Magnesium (Kako doći do njega)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.09.2012
24
5
0
33
Možda je pitanje apsurdno, al no, ipak se usuđujem pitati.
Imam problem sa jednom La Confidential biljkom (sorta), a to je da na vecini listova se nalaze žute tačkice,
pri čitanju tema na forumu, zaključio sam da je problem zbog magnesiuma. (Možda!!!)
Ne koristim gnjojivo, još! Pa reko da upitam, kako doći do magnesiuma za biljku?
Gdje nabaviti, ili mi stvarno ostaje da trošim tečno gnjojivo koje u sebi ima sastojke magnesiuma?

Pozdrav forumaši!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kupiš preporučljivu hranu i miran si. Pa valjda znaju šta mučkaju i lišaju nas brige da različite sastojke potrebne za maru tražimo sami.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
em...epsom salts zar ne? trebalo bi da ih ima u svakoj apoteci,ali nisam siguran..uglavnom,citao sam negde da se to koristi kad je samo magnezijum problem..
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Vidis, ja kad sam koristio zemlju koja nije terra magma, znaci obicna kupovna zemlja, jeftinjaca, uvijek al uvijek im je falilo magnezija iako sam redovno gnojio sa Plantella List. Sve je bilo super osim tog Mg-a. Ja stojim pri tom da ne treba kupovat epson sol nego obicnu gaziranu vodu, s njom sam rijesio nedostatak magnezija i to svega s 3dcl po biljci u 10l posudama a biljke su bile oko 50cm visine, mjesec i po vegetacije cca ne sjecam se ni ja tocno al cca.

No ak imas zute tockice, to ti mogu biti i spider mitesi, pogledaj dobro ispod listova dal ima kakvih zivina.
 
23.09.2012
24
5
0
33
Ispod listova nema ničeg, nažalost nisam mogao pronaći terra magmu zemlju, jer ne živim na području balkana.
Iako sam po nekim slikama vidio da je natpis njemački na vreći od terra magme, no ipak nisam uspio pronaći ni na DE području, stim da živim blizu najveće veleprodaje (u mojoj okolini) za vrtove, cvjećare i slično...

Što se tiče, gazirane vode Napušena, probat ću... Nemam šta da izgubim, i hvala na prijedlogu..
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Uf ako si u germaniji, oni ti imaju profesionalnu zemlju za grow vutre, bas radenu samo za vutru al moras pronjuskat po shopovima. Ja ne znam njemacki tak da ti nisam od koristi al google majka. Ono malo sto sam zujo po netu sam vidio neke zemlje bas za vutru gajit, al et uglavnom su za hidro grow posto je to bolji grow... vise kosta i tezi je al to je njima nis (bar cijena) a i po strucnosti su isto daleko ispred nas, imaju duzu tradiciju i tak to.... uglavnom poanta price: pronjuskaj i za sljedeci put nadi kvalitetnu zemlju, ja sam u ovoj kupovnoj zemlji nasao par mana:
-nije rahla, losa je propusnost vode zato ljudi stavljaju perlit ili stiropor
-uvijek al bas uvijek fali Mga ak uzgajas vutru u njoj
-nije toliko kvalitetna, iz vise razloga, ne samo NPK nego mikroelementi i oni elementi u tragovi, ma uglavnom sam sastav zemlje.... sto uzrokuje vidno slabiji razvoj biljaka


Ako si u novcanoj prilici, prouci hidro grow, on je daleko kvalitetniji ali iziskuje veliko znanje, mozes zasrat grow samo tako, prakticki u pol dana. Eto, kazem samo da znas ubuduce.
 
23.09.2012
24
5
0
33
Našao sam zemlju, koju ću koristiti za presađivanje za 3-4 tjedna. 25L izađe nekih 35€, ali no kao što kažeš, kvalitet je bitan. To sam našao baš u šopu sa opremom za grow. Creative, slike bi postavio odmah u prvom postu, da mi je digitalna bila pri ruci, pošto mi je šura u holandiji na odmoru, on odnio, znači ništa do vikenda. :(

Vjeverice, ne usuđujem se još baviti sa hidro growom, jer treba meni još dosta znanja i prakse, tako da bi bilo bezobrazno uništiti sjeme, koje me isto ne izađe baš jeftino.
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Bez želje da se svađam.
Vjeve, kako to misliš: "...uvijek al bas uvijek fali Mga ak uzgajas vutru u njoj..."?
Ta mi priča nema smisla.
 
23.09.2012
24
5
0
33
Jo, samo da javim da sam rjesio problem.. Od kako sam poceo gnjojit, tih vise zutih tackica nema..
Biljke izgledaju totalno sexy i zdravo, a i napreduju dobro..
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
nenash je napisao(la):
Vjeve, kako to misliš: "...uvijek al bas uvijek fali Mga ak uzgajas vutru u njoj..."?
Ta mi priča nema smisla.

Probao sam vise kupovnih jeftinih zemlji i uvijek nakon vise tjedana vegetacije nedostaje magnezija. Tako sam ja barem imao par slucajeva.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
fali ovo, fali ono...drzite se propisanih doza prehrane...radite to redovito i nema sta da fali