Mali CFL test "a la bonsai"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Pozdrav vutrasi i vutrasice, evo da podijelim s vama jedam meni zanimljiv pokusaj. Obruko se ili ne, nema veze jer vjerujem da cu uz vase savjete i misljenja puno vise naucit nego sto bi sam. Radim ovo cisto iz znatizelje i ucenja a i stvarno uzivam u ovom hobiju. Dakle, daleko je to od bilo kakvog "ozbiljnijeg" growa kojeg trenutno nemam mogucnosti (sto financijski, sto vremenski, sto prostorno, sto drugih faktora) a i nije mi stvarno do kolicine il da uzgojim neku "uber"vutru vec najvise do svog uzitka u growu i ucenju.

-Iskustvo: pa mogu rec gotovo nikakvo, nista vrijedno spomena. Ove godine sam se malo vise zainteresiro za grow, puno toga cito, proucavo i filozofiro i aktiviro se. Outdoor mi je "ispusio", ne mojom greskom vec zbog toga sto ocito privlacim muski dio populacije ove nase biljke :D
-Box : ruzan i brzinski "dizajniran" od starog zamrzivaca samo zbog ovo testa, dimenzije 75x60x110cm s mogucnoscu smanjivanja na 75x60x60 sa policom.
-Rasvjeta : 3x 20W CFL (3x2700k), najvjerojatnije cu to uskoro pojacat.
-Zemlja : mix od vecinom domace zemlje i neke kupovne zemlje za cvijece (ne mogu se sjetit koje), Ph svih provjeren i odgovarajuci
-Voda : bunarska, Ph takoder dobar
-Gnojiva : Neki "Valentin" NPK 14-3-3 pa da to isprobam po prvi put i Slavol, za cvijetanje cu razmisljat kad i ako dodem do njega
-Sjeme : Iz paketica raznih vutri.

Trenutno sam na 3 biljke u boxu, prve dvije su posadene 15.07, provele su neko vrijeme vani pa sam ih "udomio" 27.07. ,ovako su izgledali prvog dana u boxu: http://postimg.org/image/50p207jl7/
Trecu sam udomio prije nekih tjedan dana, starija je od ove dvije i mislim da je musko, moja ovogodisnja prica :D

Evo i danasnjeg stanja:
1.


2.


3.


Skupa suncanje na plazi



Dosta sam se igro skarama, mozda malo i previse. Poprilicno sam listova uklonio da dobiju bitniji dijelovi vise svijetla, mozda greska pa sam ih stresiro al nema veze, budu dosle k sebi.
Trebam li im dodati jos svijetla i koliko hitno, iskustvo s CFL-kama mi je 0 pa molim svaki dobar savjet, ma moze i los :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Bilo bi jako pozeljno dodat jos svijetla. Npr jos 3x23w stime da su 2 plavog spektra (4100-6500K). Neznam dal si razmisljao al mogao bi odma prebacit na 12/12(ako vec nije) da izoliras muske i da smanjis guzvu. Nisi napisao ventilacija kakva je i temp u boxu.

Sretno sa experimentu :)
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Ventilacija je od PC-a, iz ne znam ni sam kojih razloga nisam jos stavio pod upotrebu :D
Temp i vlagu nemam cim mjerit al od oka puta pi" vjerujem da je cca 25, CFL-ke zanemarivo griju tako da se oko toga ne smaram previse.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
kapela je napisao(la):
Recimi na Slika broj 3 skinuosi "presekao" vrh a ostale grancice si ,spustio da se vrte oko saksije ?

