Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.01.2015
54
14
8
44
Kad i kako da radim topiranje ?
 

Prilozi

  • CAM02494.jpg
    CAM02494.jpg
    303,3 KB · Pregleda: 128
  • CAM02502.jpg
    CAM02502.jpg
    387,4 KB · Pregleda: 127

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Jos dugo ukoliko ih ostavis u ovoj zemlji. Biljke ne napreduju prakticki uopce? Koliko su stare trenutno?
 
25.01.2015
54
14
8
44
U ovoj zemlji su 4 sedmice. I meni se cini da to sporo ide? Ali u ovoj zemlji su razna cvjeca koja rastu godinama u vrtu kod mojih matoraca.. U prostoriji kad ugasim svjetlo temperatura padne 5 i vise stepeni?
 
25.01.2015
54
14
8
44
Ovo je zemlja koju imam. Da mjenjam il šta?
 

Prilozi

  • CAM02504.jpg
    CAM02504.jpg
    402,1 KB · Pregleda: 75

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Svaka cast toj zemlji ali od nje 0 bodova. Generalno ti mozda cak i odgovara da ti biljke ne rastu medjutim napatit ce se kao male pa ce kasnije samo biti drame s njima. PResadi, Teramagma je moja preporuka! Kad zaljevas zaljevaj odozgo. Nista u tanjuric dole. Odakle ti uopce takva fiks ideja? :D
 
25.01.2015
54
14
8
44
Svaka cast toj zemlji ali od nje 0 bodova. Generalno ti mozda cak i odgovara da ti biljke ne rastu medjutim napatit ce se kao male pa ce kasnije samo biti drame s njima. PResadi, Teramagma je moja preporuka! Kad zaljevas zaljevaj odozgo. Nista u tanjuric dole. Odakle ti uopce
Svaka cast toj zemlji ali od nje 0 bodova. Generalno ti mozda cak i odgovara da ti biljke ne rastu medjutim napatit ce se kao male pa ce kasnije samo biti drame s njima. PResadi, Teramagma je moja preporuka! Kad zaljevas zaljevaj odozgo. Nista u tanjuric dole. Odakle ti uopce takva fiks ideja? :D
Ok.Ali bi ipak voljela malo vece biljke u samom startu na sajtu:)
Tajmer kupljen i vec je u upotrbi. Da ubacim grijalicu i otklonim dilemu oko temperature.Mislim da je ipak niza nego sto joj treba dok ne rade radijatori.. Kako da dodam novu zemlju? Mislim da ima ta sto si rekao.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Neznam ni sam. S obzirom na velicinu biljke ne bi rekao da joj je korjen puno veci nego sto je ona gore. Potrudi se pa to pokusaj odraditi sto njeznije. Ova zemlja sto sad imas ce ti se pretvoriti u beton za 3 tjedna. 2-3 zaljevanja kako treba i to je to. Grijalica ce pomoci takodjer. Probaj prvo par dana s grijalicom. U svakom slucaju puno improvizacija. I sam sam se pogubio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Buffalo
25.01.2015
54
14
8
44
Vjerovatno si upravu za zemlju iako moji nemaju tih problema??? Kad sam stavila sjemenke da klijaju u casama one su nikle i izbile u visinu skoro 10 cm za samo tri dana??! Onda sam ih presadila u ovu novu zemlju i tada je i rast bio zanemarljiv sem oblikovanja same biljke. Sjecas se da sam biljke stavila DUBOKO u zemlju jer su stabljike bile izduzene!? Danas ubacujem grijalicu kao ventilator i kupujem zemlju. Da ipak malo sacekam da ova zemlja bude suha pa tek onda da presadjujem? Mozda na jos nesto da obratim pozornost?

Ako ne nadjem ovu zemlju sto si rekao da kupim onu sto je bila u casama prije prebacivanja u pitare?
 
Poslednja izmena od urednika:
25.01.2015
54
14
8
44
Presadjeno ;) u istu zemlju sa pocetka grova! Korjenje je bilo bas dugacko. Malo sam i pokidala po neki korjen.. Ali vjerujem da ce biljke da preguraju i ovaj stres:) Mislim da je ipak dobro odradjeno s obzirmo na iskustvo. Sta i kada da kupim za prehranu? Grijalica ubacena i mislim da je to bio najveci problem. Korjen je bas razgranat i dugacak,pogotovo u odnosu na biljku .. Stizu slike za neki dan sim se biljke malo stabilizuju. Nadam se da hoće
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nema potrebe jos prehranjivati. Po slikama cemo pratiti kada poceti. Uglavnom mozes kupiti zelenu plantelu. Ima je i po super marketina. Reda velicine 5 € litra. Tebi ce trebati i za vani svakako tako da mozes uzeti 1 l pakiranje. Stavi slike pa da vidimo sta dalje.
 

