jel ovo dobro složena rasvjeta???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
evo ovako...da zadovoljim sebe i vas, ai da imamo( i ja i vi i buduče generacije i svi skupa zajedno samnom) točne podatke, stavljam pola/pola, jedne pod neonke,druge pod HPS...mjerit ću sve moguče parametre,dakle, uloženi novac, potrošnju struje, dobivenu količinu,vrijeme grow-a, bit će ovdje objavljeni, i nadam se da će pomoći svima ubuduće...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Odin_of_Asgard je napisao(la):
evo ovako...da zadovoljim sebe i vas, ai da imamo( i ja i vi i buduče generacije i svi skupa zajedno samnom) točne podatke, stavljam pola/pola, jedne pod neonke,druge pod HPS...mjerit ću sve moguče parametre,dakle, uloženi novac, potrošnju struje, dobivenu količinu,vrijeme grow-a, bit će ovdje objavljeni, i nadam se da će pomoći svima ubuduće...
Može!Riješi opremu,istu genetiku i p*ći!To je dobra ideja,napravit usporedni test! :thumb:
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Green, čoviče, ja ti kažen da ne moraju, lupit ću na svaku 7 x 18W/827(1350 Lm) + jednu koja dava SAMO crveno i 2 x 30w/827(2400 Lm), te dvi će ići od poda okomito da obasjavaju donje grane.....i ima da cvitaju kako triba...
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
...............................................:balls:.........................................
AJde brate kad si već mazga, pa kupi sto neonki i igraj se kad ih toliko želiš.
Nisi mi baš jasan,koliki bi ti box tia,5 metara visine taman bi za tebe bilo da staviš hps.

Sve ti se reklo.Imaš ogroman box i visina biljke u biti nema nikakve veze u ovoj priči.
Imaš i para za sve pa opet nešto izmišljaš, nemoj me krivo svatit meni
je to drago al ebemu majku kupićeš ti taj HPS kad tad:icon_wink:

E i obavezno se vrati na ovu temu za 6,7 mjeseci da se malo nasmiješ
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.685
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Odin_of_Asgard je napisao(la):
evo ovako...da zadovoljim sebe i vas, ai da imamo( i ja i vi i buduče generacije i svi skupa zajedno samnom) točne podatke, stavljam pola/pola, jedne pod neonke,druge pod HPS...mjerit ću sve moguče parametre,dakle, uloženi novac, potrošnju struje, dobivenu količinu,vrijeme grow-a, bit će ovdje objavljeni, i nadam se da će pomoći svima ubuduće...
:thumb:
 
24.09.2008
18
2
0
35
hehehh NoTrippin dobro kaže, mislim da nema neonke do HPS-a, to sve navedeno je eventualno za vegetaciju, ali dalje je HPS po mom iskustvu
i po mom ukusu neizostavan. Puno više lumena biljka dobije sa HPS-om a visinu od ne znam koliko si reko 180cm (?)
možeš definitivno ubrojit kao potencijalni prostor za svaku unutrašnju sativu...
Baci oko na moj prošli grow,( https://forums.vutra.org/threads/6666-Great-White-Shark-(-the-peacemaker-) ) jedna neonka 36w i 400w sylvania (HPS naravno), u ormaru od 150cm max.
I da ako u podrumu sadiš kako si spomenuo pazi na vlagu i definitivno pazi na proklete pauke, ja sam u podrumskom prostoru imao jaaako puno problema s njima, ona mala gamad ti jede lišče a s vremenom i vrhove, radi mrežu, gnjezdi se i množi.. FUJ ! Ne želim to nikome !

mir :pat:
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Hemp...visina koju sam spominjao je sveukupno 230cm, oduzmeš 30 cm za pitar i jš cca. 20cm za svijetlo, dobiješ 180cm...e sad, ako stavim neonke, biljke bi bile 170-175, ako stavim HPS, 120-130....da je riječ o indiki, to bi bila odlična visina,ali pošto se radi o sativi,mislim da joj je to puno premalo visine da bih dobio zadovoljavajuću količinu hedova...iako je fakat da se pod HPS-om dobije veča količina nego pod neonkom, mislim da bi tu razliku nadoknadila visina, zato i krećem sa experimentom pola pod neonke,pola pod HPS...kao što si i sam rekao, dobio si 30 po jednoj, što je jako malo, ako znamo da bi optimalno bilo 80-100, a mislim da je tome tako baš radi toga što si joj prekinuo vegetaciju baš kada je trebala explodirati sa rastom....što se tiće podruma, prostorija je napravljena kao apoteka,znači, na pod je stavljen friški beton i stiropor tamo gdje će biti biljke, zidovi i plafon su obloženi stiroporom, stavljena mrežica,pregletano sve, ofarbano u bijelo, dovod friškog zraka je rješen sa kamionskim filterom za zrak,vrata su također rješena na takav način da, kada se zatvore,teško da i zrak može unutra ući,nešto kao na frižideru, pauk u prostoriju može ući jedino ako ga ja donesem na sebi, a vlaga može biti samo onolika koliku je ja stvorim,kao i temperatura....toliko za sada....pozz....piis, braders ;))
 
24.09.2008
18
2
0
35
da da ovaj opis prostorije mi se sviđa! :) A moje biljke su još i dobro dale pošto nisam imao prostora pa su rasle u jako malim teglama.. Nek ti je sa srečom, izvještavaj nas baci i koju sliku kad dođe vrijeme. Pozdrav
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
baš sam danas sretan...u subotu lik donese neki hedić, ono, pod nokat bi stao...ja to mrvim,ispadne sjemenka, a ja kao ja, sjemenku ubacim među cigarete....mala rizla, smotam, u trojicu, svak po dva dimića...uđemo u birtiju, stanem za šank....tras, sativa u glavu, buzz all around...jedva sam ćekao da dođem doma, stavim je na klijanje,, jućer ništa, danas dignem foliju, beba proklijala, sad samo molim boga da bude cupi....