Kritikal-K,Purple Kush,250w+70w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.05.2017
12
36
13
Pozdrav vutrasi,


Poslje nekoliko tjedana skupljanja informacija i projektiranja prostora dosao sam na ideju da otvorim dnevnik.Lakse je dok to podjelis s nekim i jos dobijes pokoji savijet.Dosta sam i ulozio novaca a prije svega truda.Nije to bas idealan box ali mislim da ce posluziti svrsi.Pa eto da pocnem s opremom.





Box: 80X90X170,izrađen od starog namjestaja,presvucen u Easy-Grow-Mylar-Diamond-Lightite-Foil.jpg foliju.
Svjetlo: IMAG0033.jpg 250w +kada narastu ,odnosno kada pocinje cvat mislil sam ubaciti jos 70w FP928082305192-RTP-global-001.jpg
reflektor najobicniji bez cool tube.
Imam i jednu hps 100w al daje oko 5000lm a ova mala nesto vise od 6000lm .

Ventilacija: Ispuh: 2x12V ,0.80A 12cm ,ako se ne varam jacina jednog bi trebala biti oko 180 m3/h
IMAG0026.jpg
Upuh:2 najobicnija venta od pc procesora(nisam siguran kolko je to dobro)
Mjesanje zraka isto od napajanja 2 venta al imam u pricuvi jedan velik sobni

Tegle: svaka 20L


Sijeme: 1x Kritikal-K, 1x Purple Kush


Zemlja: cista Florabela


Gnojivo: Hesi starter kit


Ostalo: Digitalni termometar i merac vlage
Neki kineski ph metar analogni



Pa eto da pocnem:

Ova ljevo je Kritikal K a desno Purple.Stare su od nekih 10-12 dana od klice .
Sve sta su dobile za hranu je pola kapi super vita.

Lampu drzim na 35cm.

Temperatura/Vlaga: Svjetlo oko 28 ,vlaga 35-40

Tama oko 21 ,vlaga 55-60

Evo i slikice:

IMAG0029.jpg


Svaki savijet je dobrodosao.Ponajprije za gnojenje.


 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Sretno! Lepo si to složio, lampa ti je minimum za veličinu boksa ali to može da ti bude + zbog dolezećih visokih temperatura. Ako ne napraviš gužvu u boksu ispašće dobro. Odlično gnojivo, sledeće zalivanje kad se prosuši zemlja zamuti uz super vit power zume i rot comlex po tablici. Ako se zemlja dobro prosuši i potovi postanu lagani trebaće ti najmanje 7-8l vodeza obe ( tako je pravilno ). Tada češ početi sa nekim treningom, i dokle god terniraš biljke koristi rot comlex i super vit a na svakih 10-14 dana power zume otprilike svako drugo zalivanje. TNT ti ne treba za prvih mesec dana sa tolikim potovima. Ako imaš mogućnosti koriguj ph na 6.5.:)
 
02.05.2017
12
36
13
Sretno! Lepo si to složio, lampa ti je minimum za veličinu boksa ali to može da ti bude + zbog dolezećih visokih temperatura. Ako ne napraviš gužvu u boksu ispašće dobro. Odlično gnojivo, sledeće zalivanje kad se prosuši zemlja zamuti uz super vit power zume i rot comlex po tablici. Ako se zemlja dobro prosuši i potovi postanu lagani trebaće ti najmanje 7-8l vodeza obe ( tako je pravilno ). Tada češ početi sa nekim treningom, i dokle god terniraš biljke koristi rot comlex i super vit a na svakih 10-14 dana power zume otprilike svako drugo zalivanje. TNT ti ne treba za prvih mesec dana sa tolikim potovima. Ako imaš mogućnosti koriguj ph na 6.5.:)

Probat cu staviti na 25-30 cm i neki jaci vent za mjesanje.Zadnji grow sam uzgajal ak48 ,temp je isla preko 35 po danu pa je sve zavrsilo ok.
Do sada sam radio samo sa plantelom.
Ovo je prvi put sa hesi pa puno hvala na savijetu.7-8 zvuci puno za tako male biljoze al ak kazes da tako treba sutra dobivaju prema uputama.Zakleo bi se da ovaj ph metar koji imam ne valja nista tako da neznam koliko je tocno ph .Kaze oko 7ph. 3u1-ph-metar-tester-tlo-mjerenje-ph-vlage-svjetlosti-racun-slika-76484554.jpg


critical kush odvaljuje... jel barnijev. a purple cekam smoke, probo nisam, to budino. sretno do kraja

Hvala,
Sijeme je od kanabie .Kritikal sam uzeo u prvom redu radi kolicine i hedovi izgledaju nesto svijetlije(to volim)
Za kritikal neznam dal je to onaj isti barnijev jer nigdje ne pise da je kush,eto link da bude preciznije
https://www.kannabia.es/en/kannabia/kritikal-k
purple i mene zanima ,prekrasno izgleda na slici...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kakadu063

