Moj vrt

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.268
35.828
2.698
Weed California USA
Cudna prica iza svega toga, pa je tako ispalo. Dobio sam sjeme sa latinskim nazivom obicnog ogrozda. Pa nije htio klijat...tak da sam onda par sjemenki samo popikao u zemlju i tako ostavio i zaboravio pa sta bude.....da bi me ovako iznenadila. Reko, kakvi su to listovi...nije to ogrozd :D
Nema mi druge, zao mi je bilo al moram. Idem capnut ostale pa probat sa Rizoponom klonirat ako uspije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Pomislih (kad sam vidio kako izgleda) da bi baš bilo dobro imati jedno takvo drvce ispred kuće, al ništa od toga, raste u subtropskoj klimi i najmanji mraz može ga uništiti.
Inače, goji su ti super.

Edit:
Power me preteče
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.608
2.598
E takoc vidiš, :spliff:
Jeli smo mahune,krastavce,luk jedemo,krompir se vadi ovih dana,salatu,paprika se lagano narezuje,paradajz je ukusan,domaći,šprican par puta sa mlijekom.
Nikakvi otrovi,samo motika protiv trave a protiv krumpirovih zlatica... limena posuda i desna ruka :banana_rasta:
Uglavnom,gdje ima DSCN4977.JPG ima i DSCN4979.JPG
Pa krenimo redom.
Ja sam mali crveni domaći paradajz DSCN4976.JPG
Obzirom da moja ekipa kod Venlovih u vrtu ne dozrijeva podjednako DSCN5011.JPG imao sam tu sreću pa sam upao u prvu turu pripremanja soka od paradajza :thumb:
Opran sam vodom i zajedno sa drugima koji su bili veći od mene te očišćeni i izrezani na manje komade ... stavljen na duboko zamrzavanje da nam se očuva svježina,dok nas se ne nakupi dovoljno za prvo kuhanje. DSCN4973.JPG
Opala Venlo ;) šta se to mota dobroga?Nemoj se sada napušit' pa da zagorim dok se kuham !
:D Jack Herrer auto je u rizli :D i no sikiriki,neš' zagoriti.
Ok,onda dobro.Idemo dalje,recept je jednostavan.
Idealno je to sve raditi vani.Dovoljno velika posuda,plata sa starog šporeta,par cigli,vatra.Polagano smo se odledili i počelo je kuhanje DSCN4980.JPG DSCN4981.JPG Vidio sam kako je jedna ženska ruka ubacila jednu šaku soli i promiješala.Mmmmmmmmmm,pravo mi godi malo soli,još ova krasna vatra što ju Venlo fino loži. (vidim da je napušen ko šunka u pušnici,hehe) , no ide ga nekako.Vidim da na trenutak zakuca,nezna ni sam ni šta je htio ni kud' je krenio :D
Kuhali smo se oko sat vremena DSCN4985.JPG dok nam se nije odvojila kožica u potpunosti DSCN4983.JPG onda su nas maknuli sa vatre,malo da stanemo :) DSCN4989.JPG
Onda je uslijedilo pasiranje,tj odvajanje kožice i sjemenki sa nekom zgodnom napravom DSCN4991.JPG te povratak na vatru.Dodala je ona ista ženska ruka malo konzervansa,... pitao sam ju koliko si stavila ?
Ona reče; otprilike ;)
Čuj ovo,otprilike,hehe DSCN4993.JPG .... no dobro,nek' bude onda tako.
Ovako ispasirani i pomiješani smo bili na vatri dok nismo ponovo proključali i to je bio kraj kuhanja DSCN4995.JPG No,gdje mi nestade Venlo,stalno ova ženska ruka poviš nas :D


