Jack Herer (LST) 250w HPS by Mary_Dzejn

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
Evo update, mrezu sutra stavljam, malo sam se igrao sa njima, vrhove cukao par puta pa sirio trenirao, sad ide mreza i onda ako moj plan uspe bice to dobro, dobile su juce plantelu 15ml 2l vode, prilicno su zadovoljne posle svake hrane, prezadovoljan sam biljakama, ne znam sad tacno koji im je dan, al pogledam u zapisnik pa javim ako je bitno, sa ovom na slici jednom sam imao probleme zbog lose zemlje humus koji ste me upozorili, ali sad je u fullu sve. :)
Sto se tice ventilacije i temp sve ok, ove slike su uslikane kad sam upalio svetla, ima u mraku 18c vlaznost 55% a upaljeno oko 65% i temp 28-29c , ubacio sam jos jedan ventos da duva po biljakama, posto im je potrebno, sa mrezom nisam hteo zuriti i ako mi je ovo prvi put da cu to raditi nadam se da necu nesto zeznuti, inace imam i gost iznenadjenja, dragu biljkicu orange bud f1 seme pa ako Bog da bice i to zenka. :)
Evo vam slike od pre 3 dana..
IMG_5248.jpg
IMG_5249.jpg
IMG_5253.jpg
IMG_5252.jpg

Zaboravio sam reci PH zemlje 7-8 Maximum svetla dobijaju i vlaznost na skali od 1-10 je 5-6 :)
Ja sam sasvim zadovoljan tek sad kako ta prica ide, jer na pocetku mi je najteze bilo kad su stale sa rastom dosta dugo zbog lose zemlja i kad sam promenio zemlju zivnule su, definitivno nikad vise humus, a msm da Jack voli puno hrane a ta zemlja sama po sebi nema puno hranljive materije, dok npr auto jet 47 je idealan za tu zemlju, sve je to do sorte i kako se ponasa i sta voli, u svakom slucaju bitno je kakve su sad, ja sam zadovoljan a to je bitno.. :)
Posle dugo update :)
 
09.12.2014
7
12
3
38
Drago mi je da potvđuješ ovo kaj se i priča za jack-a da može puno jest! jer ja ga brijem stavit u zemlju pomiješanu s konjskim gnojivom za koje kolega grower kaže da je do jaja :)
inače biljkice ti zgledaju odlično samo ne kužim ovu jednu kaj je giljotirana..?!
e i koji im je dan ak se smije znat i do koje visine ga misliš držat dok ne prebaciš na 12/12? jer čujem da jack zna iznenadit s visinom koju postigne nakon prebacivanja na cvjetanje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
Veruj mi brat sta ti kazem, ako planiras jack da sadis iskljucivo u JAKO SIGURNO I PROVERENO KVALITETNU ZEMLJU i neces imati zastoja kao ja, meni su biljke zabole sa rastom 2-3 nedelje sve ukupno zbog zemlje, hteo sam oodustati ali sam sve preziveo i dobio neocekivani napredak, prejake, prelepo mirise, oko 2 meseca su u vege mozda malo manje a pravilno i dobro raste oko mesec i 5-6 dana..
Ova je bila LST-irana sa zicom i urasla zica i ja hteod skinuti i odsece se, a jos sam i naduvan bio tako da sam upao u los trip to vece bio zbog toga, ali sad ce pristojnije izgledati jos da je zenka :)
Vidis o visini nisam ni razmisljao dok nisam ovo procitao, pa gledacu da stavim danas mrezu i kad se popune ubacicu i za donje grane neko svetlo, CFL il tako nesto da i donje grane napreduju i da sto vise izvucem, cilj mi je sto vise grama napraviti a pritom da naucim nesto iz ovog growa jer za iduci grow ide OG kush ako Bog da, sad je on na meniju. :)
Verovatno cu drzati do kraja meseca vegetaciju pa onda na cvetanje od 1 januara :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr. Scrog
09.12.2014
7
12
3
38
hahaha totalno sam vizualizirao ovu zgodu sa žicom i razumijem te skroz :)
Imaš sličnu briju pa me ful zanima kak bu to sve na kraju ispalo...
Meni je u planu 1 biljka na box 0,7x0,7m visine 160cm i da ju proširim maksimalno...i nije mi neka žurba pa ću vegetirat dok ne procijenim da bu to jedan fin debeli grm :D
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
Ma samo vezi svaku granu koja malo izraste i vuci na stranu, ne mozes da promasis druze veruj mi, grana jaca i razvija se cim je lst-iras i jaca, pusta klikove za cvetanje i bogat si za jednu veliku granu, veruj mi, jack je upravo takva biljka idealna za tu vrstu treninga i bukvalno je ne mozes pregnojiti, bas zna da jede, fat mary jane :D
Dobra zamisao brat, mozes dosta da izvuces samo vecu saksiju nadji, najmanje 25l kao ja i gledaj ako si u mogucnosti POTGROUND H uzeti ima sve sto joj treba i zdravije ne moze izgledati biljka nego sa tom zemljom,treniraj i zezaj se malo na kraju ce te nagraditi, nisam ja neki profesionalac, jos sam ucenik ovde ali sto mogu ja cu ti pomoci kao sto su i meni, kad ti planiras?
Ja sutra cu uradim novi update sa mrezom da vidiite kakva je i to sve :)
Ja kako vise ovde stvari naucio sam sve vise mi se sadi, poslednjih godinu dana konstantno imam biljke il napolju il unutra i stvarno ih volim, da napravim sebi 200 kg ja cu opet saditi, ja to sam zavoleo zato sto me to opusta dok sam oko biljke i uzivam zato i mislim da sam jos brze i napredovao oko svega, auu al sam napusen, odo da spavam, dosta jee, laku noc. :D
 