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
Pozz Bizzz imam jedan list koji je počeo žutit... Najdoljnji onaj sa 3 kraka . Evo i slikica pa mi reci šta misliš .

P1150485.JPG P1150494.JPG

Edit: Evo i druga slika... Mokre su iz razloga što sam ih maloprije špricnio sam običnom PH vodom . Malo da sperem kakvu prljavštinu s njih ako se nakupila. Svjetla su ugašena narednih 4 sata . Stara je 27 punih dana a ppm sam dignuo sa 830 na 890 jučer.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Titus

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Daj sliku cijele biljke. Listova koji se nalaze na njoj. Takodjer reci mi sto je biljka tako mokra? Svijetla rade dok je tako vlazna? Koliko je tocno stara biljka? Koliko dugo cvjeta? I koji joj je ppm?

edit:

S obzirom da kazes da su ostale tockice po listovima tu od prije i da je ppm taj koji je, taj list na sebi ima simptome razlicitih nedostataka. N i P svakako. Medjutim s obzirom da pratis situaciju prati je i dalje. Na ostatku biljke ne vidim da joj fali niti N niti P a radi se o listu koji je tu najduze. Jedino me brine ovaj pokraj njega koji je takodjer svijetliji. Biti cemo pametniji za 12 sati? S obzirom da rasu podosta jesi li mjerio koliko se spusti ppm u 24 sata?

ps. pobrini se da to sto si spricao ne bude na listovima dok se lampa pali. Jer te tockice koje imas mogu biti i od situacije gdje je kapljica doslovno sprzena lampom a skupa s njom i list. Ne mislim na ovaj dole s tim nego na ostatak.
 
Poslednja izmena:

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
Kk . Hvala Bizzzo . Ppm u 24 sata varira za nekih 30 - 40 . Kako koji dan . Špricao sam prije 2 sata , a lampa se pali za još 4 . S obzirom da je na upuhu topal zrak bit će to suho i za 2 ;) . Pratim situaciju svakako i javim se ako bude kakvih promjena . U svakom slučaju ostaje mi flush ili ti promjena kompletnih 16 l vode iz tanka . O tome ću razmislit večeras ovisno o tome kakvo stanje bude . Do čitanja .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
Evo nakon 12 sati ista situacija ... Mislim da sam ih burno sa vodom iz tanka ... Pošto sam sinoć izlio vodu iz tanka sa 890 ppm-a i sa njom zalio biljke... Mora da su i ta dva lista dobila,nema druge . Gladne nisu danas sam vidio i mali nute burn na jednoj biljci . Ako se šta promijeni odmah javljam :) .
 
25.01.2015
54
14
8
44
Operacija uspjela :) Pacijenti se oporavljaju. Nova zemlja je odradila svoje ! Slike stizu za dan dva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav. Daj mi molim te reci par detalja.

1) Jesi igrom slucaja gnojila biljke?
2) Mjeriš li im PH?
3) Kakvu si to zemlju kupila?

Ovako sa slika mi niti jedna ne izgleda zdravo. Bljedunjave su. Imaju hrpu zemlje. PH je vjerovatno. Moras ga spuštati kad zaljevaš svakako. Ovaj iz pipe je PH 7.3. Ako ostavis da odstoji ide i na 8. Imas moj tutorial kako korigirati PH odprilike.

https://www.vutra.org/threads/ph-metar-bez-ph-metra.13410/

Koliko cesto ih zaljevas? Koliko je to uopce zemlje u teglama? Mozes slobodno dodati zemlje svima do vrha tegle!
 
25.01.2015
54
14
8
44
Pozdrav
Nisam gnojila biljke,bez tebe i bez pitanja ne.Vodu ne mjerim nego je ostavim dva tri dana da odstoji, sto vidim da je greska. Danas kupujem ph metar. Idealan ph je 6.5? Sa tolerancijom kojom?Zaljevam ih kad zemlja bude suha i kad se malo odvoji od ivica tegle..Tegle su od 4 litre. Moze da se doda jedno litar jos?A zemlju sam nasla jedino ovu sa pocetka growa..
Sada su bolje biljke. Mislim manje su zute i imaju vise zivota nakon presadjivanja i mjenjanja zemlje. Ali dvije ,tri biljke su imale ljubicastu stabljiku zadnjih dvije sedmice sto mi govori da su bolesne?
 

Prilozi

  • CAM02531.jpg
    CAM02531.jpg
    277,7 KB · Pregleda: 49
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme