Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Auuuuu. Pojele su box :D Nema sta, ide to fino. Nego, vidim da ima tu mjesta da se to jos malo u horizontalu postavi. One cvjetaju medjutim to je jos uvijek preflower. Da li se izduzuju jos uvijek ili su stale? Druga stvar je ova jedno desno. Sto se tice Lolipopanja. Svakako. Nema sanse da se izdrzi ovo bez da se skine FAn listja medjutim cini mi se da ce i grana biti viska :)

1647947226399.png

Cini mi se da ju muci CalMag. Mag vise nego cal. Imate li Epson gorku sol mozda? Ili neki CalMag?
 
06.02.2022
96
215
33
59
Bravo Bizzo !! Ima u kući svih vrsta gnojiva makar sam i ja korigirao prilikom zadnjeg gnojenja i dodataka minerala. Od početka su bile na 24/0 a primjenjivao sam tablice gnojenja od kompleta za gnojenje. Ova na koju si ukazao je od početka najjača i najbrža. Njena seka je dijagonalno od nje ali je ona imala problema no relativno se oporavila. Skraćivanjem svijetla je došlo do promjena. Mislim da su se dosta izdužile, vidim po onom polomljenom vrhu ali izgleda kako se sada stabiliziraju. Sa skraćivanjem svijetla je bilo i pošteno gnojenje i mislim da je tu nastao jedan veliki boost. Vidi se razlika između onih prije 6 dana objavljenih i sada. Drastična. Tada sam išao i pogledati imali pistila i našao sam ih, dosta. Ali je ovo veliko lišće jako dobilo na masi i zagradilo ih. Mislio sam da sam prije 7 dana, autoflower, završio sa rastom u visinu. Ne. A debljina ove najveće je 2 palca. Mislim da imam fotku. A evo i kako su izgledale prije 6 dana..
 

Prilozi

  • Velika, deblo.JPG
    Velika, deblo.JPG
    300,9 KB · Pregleda: 19
  • 16.03.1.JPG
    16.03.1.JPG
    438,8 KB · Pregleda: 19

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Sta vam je ovo bijelo po listovima? Neznam kojom ste se logikom vodili kad ste rezali sto ste rezali, medjutim poanta skidanja listova je da grane odnosno mjesta gdje ce biti budovi dodju na svijetlo. Ovdje ja vidim samo da ste odozdo poskidali i to je to. Kako god, probajte dati malo i mraka. Nece skoditi, a nista nemate od toga sto je 0/24 svijetlo. Takodjer, neznam da li je do sorte, medjutim cine mi se biljke kao prezalivene ili kao da nemaju ventilaciju upaljenu 0/24?

