Koliko sušiti ako ćete pravit ulje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.07.2010
6
0
1
49
Vidio sam dosta korisnih savjeta na ovom forumu, ali me jedna stvar zanima. Da li se za potrebe pravljenja ulja, mora proći isti proces sušenja i curinga, ili se ekstrakcija iz biljke može raditi ranije. Čeka me berba lowrider autoflowera, a tanak sam sa vremenom, čekaju ljudi bolesni od kancera, među kojima su na prvom mjestu moji roditelji.
 
15.07.2010
6
0
1
49
Za sada sam ga pravio od sušenog, ali to je sve bila ulična roba, ovo je prvi put da imam materijal sa pedigreom, "da se tako izrazim" pa ne bih baš da zeznem situaciju. I onako sam napravio dosta grešaka u uzgoju. Vama hvala na svakoj informaciji. :)
 
15.07.2010
6
0
1
49
Preporučili mi ga iz Elephantosa, jer sam tražio sortu koja ima manje THC-a a više CBD-a. Po tim specifikacijama su mi preporučili to. Tražio sam takvu sortu, jer mi se ćaletu mnogo vrćelo u glavi od ujla koje sam pravio od ulične marihuane, za koju pojma nemam koliko je imala THC-a, pa rekoh da mu nabavim nešto laganije, jer sam mislio da je CBD važniji za ubijanje kancerogenih ćelija. Kasnije u dopisivanju sa Rick Simpsonom sam vidio da sam pogrešno obaviješten, jer mi je one rekao da biljka mora da ima barem 20% THC-a . Sad je tako kako je. Poslje berbe najvjerovatnije sadim White Whidow, ili bi ste mi vi predložili nešto bolje.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Mos
Vidio sam dosta korisnih savjeta na ovom forumu, ali me jedna stvar zanima. Da li se za potrebe pravljenja ulja, mora proći isti proces sušenja i curinga, ili se ekstrakcija iz biljke može raditi ranije. Čeka me berba lowrider autoflowera, a tanak sam sa vremenom, čekaju ljudi bolesni od kancera, među kojima su na prvom mjestu moji roditelji.

Mozes raditi i od svezeg materijala ali to ti nebi preporucio zbog okusa prosusi ih 10 dana nece tvojima tih 10 dana nista pogorsati a okus koji ce kasnije osijetiti svaki dan je razlika nebo i zemlja...pozz i sretno sa lijecenjem