Tu sam ja,malo odmaram :D DSCN5007.JPG
Ma da,sjedi malo,odmori,zaslužio si :D
Uslijedilo je još sipanje u flaše DSCN5021.JPG Obzirom da smo skinuti sa vatre nakon ključanja,flaše su potopili prvo u vruću vodu ... da ne popuca staklo.
Uglavnom,nalazim se u svakoj od ovih flaša,bit' će finog sosa,bit' će fine paradajz juhe.
DSCN5022.JPG


p.s. ovako vruće su nas još zamotali u debele slojeve deka da se hladimo i konzerviramo.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.608
2.598
Hvala na pohvalama ;)
Jučer sam ja to tako,pomalo,ovo,ono,2 kolača,pa red Džeka :D vatrica,ima dosta posla oko pripreme same i proces je koji traje 4-5 sati.
Ali dobiveni sos :) ... to se ne može kupiti u trgovini.
U jednom momentu,bacim pogled preko glave :D ,sijevnu dupe ,ne saginji se ženska glavo...može komšiju udarit srčani :D
DSCN5009.JPG
Evo me sjedim i održavam optimalnu vatru ... jer se danas kuha cikla :D
Nema odmora,hahahahahahaha
Stisnila me ova moja domaćica :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.473
3.198
Bekaa Valley
@VenloNL, jesi ti zvao, jesam ja rekao da cu doci, jesam da nisam do sad dosao, al kad ti dodjem ima da legnem tu izmedju i nemoj da me dizes do sutra, onda moze vutra. san snova, nemoj ovde nista vise kaciti, bolje napravi blog neki pa turi link :) izvinjavam se na spamu, trebao sam tamo da budem sa meskijem al jbg, ne moz uvak kako hoces :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.608
2.598
Prije nego zalegneš :) pojedeš tanjur,dva juhe od paradajza a u njoj fina domaća taranica,mmmmmmm ;)
No,otom potom :spliff:a sada malo opet o vrtu :razvaljen::
DSCN3557.JPG Tjedan dana sam ju okopavao.Nastojao svaku travku iščupati :D Domaćica moja mi tada reče; ''Al' ga i ti kompliciraš.''
Al' bila i u pravu :)
Zapalim pljugicu,rukavice,mala motikica u ruke i uplovim u masu cikle u travi,hahahahahahaha... pa svaku travku.Na suncu.Zabrijao.Na tabletu Vutra radio.Šou program u glavi.Nakon tjedan dana mukotrpnog rada,svaki dan po sat-dva...konačno je cikla bila okopana :D DSCN3103.JPG
Nakon 2 i pol' tjedna...kao da ju nisam ni kopao,hahahaha.Ove godine trava raste ko' luda :)
A outdoorci ? :D
:vutra:Sada je došlo vrijeme da ju pripremimo za konzumaciju DSCN5026.JPG DSCN5032.JPG DSCN5036.JPG
Za kuhanje cikle nam treba DSCN5039.JPG ,u peći dobra vatra tako da cikla non-stop kuha.
DSCN5044.JPG
U ovoj fazi,kad su sve pripreme obavljene i kuhanje otpočelo ... malo sjednete,kavica,pljugica i tako to :) A baš to sam i ja napravio.Malo Džeka u rizlu JH.PNG malo muzikice te praćenje 'kompletne situacije' :zvezda:: Obzirom da se kuha na jakoj vatri cca 3,5 - 4 h ,voda isparava pa je potrebno nadopunjavati kotlušu DSCN5047.JPG
Kad se skuhala,treba nam 'šuplja zdjela' DSCN5058.JPG da povadimo ciklu u posude DSCN5062.JPG (mogu i kante od boje), te zalijemo hladnom vodom i svučemo koru sa cikle.To je valjda najlakše čišćenje u svijetu povrća :D
E u ovoj fazi se već može zapaliti i drugi joint :D Moj izbor je pao na Amnesiu Haze auto,jer mi se nekako učinilo da bi to bilo to :let: DSCN5064.JPG
DSCN5066.JPG
U ovome dijelu nam je ostalo još samo da ciklu izrežemo,te izvažemo DSCN5067.JPG

U nastavku DSCN5070.JPG :D
Sad ne mogu dalje jer mi se evo spojio rad ok kolača sa dosadašnjim radom od pljugice,jutarnje,nedjeljne ... pa sam ko' začaran ;)