1647955616241.png
 
06.02.2022
96
215
33
59
To je grana i list koji su je pukli pri LSTu. Niti jedan list nije namjerno skinut. Da, bilo je previše zalijevanja dok nisam postavio ovlaživač. A i polijevanje, slučajnog po listovima. Rekao sam da su bili dosta traumtizirane u tom periodu. Mijenjanje mjesta, kasnilo se sa LST 7 dana jer sam dobio košaru umjesto mreže, nedostatak žice jer nije bilo Gardene blizu., moje trapavosti pri zalijevanju gnojivom jer sam im teško prilazio sa 2 strane. Na kraju sam gumenu žicu čupao iz kablova. Tek zadnja 2 zalijevanja su bili u intervalima po 5 dana, što im je izgleda neki ritam. Zbog viška vode, vjerojatno, se i korijen tako jako razvio. Da sam na vrijeme kupio pravi ovlaživač i nisam ovisio o vanjskim uvjetima bilo bi manje nervoze i grešaka.. I da sam, na vrijeme, digao ruke od 5.biljke. I da sam biljke stavio na južnu a ne sjevernu stranu. Razlika je nekih 3C. Tu ni ljeti ne treba klima. Opet strah od prevelike vručine cool tuba..
E da. Prije 7 dana je skraćeno vrijeme na 19/5 i ventilacija uvijek radi non stop, istom snagom jer upušni ventilator nema potenciometar. Da je pravi ventilator sa mogućnošću namještanja temperature i vlažnosti. Mislio sam da je taj model ali nije :( I u tih 7 dana su naglo izrasle. Baš danas čitao i našao da je normalno za ovaj period, neki scraching.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Nadam se da samo od toliko pipkanja oko njih nece baciti jaja i pohermiti. Probajte im odrzavati tempo i ritam sa svim do kraja sada. Nemojte bas stalno mijenjati svijetlo, pa zalijevanje, pa tretman i to sve. Plus lolipop i skidanje listova. :) Uglavnom, vidim da drzite sve pod kontrolom. Guramo dalje! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Jedan komentar Bizzo, koji možeš prebaciti u drugu rubriku, forum. Odnos sa sponzorima. Mi smo kupci, mi plaćamo i mi možemo pozvati sponzore u red. To mi palo na pamet nakon jučerašnjeg chata. Nekima na H bi drastično pala prodaja kada bi ih ukinuli sa našega sajta. Znači ekipa, imamo prigovore članova da prodajete elektro opremu bez garancije, kablova, uputstva na domaćem jeziku a na stranom piše da opremu može spojiti samo stručna osoba. Jučer sam vidio prigovore drugih. Platili a dugo, dugo nema robe. Niti ono njihovo da preferiraju kartice nije točno i štreca ljude. Kreditiramo ih. Hajde za sjeme mogu razumjeti, ali za ostalo apsolutno NE. Njima je naša stranica potrebnija nego nama i jedan takav forum gdje bi mogli biti prigovori i recenzije dobavljača mnogo bi pomoglo članovima. Npr. ja bi članovima rekao da je bolje plačati pouzećem nego karticom jer će sigurno brže dobiti robu. Ima toga još dosta gdje mislim da ne bi trebali biti pasivni. Kao što ste jučer hvalili Somu zbog dukseva tako treba njih ili bilo koga kritikovati ako nešto ne rade uredu. Ovdje ima oko 60 000 članova i sigurno puta 5 ako ne i 10 posjetitelja. Imamo moć tržišta i možemo uticati na njega a ne skrivati se a da nas lupaju po ušima a mi ćutimo. A koliko tek ćute posjetitetelji sajta. Još jednom sorry. Nisam znao gdje prikeljiti ovu objavu. Neka se naši dobavljači takmiču tko će biti bolji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity and Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Imamo samo jednog nažalost. Cemo da vidimo sta se može napraviti. U principu je situacija ta da nema ovdje sa Hempatije nikoga. I onda, neznam koja bi bila poanta zaliti se i kome, a da je ovdje. Možda i bude, javim :)
 
06.02.2022
96
215
33
59
Možeš pogledati ove kakvi su sa ponudom i možda da im ponudimo sponzorstvo. Sada su na Google ispred H.
 