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
7-8 zvuci puno za tako male biljoze
Ako se zemlja dobro posuši zali jednom da procuri dole i onda si miran 10 dana kako budu rasle period će se smanjivati. Sa ph vode u početku neće mnogo smetati i da ne koriguješ. Neznam koi je taj na slici ali ga proveri kupi otopinu za kalibraciju ph 7 isperi sondu u destilovanoj vodi pa umoči i proveri da znaš u buduće. Vidi dal imaš nekog akvaristu imaju Serini i tetrini testovi za ph. Ja sa njima proveravam ph vode i veoma su pouzdani ne možeš mnogo pogrešiti gledaj da bude u zelenoj boji i to ti je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lutherweed

unearth1984

Aktivan Član
09.09.2014
261
802
93
Taj 3 u 1 brate ne valja pol k...a.
Uzmi kineski zuco, kosta stvarno nesto sitno, a radi posao.
PS: i naravno tekucinu da ga kalibriras prije upotrebe
Sretno:popcorn::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lutherweed

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Sretno kompa nek ti je sa srecom do kraja . :) Ja radim sa hesijem vec 2 grow prvi nisam korigiro vodu :)drugi sam korigiro i to je bila greska :D Inace super je box kolko vidim biljke se ne zale na manjak;) svijetla ,kako je neko gore napiso da ce to mozda bit i + zbog vrucina vanjskih i ja se sa tim slazem jer ja imam 400w i 2 venta po 15w oni klip i jos uz to prenosnu klimu i ventilacija na 2 ,a temp. Ne pada ispod 29 -30c - box 100×100×200 . :thumb: A ovo za vodu da odstoji ili direkt ja ostavim da dode na sobnu temperaturu jer mi je brutalno hladna voda iz pipe pa da ne šokiram korjen ,ovo za klor prvi glas :) Zivio i sretno:respect::wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lutherweed
02.05.2017
12
36
13
Box se nalazi u prostoriji gdje temp u ljeti ne prelazi 22 stupnja ..Sada preko dana je oko 18-21 jer otvaram prozore ali preko ljeta ce biti zatvoreni samo cu trebat ispuh spojit na dimnjak...Ovih 250w je u redu ali kad za mj.dana stavim jos i drugu lampu to bude vec borba...:):)
 

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Ak je tak samo opusteno vec bus nekaj smislio za dalje al bitno je da se za sad dok se razvijaju ne kuhaju ali i da se bas ne smrzavaju:) I mislim da je idealna temp izmedu 24-26c. Kolka ti je vlaga u tom prostoru?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lutherweed
02.05.2017
12
36
13
temperatura je malo veca oko 27-29 ,nejde preko 30.Tokom mraka je u boxu 21 stupanj. Vlaga izmedu 35-40 dok je svijetlo upaljeno.Stavil sam posudu s vodom ...
 

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
Podigni jos lampu ako je i dalje vruce,skontat ces ako ti se listovi frckaju prema gore onda imaju heat stres.Isto tako mnogi zaboravljaju na to da bilje mogu izdurat visoke vrucine ali korijen nemoze.Zna se pod zagrijat od lampe pa ti korijen od ispod dobiva vrucinu,popipaj dno od boxa ako je toplo to ti isto moze bit problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lutherweed
02.05.2017
12
36
13
Pozdrav ljudovi ,eto da malo refresam dnevnik ;)

20.Dan

Temperatura: 27-29
Vlaga :40%


Biljoze su topirane prije par dana,izgleda da vole to ,bas su super krenule bez zastoja.Lagani lst.
Biljoze su zalijane tocno prije tj.dana sa 7L vode svaka.Dobitna kombinacija za sve ljencine -tegle od 20+L :).Ljepo su se protegnule.Dobile su full doze supervit,root,powerzyme..Sutra/prekosutra ce dobit opet isto samo bez powerzyme.
Temperature su porasle zadnjih dana pa se i u box osjeti.Temperatura je u boxu porasla za 1-2 stupnja,vrjeme je za veci ventilator kojeg cu postaviti sutra.Cak sam razmisljao da stavim jedan peltier za ragulaciju temperatura al sam odustao ,iduci grow obavezno.Da napomenem rezim svijetla je od pocetka 20/4 tako da su u vrijeme najvecih vrucina u mraku,ventilacija radi 24/0.
Meni izgledaju sasvim u redu,malo su se neki listovi skvrcili jer je svijetlo na 25cm.
Ovako debelu stabiljku nakon 20 dana jos nisam imao.:spliff:



IMAG0052.jpg
Kritikal-K

IMAG0049.jpg
Purple kush

IMAG0050.jpg
Zajednicka ;)

IMAG0048.jpg


IMAG0053.jpg

Uzivajte u vručini..:gled:
 

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
Super izgledaju bas kush stil,indike do jaja si dobio.Normalna je stabljika,normalno da je deblja ako dajes pz i rc,samo keep up ako im bude jako vruce slobodno digni lampu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lutherweed
02.05.2017
12
36
13
Pozdrav,
Biljoze su u 4 tj. zivota,do sada nije bilo nikakvih problema,jedna mala nezgoda prilikom stresa pukla u sredini raskolll :eek::eek:.Zamotal sam ju izolaciskom trakom ,sad je sve 5 :p.Hranim ju 1.tj. sa rootom i super vitom,tek prije 2 dana dobila i full tnt-a prvi put.Razmisljam dal da ju pustim jos 3-4 dana pa na 12/12.

Temp:26-28
Vlaga:45-50


Purple kush
IMAG0059.jpg Kritikal-K
IMAG0058.jpg
IMAG0063.jpg IMAG0061.jpg