Koju opremu naruciti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.02.2014
7
1
3
Pozz ekipa!

ovako razgovarajuci sa jednim clanom ovog foruma narucio sam menke z7 i white rhino... z7 mi jos nisu stigle a white rhino su stigle(za medicinsko svrhe).. u ovu prostoriju stavi bi 3 menke z7 i 3 white rhino... na 600W

zanima me imam 4000kn ili 530 eura da opremim svoj box + gnojivo...koji je ovih dimenzija D-140, Š-110, V-245cm.. to je jedna od prostorija kojima se koristim....al je problem da sam ja na zadnjem katu zgrade i kad su velike temperature unutra je strasno vruce... pa me brine sad kad dodje toplije vr sta ce biti(mada na vrhu prostorije ima i prozor) a i da se novci potrose najbolje sto je moguce .. da bude kvaliteta...

zato molim iskusnije da mi pomognu tocno koja oprema mi treba...narucio bi sve iz hempatie - slovenija tako da se gleda taj prodavaona...

slike prostorije:

[SIZE=12pt] [/SIZE]

[SIZE=12pt] [/SIZE]
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pozdrav i dobro dosao...posto je za medicinu da se ja umijesam jer sam danas vodio razgovor oko svjetla i njegove iskoristivosti i ostalih mitova koji ljudi cesto rade a gube jako puno novaca i zivaca a urod nije ni blizu ulozenog ...moj savijet da uzmes ovo sto sam ti slozio kosaricu ako ti ostane dobar link http://www.hempatia.si/?mod=store&c=cart&lang=sl a za lampu neka ti oni preporuce nesto dobro al i nije neki izbor ja inace koristim GIB bulb i zadovoljan sam al vjerujem da ima i bolje...inace reflektor je skuplji jedno 20 eura od noga sto se moze naci ali je zato balast na akciji i odlicna mu je cijena...treba ti jedan dobar vent ali tu nisam neki ekspert (to neka netko iskusniji odradi) a za gnojivo i zemlju bi ti preporucio da uzmes pro mix od plagrona ili canna( nema ga u ponudi al vjerujem da ti ga moze nabavit) i da uzmes bio gnojivo jer nemas zezancije sa ph....kad slozis box ubacis se u mentorski kutak i decki ce te voditi od pocetka do kraja i uspijeh ti je garantiran...imam jos pokoji savijet al otom potom prvo vidi jel ti ovo odgovara a kasnije mozemo dalje

edit: neradi link evo ti ovako

http://www.hempatia.si/adjust-a-wing-super-spreader-maxi

http://www.hempatia.si/lumatek-nxe-600w-dimmerable

http://www.hempatia.si/bio-rhizotonic-250ml
http://www.hempatia.si/bio-vega-canna-5l
http://www.hempatia.si/bio-flores-canna-1l
http://www.hempatia.si/bio-boost-canna-250ml
 
  • Sviđa mi se
Reactions: olidoboli

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Gnjojivo:
Plantella list ili Valentin list (za vegetaciju) nije skupa i ima u svakom većem centru za kupiti
Plantela cvijet ili Valentin cvijet (za cvijetanje) -----------------------------------------------------------

Tegle:
10-15 lit tegle toliko koliko biljaka imaš za uzet,također u nekom centru

Ventovi:
Trebaš upuh-ispuh i mješanje zraka unutar prostorije,također u centrima potraži kuponske ventilatore...zbog nadolazecih vecih temp savijetujem ti 2 venta za upuh 2 venta za ispuh i 1 vent za mixanje zraka....

Zemlja:
Možeš kupiti obican Bio Bompivit i Supstral Teramagma pa pomješaš zemlju 50/50

Svijetlo:
Trebaš HPS lampu sa reflektorom i predspojnim komponentma,uzmi gotov kit u ovom ducnu slovenskom u kojem si planiro kupiti...znaci 600w HPS...isto vrijedi ako uzimaš CT kit što bih ti i preporućio

PH mjerać:
Ili u ovom slo dućanu ili u pat shopovima

Ostalo:
Digitani tajmer
Pokoji produžni
Nekoliko muških utikaća
Žice 1,5 kvadrat (najbolje silikonske)
Foliju za obljepit zidove boxa
Dvoštek ili lopov za struju

Također sve ovo možeš u centrima pokupovat...

Potrošio si oko 3000kn ovako na grubo.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket and Bebe S
09.02.2014
7
1
3
Hvala momci na trudu!

