Koje zivulje jedu konoplju?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.06.2013
6
4
3
Prelistao sam tridsetak naslova ove teme i vidim da se spominju puzevi i raznorazni insekti (ukljucujuci i crva sa crnom glavom ili guzicom). E sada, mene zanima koje zivotinje sa skeletom jedu istu? Prvi put sam posadio dvije biljke, logicno rijec je o outdoor uzgoju. Drzao sam se vasih uputa (sjajni savjeti), presadio sam ih u prilicno nepristupacnu sumu, dobro su napredovale... Danas dodjem, da ih obidjem, kad ono samo dvije stabljike stoje iskrcane, nekih 20ak cm od zemlje i nista vise. Da li je neko imao istih problema sa sumskom gamadi i kako naredne biljke ocuvati? Unaprijed zahvalan.
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
neznam dali si uočio kakve tragove od životinja koje u toj šumi žive.ja sam kod kommpe bio uvjeren da mu biljke jede srna,kad evo tipa sa konjek ikoćiom,malo je nakosio trave a konja je vezao tik blizo njih ,dalje zaključi sam ,da su puževineznam ja to rješavam sa soli ,to to bi ja pomislio.
 
07.06.2013
6
4
3
Rijec je o prezapustenom predjelu, nesto poput konja, krave i sl. ne moze uci... Kontam se pola jutra, izmedju zeca (koji vjerovatno da ima) i tetrijeba, koji se vec par godina oglasava u istoj. U svakom slucaju me momacki izbio iz ritma. Hvala samuraj
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598
To je onaj mali sto mu se smrzo potoćić...malo tulumario po tvom sajtu.Sada napusen hoda po sumi i kenja kako ce jbt mamu liji kada ju copi.Haha...evo savjeta...pisaj,seri obiljezavaj teritorij kao terijer i nema zeke ni blizu a ni ostale ekipe sa skeletom;) A za tetrijeba neznam a i sumljam da je on tu upetljo prste on je lopov sa stilom.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Sve životinje vole vutru, i divlje i domaće. Brijem da jedino žabe, ribe i zmije nisu ljubitelji. Samo im ostavi svoje :shit2: na sajtu i neće više :vb_kez:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pa nemoj sad po biljci se istovariti. Dva, tri metra dalje, a popišaj se dva, tri metra na drugoj strani i dont worry.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hemuly

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Srne nisu normalne, sigurno tripaju po šumi dok se najedu. Neka fizička zaštita granjem bi valjda bila najbolja, al ono krv, kosa, fekalije...
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
evo da dodam jedan zanimjiv komentar. procitao sam negdi da gotovo nijedan biljojed nece odbit vutru, na nekom americkom sajtu. bas naprotiv! radjen je test sa zivotinjama gdje im je ponudjeno dosta biljki, bila je tu i nasa mara :), i preko 90% zivotinja je, izmedjuostalih biljki koje ih vise zanimaju, odabralo i nasu omiljenu biljcicu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hemuly

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja neznam da neki biljojed će odbiti bilo koju biljku. Za biljojede je logično šta ne? Stvar je u životinjama koje nisu biljojedi. Recimo mačka ili pas, obje životinje ukoliko ih boli želudac ili bilo šta traže razne travke koje pojedu i u biti si na taj način nađu lijek. Prije dvije godine meni je moj mačak pojeo dva dolnja lista na biljci iz dvorišta i još sam ga uhvatio kako to radi. E to je ono što je čudno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
No Joke je napisao(la):
Ja neznam da neki biljojed će odbiti bilo koju biljku. Za biljojede je logično šta ne? Stvar je u životinjama koje nisu biljojedi. Recimo mačka ili pas, obje životinje ukoliko ih boli želudac ili bilo šta traže razne travke koje pojedu i u biti si na taj način nađu lijek. Prije dvije godine meni je moj mačak pojeo dva dolnja lista na biljci iz dvorišta i još sam ga uhvatio kako to radi. E to je ono što je čudno.
I životinje potvrđuju kako je vutra ljekovita, ništa čudno. :D

Inače najviše problema mogu zadati skakavci koji obrste preko noći biljku.
 
07.06.2013
6
4
3
No Joke je napisao(la):
Ja neznam da neki biljojed će odbiti bilo koju biljku. Za biljojede je logično šta ne? Stvar je u životinjama koje nisu biljojedi. Recimo mačka ili pas, obje životinje ukoliko ih boli želudac ili bilo šta traže razne travke koje pojedu i u biti si na taj način nađu lijek. Prije dvije godine meni je moj mačak pojeo dva dolnja lista na biljci iz dvorišta i još sam ga uhvatio kako to radi. E to je ono što je čudno.
Haahha macak hasisar. I onda je otisao da :bananabang: okolne kerove.
 
02.05.2013
30
14
8
Ima san niz problema s ovogodišnjon travurinon, inače prvi put sadin pa se nisan dugo zamara ishodon. Puno san in vremena da i ipak san se trudija sa izađu kakve-takve. Na sajtu su mi bili neprijatelji jazavac i tuča te san jedinu nadu ima u onoj koja mi je bila doma, na teračici. Pošto je bila slabog rasta i namjerno netretirana nikakvin dodacima, dočeka san prvu mršavu, ali moju žetvu.
Napravija san joj idealne uvjete: kartonska kutija, sa otvorima, ona unutra obišena, lejuja. Materijala malo, al gazdu veseli. Mislija san se o mistu di ću kutiju stavit radi mirisa i odabra san šupu, prozračnu.
Nakon pet dana dolazin vidit kakva je, spuštan kutiju kad ono nešto se unutra kotrlja. Šta bi moglo ovo bit, ona visi, da nisu sjemenke otpale, nije ih niti bilo, a i to je teško moguće, šta li je. Dižen poklopac, palin lampadinu, kad ono mišja govna na dnu, a cvitovi izideni 90 %......
Ubilo me, streljalo me u pojam, zamalo nisan zaplaka. Kad san doša sebi, gledan pažljivije, kad kurvin sin probija kutiju u dnu i nauživa se.
Nakon svih peripetija, konačan kraj od miša. Sve mi se zgadilo i sve san bacija. Mislija san imat za pet dobrih truba, al ni za to neman, uz sav trud. :tuzan
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
baksuze

2n0ixaw.jpg