 35 ni da spusta ispod 25 stepeni
nznm samo moze li smetati biljkama taj topao vazduh koji bi ulazio na vent za upuh vazduha?
savet ?
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
ee ljudi na growshop sajtu sam pogledao za HPS
e sad muci me to sto na sajtu pise: "HPS sijalice 1.980 dinara" - na lageru od 150w do 1000w
sad ja kontam da je 1980dinara mozda ova od 150w pa sam hteo da pitam jer za nju trebaju oni dodatci
nznm tacno kako se zovu (nisam iskusan indoman) xD al ono tipa balast prigusnice i to
ili moze uz vec postojanu opremu da radi?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
naravno, uz sijalicu moras uzeti keramicko grlo e40, balast i starter, s tim da racunaj da je balas po pravilu skuplji od same sijalice
 
05.03.2012
19
12
0
32
to sa HPS/MH lampama je opasna zajebancija..pod opasnim smatram cimanje i finansiranje,ne DANGER :)
treba ti starter koji kosta 1045 din,balast koji kosta 3278 din,sijalica 1980 din za HPS i 1780 din za MH..i to sve za 150w,ako je vece snage,sijalica i balast su poprilicno skuplji..
btw:sto spominjes HPS? MH sijalice su za vegetaciju.. ;)

https://forums.vutra.org/oprema-za-...ium-hps-sijalice-tehnicke-karakteristike.html

https://forums.vutra.org/oprema-za-...lide-mh-sijalice-tehnicke-karakteristike.html

EDIT:
btw: za temperaturu u boxu,mozes da ostavis upaljene ventilatore,i da stavis jednu sijalicu sto slabiju..mogu one od 50-60-70-75w sto izgledaju ko lampioni za stone lampe
http://www.mi-go.rs/images/P1211001.gif
i oblozis je alu folijom da ne siri svetlo,i stavis na usis u box sa spoljne strane da uvlaci toplotu..ali onda moras da obratis paznju na vlaznost vazduha u boxu..ako opadne,imas razne metode za povecanje vlaznosti vazduha..procesljaj na forumu..ako se ne snaces pisi ovde.. :)
ziv bio..
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
dobra ideja papi. hvala ;) mada mislim da ne moram brinuti jer za 4 dana krece lepo vreme ^^ jeaaa sunce :sun2:
tako da mi sobna temperatura bude 20 stepeni minimum.

a razlog za HPS je MH-Metal halide

MH Sijalice pored svoje siroke upotrebe se koriste i za uzgajanje biljaka. Metal Halidne sijalice sadrze pvali spektar,koji je veoma bitan na pocetku rasta biljke.Ove sijalice sluze prvenstveno za vegetaciju ali u kombinaciji sa HPS sijalicama mogu posluziti i u fazi cvetanja,stvaranja ploda.U svakom slucaju MHsijalica je losijeg “kvaliteta” od HPS sijalice.
ovo sto sam podvukao ;) inace kad budem u mogucnosti koristicu kombinaciju mh i hps kako vidim to je cista perfekcija. :D
dogovara sa jednim Prijateljem oko HPS kompleta i nadam se da cemo lepo saradjivati :)
pozz
foto apdejt kasnije ili sutra :) pozz do tad
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
ovako ljudi, sunce je konacno malo doslo kroz prozor + upalio sam pec da odrzava sobnu temperaturu na 22stepena minimum
buducim curama (nadam se) je danas 10. dan od izlaska iz zemlje. zalivene su jedanput do sada. i sinoc su dobile 1/5 doze blumi rastvora za listanje (radio sam to u 10. danu u proslom grow-u nema efekta ali jedan biolog mi je rekao da im to pospesuje fotosintezu- dakle ako bolje disu bolje ce da rastu) = ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
toliko o djubrivu, temperatura kod vrhova je- pogledajte sami ;) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
toliko i o tome, evo vam ono zbog cega smo ovde :))
domaje: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting na ovoj su se kandze blago uvile, ali cim sam je vratio pod svetlo druga prica :) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
domaja 2: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ljubicica: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (izvinjavam se los sam fotograf+napusen) hehhe
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting i u vezi nje imam pitanje, nisam siguran ali purple strain-ovi su vise sative jel da? a ova mi od svih ovde ima najglomaznije listove, mada ipak mislim da je mala da bilo sta moze da se sudi. A bilo bi mi vrlo drago da je neki purple, da nisam pomesao nesto bzv..
cleopatra kush: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

i evo ih na okupu :) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

mislim da im je itekako vreme za vece posude ja razmisljam 3 do 4l posude posto ce biti jos u boxu moram da se preracunam da sve stanu, a jbg poslecu nekako iz tih posuda lagano u velike kad ih budem izbacio napolje..
toliko za sad :) pozdrav :ridinghorse:
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
dupla-stotka je napisao(la):
meni od drustva niko ne veruje ja od kad pusim vutru ne koristim pumpicu za astmu
mozda ne zvuci logicno mnogima ali tako je...