Ne kuzim bas tocno pitanje, zvuci kao pitanje u kojem je odgovor. Valjda mislis zasto nisam pustio i ovu da raste pa ju vezo jel?
To je davno topirana biljka i takva je dosla u moje ruke, ali bi i sam napravio istu stvar. Recimo biljke 1. i 2. su topirane dvaput obje jer zelim da se siri u vise a ne samo jedan vrh.
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Alan je jedan od omiljenih mi likova iz humorističnih serija....
Ovo je zanimljiv pokušaj TEBI a meni koji sam to probao izgleda kao priča tipa: joooj zatvorite mi dnevnik nagodinu ću nabavit bolju opremu i iznaći ću prostor pa ću krenut ispočetka.... :rofl:
Naime kad ti vidiš kako one rastu i kako traže neke osnovne stvari bit će ti teško gledat ih u tim uvjetima.Volio bih znati koja je hipoteza ovog experimenta jer ćeš s vremenom uočiti da im ŽELIŠ pružit bolje uvjete:to govorim iz osobnog iskustva krenuo maltene s božićnim lampicama i PC boxom i poludio i naravno nabvio nešto bolju opremu...no nisam ni ja imao uvjete.Nije da te obeshrabujem ali ovim biljkama nije suđeno da budu bonzai ukrasi nego fakin džinovski grah koji te vodi u oblake :rofl: :rofl: .
Ako već nema ventilacije stavi makar unutra jedan vent izmedju vrhova i sijalica jer nije cfl baš tako hladan pogotovo kad nagruvaš 100w u hermetički zatvoren prostor.
Valentina se ostavi molim te spalit ćeš ih stime.za slavol sam čitao da je odličan nisam koristio.
SReTNO
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Probaj uz jos par zarulja napravit i reflektor(e) isplati se, s vremenom nabavi ostalo potrebno temp/vlago mjer, napravis jos malo ventilacije i bice to solidan box, u meduvremenu ostaje nam da navijamo za curu il dve ;)
Sretan grow!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alan B'stard

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Da bi na kraju uspio nesta uzgojiti moras imati minimalno 6.000l u boxu.Inace pod cfl-om jako tesko procvjetaju odnosno treba im duze pa onda ako jos fali koji lumen...Boze moj.
Znaci to sto za sada napreduju nije neko cudo.Kod mene mama vegetira po dvije cfl-ke ali cvjetanje je nesto drugo.Treba ti bar jos toliko tih cfl-ki
Recimo 4 bijele i dvije crvene odnosno warm lihgt.U cvjetanju samo obrnes taj odnos.
Ph bunarske vode nije dobar neznam kako si ti dosao do toga da je ok.Upitna je i kvaliteta zemlje koju koristis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alan B'stard

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
@ Data: dnevnik ne zatvaram do zadnjeg daha zivota u zadnjoj biljci, jednostavno nisam netko ko odustaje zbog navedenih razloga. Itekako sam svjestan da ovo nije ni blizu dobrim uvjetima ali me zanima moze li se. Uostalom, oni koji budu pokusavali nesto slicno ce imati priliku uciti na greskama budale :D Opremu za ozbiljniji indoor imam, u tom nije problem vec u drugim faktorima a i za takav slucaj zelim odradit sve po "propisima" a ne slozit nesto "A je to" u 5 minuta kao ovaj tzv. box.

@Opa Cupa: Osim mjerenjem Ph ne znam kako drukcije provjerit kvalitetu vode, po tome mi djeluje u redu (ako se ne varam mjerenja su pokazala 6,2). Zemlja je mozda upitna ali se pokazala u redu i meni i drugim strankama koji se pojavljuju ponekad s jupol kantama na vratima da bi malo "posudili", takoder mjerio Ph i sve koje koristio ove godine se krecu od 5,8-6,5. Sigurno je da nije top kvaliteta.

@ Power: nema tu nikakvog vrijedanja, i svi slazu da je to malo a i sam sam pretpostavljo, zato sam i pito, te i otvorio ovaj dnevnik. Probat cu taj problem rijesit mozda vec i danas.

Hvala svima na savjetima i dobrim zeljama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Dodano jos 3x20W (2700K), jedino sto sam naso ovdje. Koliko sam skuzio bolje su za cvijetanje al ak mi ne bude stvarno usput neki shoping tjerat cu i vege s tim.
 

Stokula

Aktivan Član
06.06.2014
105
71
0
Samo naprijed imo sam ja i losijih pokusaja,ako ce ic sve po spagi bit ce dima,nije sve u svjetlu ima jos bitnih faktora,a ako su ostali faktori svi dobro slozeni,a svjetlo slabije opet ce biljka se razvijat i uspjet
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Nemoj me pogrešno shvatit ja NE ŽELIM da zatvoriš dnevnik nego da to nekako izguraš na obostrano zadovoljstvo :thumb:
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
S obzirom da imam par pitanja da ne dodem praznih ruku evo da usput nabacim i mali update, nadam se da oni kojima su ovakvi dnevnici spam nece zamjerit.
Biljcice dobro napreduju, zalijevam svaki drugi dan, gnojio jos nisam osim sto sam im dao dozu slavola i s istim folijarno simuliro kisu. Ubacio sam 2 PC venta, jednog sam moro ugasit jer dok radi zvuci ko neki poluraspadnuti trabant koji se penje na mt. everest. Drzim ih na 12/12 kako ste preporucili radi eliminacije muzjaka vec 5 dana.