Poslednja izmena od urednika:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Ako ste voljni ih kontaktirati zasto da me. Medjutim, kod njih se radi na principu koncesije. Ili kao Mcdonalds jel. Kupis licencu i otvoris shop. Tako da svaki shop posebno funkcionira.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Pitanje je da li smo mi ili oni zainteresirani za sponzorstvo. Ili bilo koja druga firma. Ogroman je broj posjetitelja i ova stranica ima jaku marketinšku snagu. Tržišna utakmica uvijek nosi rezultate u cijeni i kvaliteti usluge a mi smo u liberalnom kapitalizmu. A treba i para za sve ovo održavati. Čisto kao prijedlog. Monopol nikome nije u takvoj utakmici ništa dobro donio.
A i sličnim poslom sam se bavio. Ma i ovaj je usluga i trgovina. Mi smo ti i ti, imamo toliko posjetitelja mjesečno, vaš oglas na tom mjestu košta toliko i toliko. Možete dobiti 30 % popusta za prvi mjesec za probu a poslije puna cijena. Srdačan pozdrav taj i taj. A otići ću sigurno do njih, privatno pa mogu malo porazgovarati. Prvo da vidim sa kim pričam. Da nisu neki čobani. Makar vidim da znaju što rade i nemaju jedino THC sjeme..
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Nema monopola. Ima samo ilegale :D Sponzora je trenutno 5 kako vidite. Mjesta za nove nema :D Tako da bi netko slijedeci morao cekati da istekne nekom postojecem, i onda ponuditi vise novaca. Poprilicno jednostavno :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
06.02.2022
96
215
33
59
Znači nema više mjesta. Takvu sreću ja imam sa jednom stranicom za oglašavanje. Imaju sam 4 mjesta na naslovnoj a ja sam jedno plati prije...godina. Mrzi me konkurencija. Iza mene ih je 100. Svašta su mi probali uraditi. Ali nisu uspjeli jer imam proizvod i uslugu. :) Znaš da sve ovo pišem i hoću uraditi u najboljoj namjeri.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Ma naravno. Ja imam u redu sponzora koji ceka. Medjutim nije oprema. Odnosno, oprema je medjutim samo lampe. Lumatek jel. Medjutim kazem ti, vidis i sam gore da se nema gdje staviti baner. Ima sa strane medjutim taj nije udaran. U svakom slucaju sve je jasno ne sekirajte se vi oko toga. Ja samo pokusavam balansirati malo cijelu situaciju jer je cinjenica da ide dio krivice i na Vas :) AKo nista radi toga da lakse podnesete to sve skupa :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641
02.09.2021
131
249
43
49
Prvo da zahvalim na metorstvu, a onda da pokazem set up i kazem da prvi puta uzgajam biljke koje nisu automatici

Sjeme: OG Kush
Box: 80x80x160
1 x Prigušnica TBM Green Power 250 W
1 x Reflektor Hammertone sa V zavihkom 470 x 470 mm
1 x Filter protiv mirisa Primaklima PK100 (360 m³/h)
1 x Žarulja Sylvania HPS Grolux 250 W
1 x Aluminijska cijev za prozračivanje 100 mm (1 m)
1 x TT 100 ventilator
Tehnika uzgoja: LST i topping (to jos nisam radila)
Režim: 18-6
Zemlja: Plagron Lightmix i Plagron Growmix
Gnojivo: Canna terra vega
Canna terra flores
Hesi Boost
Canna Rhizotonic
Canna Cannazyme
Hesi- Fosfor plus
Hesi- Bloom complex
Tekućina za spuštanje PH-a na bazi fosfora

Oprema: 3 tegle od 3L, za presađivanje 3 tegle od 20L (tri biljke), hidrometar, 24 timer, ph tester (ručni), 2 ventilatora od 50w (jedan manji na vrhu, stupni na dnu)

Temperatura: 26-28C
Vlaga: cca 30-40%
Režim svjetla: 18/6, svijetlo 40cm udaljenosti od potova

Zbog tehničkih problema u klijanju imam biljke koje nisu posađene isti dan, pa ću ih u dnevniku zvati biljka B, C i D. 20220323_192737.jpg 20220323_192742.jpg 20220323_192747.jpg 20220323_192753.jpg

Biljka B: 06.03.2022 stavljena na klijanje
Biljka B: presađena 08.03.2022. zemlja zalivena s 15ml vode
DAN 1:
Biljka B: iznikla 10.03.2022 zalivena s 15 ml vode, kod zalijevanja koristim bočicu s raspršivačem.
Zalijevanje 14.03.2022
DAN 4:
Biljka B: zalivena s 30 ml vode
Dodan Rhizotonic (na 1l vode ide 2ml) pošpricano s pola količine u omjeru 0,25ml na 1.25dl vode šprica se po lišću, nisam cijelu količinu nanijela ali je ovo najmanji omjer koji sam mogla složiti da se može špricati
Zalijevanje 18.03.2022
DAN 10:
Biljka B: zalivena s 40 ml vode + rhizotonic
Zalijevanje 20.03.2022
DAN 12:
Biljka B: zalivena s 500 ml vode
Opaska: Kada niknu zaliti s 2 dcl vode nakon 4 dana 4 dcl vode, dodati rhizotonic i špricati kroz dan par puta 1 x na tjedan
Zalijevanje 24.03.2022
DAN 16:
Biljka B: zalivena s 100 ml vode + rhizotonic