Poslednja izmena:
09.12.2014
7
12
3
38
Meni će ovo bit prvi grow al s obzirom na upijena znanja s ovog i ostalih foruma, youtube-a i razgovora s drugim ''agronomima'', imam osjećaj da ne može bit loše :)
  • 30L smartpot, konjsko gnojivo u kombinaciji s još nekim organskim iz growshopa, zemlju još nisam odabrao(hvala na preporuci, sigurno ću je potražit) sa 250w hps i trening, trening i samo trening :D dok ne dobim taj tolko iščekivani ''ekran''.

Can't wait to see the pictures ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator
09.12.2014
7
12
3
38
Neće ti to bit dobro...bar se ja nebi s tim zadovoljio.
Moj prijedlog ti je da smanjiš rupe i napneš žicu. 7x7 cm rupa se meni čini idealnom a tebi su cca 10...?
I mislim da si ti možda prerano stavio mrežu...ekipa uglavnom to stavlja kad se formira grm nakon silnog topiranja i lsta...i tad to ima više smisla...razmisli ne znam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.434
298
109
The Mighty Jungle
nije taj scrog nikakva znanstvena fantastika, ali nije ni ono sto vidam u zadnje vrijeme na forumu stavis mrezu i nek raste jel.. :rolleyes: :oops:

nabavi/napravi mrezu s manjim kvadraticima, moze biti i zicana, ova je prevelika..

poanta u tom scrogu je da postavimo mrezu iznad biljki, kad vrh/vrhovi prerastu mrezu mi ih savijemo pod mrezu u drugi kvadratic, pa kad vrh ponovno preraste mrezu, opet savijas pod mrezu skroz dok je ne popunis, eto..

scrogeng.jpg
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
Evo dok ne stavim novi scroog to jest dok ne napravim da koju sliku update, juce sam ih vezao ponovo jer su prerasle i savio opet vrhove, biljke lepo napreduju i granaju se i jacaju svakim danom, dobile su juce 20ml plantele na 2l vode, oko 2 meseca su u vege i jos cu ih drzati, ja sam zadovoljan sa biljkama kako izgledaju, temp vlaznost i sve je konacno po PS. sto bi se reklo al bas bas kako treba, za sad ide sve kako treba, na jednom jack je napukao vrh pa ga nisam savijao skroz da ne pukne a inace problema nema..
pokazale su preflower jos pre 20 dana, evo slike pa komentarisite malo kako vam izgledaju, sledeci update bice scroog rucna izrada, ma necu da odustanem, ako je moj scroog dnevnik jedini onda cu to odraditi da bude u fullu za ovu sezonu.. potrudicu se ljudi moji pre nego sto vas napustim da ovaj dnevnik odradim za vasu i moju dusu, voli vas brat sve!!!
IMG_5349.jpg
IMG_5348.jpg
IMG_5351.jpg
IMG_5352.jpg
IMG_5353.jpg

posle vezanja
IMG_5354.jpg
IMG_5355.jpg

Etoo ga braco, uzdravlje svima.. :)
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.099
163
Osetim miris vasih hedova
Kako dani prolaze sve vise gubim volju za scroog, ne mogu da nadjem odredjenu dimenziju a da pravim rucno nemam materijala i vremena previse, verovatno cu da se predomislim u vezi scroog tehnike i da ovo zavrsim LST pa cvetanje, vec su 2 i po u vegetaciji i jos mislim do kraja nove godine ih drzati pa prebaciti na cvetanja.. :)
IMG_5439.jpg
IMG_5440.jpg

eto toliko, sto duze ocu u vegetaciji da ga drzim... Jel zna neko mozda koliko naraste u cvetanju jack herer GHS kad se prebaci?