1. Nikakvih znakova spola jos nema, cekam da se korijen jos malo razvije pa cu morat prebacit u vecu saksiju:





2. Takoder bez znaka spola




3. It's a girl, it's a girl!!! :wub:



i sve skupa (p.s. malo mi neugodno jer box djeluje stvarno prljavo, al vjerujte da sam ga dobro izribo prije konstrukcije a ovo nije islo dolje :( )



E sad par pitanja:

1. Dakle stavio sam ih na 12/12 kako ste mi preporucili, jedna je pokazala spol i to ova sto je starija a ove dvije na mjestima di se trebali pojavit znakovi nisu pokazali apsolutno nista i ko da nemaju namjeru skoro, dakle, sve je ravno, nit se izbacuju one kalikse (il kak se vec zove po balkanski).
Ima i neko predodzbu koliko vremena treba za to? Jer ne bi htio da mozda izazovem preveliki stres ko ove djevojke pa da mi jos pohermi, a i gubim dane di bi mozda biljke bolje uzivale na 18/6.
dakle, sta da radim?

2. Pojavljuju su se neke male bijele flekice na par listova kod sve tri, losa mi kamera pa ne mogu uhvatit dobru sliku al se vidi i na slikama kod prve i druge biljke malo.
Trebam li se zabrinjavat i zna li netko o cemu je rijec?
Sve si brijem da mozda nisam dobro ispro box pa se sredstvo za ciscenje osusilo i pada po njima.


@ Data: Ma nisam to tako shvatio, samo mi djeluje da imas slabo vjere u moju volju za ovim poslicem. Ne brini ne zamjeram nista i uopce nisam shvatio nista zlonamjerno u tvom postu. ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
1. Tek je 5 dana proslo, cak je i ova dosta brzo pokazala spol. Strpi se jos 5-10 dana i pokazat ce. Ostavi jos da pokazu sve i onda vrati u vege.
2. Bijele fleke moze bit 100 stvari. Moguce od folijarnog gnojenja da je ostalo ili ak si spricao za vrijeme ili prije paljenja lampi, makar cfl nebi smio tak nest napravit. Stavi nekak sliku da se vidi.
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
A gle kod domaja šta ti čovjek veli nikad neznas! Ja ih volim, podsjećaju me na pese sa ulice, mjesance! Uglavnom može to potrajat ali će pokazat spol a ništa im ne uzimas od vege jer masa ljudi ide od starta u 12 12...

Šta se bjelih flekova tiče teško je reći bez slike! Kako ti izgledaju, može bit što i vjerujem samo biljkina prirodna obilježja, ili ti izgleda kao nešto što nebi trebalo bit tu, kao jajasca od nekih buba (što je inače sa donje strane lista)! Ili je od folijarne prehrane! Ja bi izbjegavao ista folijarno jer često radi više štete nego koristi...
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Evo probo sam slikat i smece od kamere jednostavno ne moze takve sitne detalje docarat al sam guglo i naso nesto sto lici na to:



Nije bas tako jako izrazeno kod mene, izgleda ko ovaj lijevi list, tj njegova desna strana u manjoj mjeri. Znaci gornji sloj na listu ko da je netko ostrugo, na engleski se ta gamad zovu "leaf miners" a po naski neam blage veze. Mislim da ta gamad nije u pitanju jer bi ih vidio, nisu bas tolko mali. Folijarno nije u pitanju jer sam to vidio i prije nego sto sam to radio.
Kad sam bolje razmislio, to se bilo pojavilo kad nisam imo vlazne rucnike i sad po drugi put se pojacalo kad sam takoder 2 dana zaboravio stavit ih, tako da je moguce da je zbog nedostatka vlage.
A folijarno jbg, vjerujem da je biljka kao biljka naviknuta na kisu u prirodi pa joj to pokusavam ostvarit, ko sto se za svoje dupe pobrinem da ima pive na kojem god kraju svijeta bio, vani il unutra :D