Ovako zanima me Jack vezano uz CT i ventilaciju.. znaci uzeo bi Bat Kit 600W Digital = 230€ dodje i sad me zanima vezano uz ventilaciju moram uzet i za njega neki vent da hladi jel? znaci ako bi uzeo neki jaci vent pa da hladi CT i da onda netrebam za ispuh... ispravi me ako krivo govorim jer se ne razumijem bas .. :// moram uzet filter neki isto jer ce se osjetiti miris! pa da malo i po tom pitanju mi preporucis..
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
hello
za tu dimenziju ti ne treba toliko ulagati u wings i digitalni balast.... kupiš kit 600w sa reflektorom oko 50 x50cm,kad ste vec pomenuli GIB- zarulja extreme output je bolja od vecine na trzistu. ventilaciju ili komplet sa filterom oko 400m3/h sa regulatorom,dva venta za mesanje zraka,ventilator za dovod zraka.
za ventilaciju ulozi malo vise novca-nakrajuse isplati, karbon filter nek bude pro-line kako ne bi menjofilter svaku rudnu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and mičurin

conrad88

Banned
Banovan
17.01.2012
6
0
3
36
mada treba naici na dobar carbon filter i povoljan...ja sam filter i turbinu platio 160e u beogradu..u Hid......ci...treba shtedeti a opet izvuci maximalno iz opreme..njemu bi za taj prostor bio dovoljan jedan vent za upuh, i malo jaci za ispuh..kad bih stavio carbom sa turbinom to bi bilo to..onaj prozor gore ti moze ustedeti dosta toga..srecno
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
tippser je napisao(la):
Hvala momci na trudu!

Ovako zanima me Jack vezano uz CT i ventilaciju.. znaci uzeo bi Bat Kit 600W Digital = 230€ dodje i sad me zanima vezano uz ventilaciju moram uzet i za njega neki vent da hladi jel? znaci ako bi uzeo neki jaci vent pa da hladi CT i da onda netrebam za ispuh... ispravi me ako krivo govorim jer se ne razumijem bas .. :// moram uzet filter neki isto jer ce se osjetiti miris! pa da malo i po tom pitanju mi preporucis..
Uz CT treba vent da...ja bih uzeo i za ispuh...zašto?...zato što 600w HPS žarulja može temp u prostoriji podignut u nebo...ako ce vani bit nekih 28-32 taman kad tebi pocne cvijetanje u prostoriji s biljkama ide to i do 40c a to im je smrt...imaš još mogučnost....uzet samo 600w kit kako ti je savijetovao SLO isto tako i ventove kako ti je ON savijetovao...pa ostavit ostatak novaca sa strane ako ce temp baš ici u nebo kroz 2-3 mjeseca možeš kupit manju mobilnu klimu.
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Isprike ako uletavam, al jel netko stvarno growa s tim mobilnim klimama?
zanimaju me osobna iskustva...
hvala!
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
ćemu filter ako ćovijek ima prozor gore?
mislim..isprićavam se ako uljećem ali bez filtera bi uštedio..treba mu slabiji vent koji je jeftiniji i ne uzima filter...osim ako iza prozora postoji netko ili nešto što bi to sprijećilo...eto laićki ;)
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
a ne znam,spominje se filter,a opet ćovjek kaže da je na zadnjem katu zgrade..kolika god zgrada da je to je bar 5. kat a gore uvjek ima povjetarca koji će smrad rastjerat+topli zrak iz boksa se diže gore a iznad nema nikog...ali kako i sam kažeš on će najbolje znat.. :)
 

conrad88

Banned
Banovan
17.01.2012
6
0
3
36
ne mora biti carbon filter,da ne trosi covek pare bez veze...ja sam u pocetku dok nisam bio pri parama,improvizovao tako sto sam na ventil za ispuh stavljao krpu umochenu u naftu pa svaka 3 4 dana kad nafta ispari opet...i pogodite sta...nista se ne oseca na drugoj strani nafta pobije sve mirise...drug ako se jos nisi opremio javi mi se na PP,imam ja dosta toga od opreme,dajem vrlo povoljno samo da vratim ulozeno iako tesko jer sam uzeo sve novo za malo vecu cufru..imam sve najmodernije iz Hid.....ike....HPS,Carbon sa turbinom,adjust a wings large,i nesto hesijevog super vita phosfor+ bloom tnt complex i root compleh...pozz i srecno
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
joj te izjave glupe....

neko sa 150 dobije više nego neko sa 400..... neznam kako mozes gledat na snagu lampe, a i uostalom, sadis prema svojim potrebama ako je nekome dosta vutre od 250w uzet ce 250 a ne 600....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BoRaiCho