Mentor Tarzan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.08.2016
40
8
8
hvala mentore!ma imam substral universal to sam za pocetak uzo mislio sam kad ih budem prebacivo u potove?sta mislis nesto drugo ili ce mi substral biti ok do kraja?i sta mislis da ne uzimam nista gnojiva za vegu?inace tri vrste su u pitanju afgan kush,jack herer i super og kush..
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
@MILE_KEKIN neki kazu da je dobra ta zemlja al meni se ne svida, crna ko ugalj i jako je glinasta. Nadi bolje nesto u cem ce biljka lakse "disati" nesto finije i prozracnije. Bit ce lakse. U dobroj zemlji imas za prvih 20-30 dana dosta hrane moze cijela vega bez hrane, pratit cemo po biljkama. ;)

@GREENDER moze naravno :)
 
19.08.2016
73
181
33
Hvala čovek..vidi ovako izašle iz zemlje 1maja.bile su u jog.caši,zemlja pot.G-H 20dana onda kontejner od 15l mesec dana.kad je ušla u 40dan gnojio sam sa plantelom list i slavol svako 2zalivanje 30ml 5Lh2o.pojačavao sam dozu umereno u međuvremenu..topirao sam 3puta dok je bila u vege..eo sad krenulo cvetanje idem sa plantela cvet dozirao par puta,zalio 2puta samo vodom da sperem malkoo i planiram fitofert 10 40 10sl.zalivanje da idem sa tim dok ne zavije lepo head..krajem septembra da krenem sa više K..se slažeš samnom? Inače u samom headu crvić pravi kugu,kako da ga se otarasim da se ne proširi? Idu slike kroz koji dan,sorry na spamu :thumb:
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
Nije ovo spam. Da moze tako za gnojenje, odlicno. Gusjenica se moras rijesiti sto prije, rade veliku stetu. Kupi Actaru (Actara 25 WG) ili neki drugi sistemicni insekticid i prskaj, kad ih se rijesis pregledaj biljku i ukloni plijesnive dijelove, naspricaj fungicidom i vise ne tretiraj otrovima do kraja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GREENDER
14.01.2016
22
3
3
27
Pozdrav Tarzan.
Prijavio bih se za mentorstvo kod tebe..
Za otprilike tjedan dana (najkasnije) bi mi trebale stic sjeme koje sam narucio
Radi se o 3 autoflower sorte i bjela udovica koju sam dobio gratis
Plan mi je to posaditi u kalicima u sobi i da budu pokraj prozora uz dnevno svijetlo.. A sada je i vec kasno sto se toga tice kraj 8 mj
Nemam nikakve specijalne rasvijete ni boxove.. Imam samo dobru volju i sjeme koje ce stic
Nadam se da ces mi pomoci i poduciti me koliko mozes/stignes.. Hvala

P.S. Razlog zasto sam tebe odabro ko mentora je jer sam vidio jedan tvoj post o automaticima.. Pa mislim da se razumijes u ono sto meni treba
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
Pozdrav, moze mentorstvo. Nece ici na prozoru, mozda kad bi uzeo neke automatike sto budu gotovi za 70ak dana bi stigao nesto ubrati, i to na pocetku 11og mj. bilo bi tesko ali vjerujem da bi uspio, naravno ne bi islo na prozoru nikako, nego u posude i negdje van i redovna kontrola. Ili kupuj opremu za indoor ili cekaj iducu out sezonu ako ne zelis riskirati..
 
14.01.2016
22
3
3
27
Radi se o sortama Massive Midget, Blue Kush i Turbo Bud (svi su automatici)
Ma riskiro bi ja bez problema..
Imam od svake vrste 3 sjemenke i od White Widdow 4 kom
Sad bi posadio od svake po jednu a normalno sljedecu sezonu sve ostalo..
Mislio sam da bi ovako bilo lakse.. Znaci moram ic nac lokaciju za van

Inace u sobi je prozor velik 1.5mx1.5m i okrenit je prema suncu (mislim ono jako sunce bljesti kroz prozor tokom veceg djela dana)
tako da bi dobio dosta svjetlosti za kalice..
Sto trebam kupiti jos od opreme.
Inace sam iz Djakova/HR pa nezz jel ima kakva trgovina sa opremom blizu
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
Ima u osijeku headshop, trebao bi ih van staviti da. Od opreme boks 60x60, ventilator, prigusnica i hps 250w, reflektor, termometar i ph metar.. u takav boks 2 ili 3 ali da bude guzva automatika idu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bolee
14.01.2016
22
3
3
27
Sorry sto ti jos dosadjujem.. Al kak da spojim to na struju ak stavim van taj box
Nezz kolko to sve kosta sad je dosta od place oslo na sjeme... Al dok one dodju taman ce i sljedeca placa..
 
14.01.2016
22
3
3
27
Gledao sam malo cijene u tom headshopu.. Za neki growbox traze 2500kn a za growtent 1500kn..
Nezz jel ima ista vise kod njih nego na netu.. Ali sam zamislio drugaciju soluciju:

https://www.vutra.org/threads/najjeftiniji-moguci-growbox.8399/

Nasao sam to na forumu.. Sad znam da je to ono katastrofa za kvalitetu.. Pa sam mislio umjesto tih cfl stavit tu hps sto si mi ti preporucio.. Uzet npr tu foliju od poklona sto pise u komentarima tog posta i ventilator i tako..
Da malo bolje napravim koliko mogu..
Sad sto ti kazes na to?
Jeli moguce da bude dobro ako sam radim boks ili bas da ga kupim?
Ako kazes da moze idem ga odmah pocet radit hah.. Da sve bude spremno dok dodju menke..
 
14.01.2016
22
3
3
27
Nisam htjeo spamat.. Ali nece mi edit na post :/

Malo sam gledo cijene i ovo je najjeftinije sto ima:

Superplant - HPS Snaga: 250W 160 Kn 1kom

Otvoreni reflektor 109 Kn 1kom

Plastična posuda za bilje Veličina:
11L 116 Kn 4kom (29kn/kom)

Platinum Instruments - Oprema za testiranje pH vrijednosti 49 Kn 1kom

Termohydrometer - Basic 88 Kn 1kom

ETI prigušnica Snaga: 250W 340 Kn 1kom

Sve kompletno: 862kn
Sjeme sam platio 630kn (83€)
+ jos ventilator koji cu kupit na njuskalu 100 kn

Onda najbolje da sam napravim box i da to sve ubacim... Mogu ti i slike poslat.. Al ugl to je sa headshopa iz osijeka..
Ako napravim 60x60 onda bi stala 4 kalica unutra (25x25x27) al to bi onda vjerovatno bilo previse..
Nezz cekat cu tebe da mi ti kazes sta i kako..
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
Mozes sam napravit box od nekih sperploca, napravis otvore za ispuh, vrata, oblozis reflektirajucom folijom i gore nesto za sto bi mogao prikaciti reflektor, takav box u headshopu novi kosta 499kn ako bi kupovao, po meni najbolje i najlakse je ako kupis. Ventilator za 100kn imas i kod njih nemoras na njuskalu, onaj bijeli VKO.

Ti znas sta ces i koju opciju ces izabrati. Kad to odradis imas sve i spreman si.
 
01.08.2016
40
8
8
Tarzane pozdrav veliki i evo prilike da ti se zahvalim na svemu puno I isto tako bi te htio pitat ovom prilikom kako da smanjim slike ili sta vec htio bi stavitt slike da imas uvidjaj u stvar da ti bude lakse kad te pitam ali sve slike su mi velike ne stanu..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme

Odgovora
0
Pregleda
60K