Ja ti vjerujem i nadam se postići isto kad završim grow i prvi put imam čistu kvalitetnu vutru, bez miješanja s duhanom. Poznato je da duhan ekstrmeno loše djeluje na astmu, a vutra s druge strane (tj. THC) navodno širi bronhiole i samim time ublažava, možda čak i izlječuje astmu. Sorry na off-u, ali ako imaš želju podijeliti iskustva o liječenju astme sa vutrom, pretvorila sam se u uho. Da ti ne oftopičarimo po dnevniku, ako imaš volje napiši koju riječ na ovoj temi.
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
the Dreamer je napisao(la):
Ja ti vjerujem i nadam se postići isto kad završim grow i prvi put imam čistu kvalitetnu vutru, bez miješanja s duhanom. Poznato je da duhan ekstrmeno loše djeluje na astmu, a vutra s druge strane (tj. THC) navodno širi bronhiole i samim time ublažava, možda čak i izlječuje astmu. Sorry na off-u, ali ako imaš želju podijeliti iskustva o liječenju astme sa vutrom, pretvorila sam se u uho. Da ti ne oftopičarimo po dnevniku, ako imaš volje napiši koju riječ na ovoj temi.

naravno da hocu, nema problema. :)) da sam video temu ranije sigurno bi je vec obogatio nekim komentarima.
evo odmah cu pisati :))
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
brinem se za ovaj grow.. :/ 1 tajmer je crko 2. dana pa sam 3-4 dana ja bio tajmer, sa malim kasnjenjem na zalost i sad mi posle 3 dana i drugi tajmer crko i opet se pomerilo vreme.. ako ovako nastavim bice neki mutanti istresirani.. opet sam ja tajmer potrudicu se da budem sto tacniji ali tesko to kod mene... moram da nabavim neki dobar tajmer jer ovi sto sam imao crkavaju od ko zna cega
a stelovao sam ih po uputsvu sve lepo i samo cap crkose .. :/
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
matia je napisao(la):
Stotka jel ti na tajmer ide samo svjetlo ili još nešto?
samo svetlo, posto sam reglulisao sobnu temperaturu da ne pada ispod 22-23 stepena ventovi rade non stop da bi stablo ojacalo
a svetlo je bilo na tajmeru... imao sam onaj mehanicki od 350dinara oko 3evra tako nesto a vidim za 1000dinara ima digitalni
ali nisam bas sa finansijama dobar, tojest nisam uopste skupljam i za HPS 110w komplet pa cu morati da smislim nesto.. :/
 
05.03.2012
19
12
0
32
neki groweri idu na 24/0 rezim rada svetla ;)
fino rastu..a mogo bi ih ovih dana izbaciti napolje..sigurno ce primiti vise lumena nego u boxu :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja koristim te mehanicke, 2 od 3 mi rade, jedan je out :)
savet, probaj kupiti u nekoj prodavnici da dobijes fiskalni (ja uzimao u merkuru), ako crkne moz' da reklamiras, batali pijace i sl. bez racuna
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
Pappi je napisao(la):
neki groweri idu na 24/0 rezim rada svetla ;)
fino rastu..a mogo bi ih ovih dana izbaciti napolje..sigurno ce primiti vise lumena nego u boxu :)
pa jel bi bilo pametno staviti ih sad na 24/0 planiram jos jednu nedelju da ih zadrzim u boxu, da promenim posude i msm da ce brze da odreaguju na promenu u boxu, mozda gresim ali nznm videcemo.. :) samo reci dal sad da ih stavim na 24/0 ili da budem tajmer na nedelju dana xD

@PowerSeed brt to sam jutros reko sebi veruj mi :D
 
05.03.2012
19
12
0
32
mogu na 24/0 opusteno,samo ne znam dal' ce doziveti neki veliki stres kad se prebace napolje..nemam iskustva toliko,pa necu da ti "obecavam" :)
ali ja msm da mozes opusteno 24/0 ili barem gasi na par sati.. 20/4 ili tako nesto..tih par sati kad imas vremena da ugasis i upalis za par sati..al to radi u sto pribliznije vreme svakog dana.. :)