Biljke C i D: 15.03.2022 stavljena na klijanje
DAN 1:
Biljke C i D: presađene 19.03.2022. zemlja zalivena s 20ml vode

Zalijevanje 24.03.2022
DAN 5:
Biljke C i D: zalivena 40 ml vode + rhizotonic
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Dobrodosla. Znas da ti se canna kosi sa Hesijem? Jesi odlucila koja ces gnojva koristiti ili jos nisi? Postoji razlog sto nisi posadila biljke u sredinu tegle? Kada si mislila presadjivati? Ova najnaprednija bi se mozda vec mogla i topirati. Jesi vidjela moj zadnji dnevnik? Imas adetaljne slike topiranja i kad sam topirao. Mozda dodas jos par dana na to i spremna si. Moze slika te vece iz blizeg?

 
02.09.2021
131
249
43
49
Od canne mi je ostalo samo vege, flores i rhizitonic, kad to potrosim planirala sam skroz prec na hesi. Nikad nisam sadila biljke u sredinu jer sam uvijek radila LST pa mi je tako bilo prakticnije. Presadivat sam mislila kada kazes, isto kao i s topiranjem. Vecu cu slikati popodne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
To je ok kombinacija onda. Može se biljka posaditi malo na stranu, medjutim ovo sto si ti napravila nije optimalno. Korjen stane s rastom uz rub gdje udari u teglu. Tako da druga strana mora balansirati. Radi ss disbalans bez da je biljka krenula. Pa joj onda kasnije teze ugoditi. Uglavnom, kad ćeš presadjivati, da probaš malo od ruba barem odmaknuti. Dobrom lst-u, ne treba biljka u cosku Tegle. Toping pa lst i to je to. Sto manje rizika i disbalansa imamo u temelju to kasnije biljka ide u automatskom modu. Veću bi možda cak vec sad presadio, pustio da krene par dana i onda topirao. Manje cekamo pa kad dodju gdje je ova ponovimo istu shemu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xxxivanaxxx
02.09.2021
131
249
43
49
20220324_170431.jpg 20220324_170427.jpg 20220324_170423.jpg 20220324_170409.jpg primila na znanje. S obzirom da sam ih danas zalila, moze li presadivanje najvece onda sutra. Na slikama set up da vidis i ta najveca biljka. Zanima me kad ju presadim dal da ju malo jos ukopam u zemlju? Dali je ok mjesat light i grow mix za veci pot il da nastavim s grow mixom?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Mozes dodati malo Light mixa eventualno. Tipa 10 ili 20 %. Presaditi mozes tipa i poslije slijedeceg zalijevanja ako bas zelis. Nije hica, medjutim ta biljka vec mota korjenom dole 100 %. Nemas ju potrebe ukopavati jer je vec do vrha zemlja koliko vidim. Ono sto je bitno kad presadis, da stavis zemlje do vrha tegle. Jer zemlja znas i sama slegne se nakon par zalijevanja. Pa da ne ostane tipa pola tegle :D Uglavnom, bez panike. biljka je zdrava i sve to ide kako treba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xxxivanaxxx
02.09.2021
131
249
43
49
Budem ja nju za vikend u miru presadila. Losa sam s vremenom preko tjedna. Koje bi joj bilo sljedece taljevanje s obzirom da je sad isao rhizotonic. Samo voda? Veliki potovi su mi oko 25l koliko vode onda da stavim. Nilad nisam radila fpto biljku pa me malo frka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme