Mis,puh

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.04.2013
236
1.857
143
44
vukojebina gornja
Postovani prijatelji,pomagajte,ne znam sta da radim vise. Bjelogrli sumski mis, hrani se mladicama biljaka al kako je susa i nemaju sta jest moje biljke su na repertoaru. Znaci gule stabljiku, inace sam jbni vegetarijanac i ne mogu ih pobit,znaci ne dolazi u obzir otrov iako ga ni ne zele dirati,probao sam ih lovit lovkama i pustat par km dalje al dzaba, postoji li ista cim bi mogao pospricat biljke, neki chili il nesto da odj od biljaka,inace ode sve u krasni k...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.458
163
Bas se mislim kako rasreshiti situaciju mirnim putem a da biljke zavrse lepo - pada mi na pamet iskreni razgovor sa njima , ponudis im nesto u zamenu , ne znam :)
Ako je susha tolika , ne znam sta ce ih odvratiti ovako , uvek mozes da probas da poprskas beli luk rastvor , jos vrtim sta bi jos moglo pisfuli
 

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
@mrcina z otoka
Pozdrav!
Prije dosta godina smo imali probleme sa krticama u vrtu. Komsija nas je pripazio sa ultrazvucnim repelentom za tjeranje zmija, krtica i glodara.
Ovaj je bio na izgled kolca koji bi se zabio u zemlju i punio se solarno, i radio je posao sasvim dobro.
Google je tvoj prijatelj, pokusaj ici sa tom varijantom, mozda naci nekakav kvalitetniji, ispitaniji...
Cisto prijedlog eto. I respect za odluku da ih ne ubijas. Ni meni nisu dragi, ali nemam srca za te stvari stvarno...
Ukoliko bi bas bio problem sa gnijezdima i nastambama, zvao bih deratizaciju da obavi posao.
Svako dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Jesi siguran da si optužio pravog krivca ? ..
optuzeni se obicno hrani sjemnekama ,gljivama i sl.
 
23.04.2013
236
1.857
143
44
vukojebina gornja
Jesam,ulovio sam ih par,ugl se krecu po drvecu,,skoci s grane na biljku,slome koju granu,al to nije tolka frkaa da ne gule. Zec nije, znaci u 9 nvcer ih obidjem,ujutro u5 zaljevam, biljke oguljene,plus peteljke fan
Vodim brate rat s njima godinama,al susa i nedostatak hrane i vode,i jedino cega ima u sumi su moje biljoze,2017 su mi ogulili svih 10 biljaka,nisam spasio nista,lani mi unakazili grow, al sam konstantno u sumi bio i voskom ih lijecio,pa sam uspio stogod i spasit. Stavljao sam ono svjetlo sta se upali na pokret,10 dana mir dok nisu skuzili da nije nista,pa sam stavljao reflektore u boji da na senzor se pale,pa sam opet bio miran neko vrijeme.
 
Poslednja izmena od urednika:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Imaju strasno osjetljiv njuh i puno neprijatelja..pada mi na pamet ..ako imas nesta na cemu je spavao pas,ili macka....mozda prepariranu sovu haha.Sovu ne vole u pm
Inace to pomaze kod srna i krupne divljaci....ne sova,ali nesta od psa..itekako:)
 
23.04.2013
236
1.857
143
44
vukojebina gornja
Bas se mislim kako rasreshiti situaciju mirnim putem a da biljke zavrse lepo - pada mi na pamet iskreni razgovor sa njima , ponudis im nesto u zamenu , ne znam :)
Ako je susha tolika , ne znam sta ce ih odvratiti ovako , uvek mozes da probas da poprskas beli luk rastvor , jos vrtim sta bi jos moglo pisfuli
Nebi vjerovao kolko smo razgovora vodili, inace sam sadio pomidore za njih, pa nebi dirali biljke dok ima pomidora, nosim im vodu, ostavio masu voca i povrca,i ne jebu me 2%, usli mi u kampicu,savili gnijezdo, uspili se dog da ne ulaze vise
Imaju strasno osjetljiv njuh i puno neprijatelja..pada mi na pamet ..ako imas nesta na cemu je spavao pas,ili macka....mozda prepariranu sovu haha.Sovu ne vole u pm
Inace to pomaze kod srna i krupne divljaci....ner sova,ali nesta od psa..itekako:)
Imam dva psa i to je jos jedan razlog zasto ne trujem,uvjek su samnom, pisaju i kenjaji oko growa,al da vidis, sova,cak sam i prek zvucnika pustao ćuka da se glasa, nabavit cu sovu
 
23.04.2013
236
1.857
143
44
vukojebina gornja
@mrcina z otoka
Pozdrav!
Prije dosta godina smo imali probleme sa krticama u vrtu. Komsija nas je pripazio sa ultrazvucnim repelentom za tjeranje zmija, krtica i glodara.
Ovaj je bio na izgled kolca koji bi se zabio u zemlju i punio se solarno, i radio je posao sasvim dobro.
Google je tvoj prijatelj, pokusaj ici sa tom varijantom, mozda naci nekakav kvalitetniji, ispitaniji...
Cisto prijedlog eto. I respect za odluku da ih ne ubijas. Ni meni nisu dragi, ali nemam srca za te stvari stvarno...
Ukoliko bi bas bio problem sa gnijezdima i nastambama, zvao bih deratizaciju da obavi posao.
Svako dobro.
To bi moglo upalit, idem na gugli to nac

i ti se cudis sto su dosli,pa jedva su te cekali hahah
Vidili doso neki koji nas ne ubija,pa kad je vec tu da ujebemo malo, kazem da znam da nije stakor il.mis jer ako ostane sira ne diraju,samo voce,povrce i biljke
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Neko je spominjao dlaku određenih vrsta pasa kao super rešenje za krtice. Možda pomogne. Treba biti manja rasa, sa dlakom, ne krznom. Ako se tako može reći.

Drugo rešenje bi možda bilo posaditi konoplju u blizini, ali više u hladu. Teoretski bi trebalo da raste izdužena i sa više vode u sebi, a opet sa ukusom koji im se očigledno sviđa.

Sretno! Nadam se da ćeš rešiti problem! :respect:
 
23.04.2013
236
1.857
143
44
vukojebina gornja
Prijatelji moji,nema sheme koju nisam isprobao,evo zadnje sam misolovke postavio, jutros se nije ulovio ni jedan al vj ga je prepalo zatvaranje vrata iste pa nije bilo operacije.
Makar da ih deloziram,jednog po jednog
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric