Molim vase cenjeno mishljenje...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Na ovoj zadnjoj slici,mozes li mi reci koliko ti je litara ta saksija ? Ja sam kontao uzet velike kante (npr. od jupola) i u njih presadit,jer kao sto vec rekoh na nekoj temi,korjen mi je izasao dole korz rupice na saksiji ( imam neku manje,pise na njoj 20 cm u visinu).....
 
27.04.2010
13
3
0
51
Hvala svima na savetima... @Buddha: saksije su od 35l. Standardne kante Jupola su 5l :)
 
27.04.2010
13
3
0
51
@ Buddha: Pa u Beogradu sam kupio 2 za oko 7 EUR... ali su od dobre plastike... ima i jeftinije ali su krsh...
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Druid je napisao(la):
@ Buddha: Pa u Beogradu sam kupio 2 za oko 7 EUR... ali su od dobre plastike... ima i jeftinije ali su krsh...

Ja sam uzeo juce 3 saksije od po 3,5 E,kaze mi zena fi 40( ne zna koliko su litara).....povelike su dosta.....mislio sam da su skupe mnogo,al dobro je :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ja bi ti savjetovao ovako što se tiće korjenja,pričekaj da se zemlja malo prosuši gore a da bude samo lagano vlažna iznutra...uzmi kantu i te saksije i uhvati sve te stabljike skupa i izvuci zemlju s korjenjem iz posude,najbolje da staviš sve to skupa u vrečicu pa ga lagano tapkaš sa svih strana ali preko vrećice da ne potrgaš korjenje,zemlja bi ti se trebala lagano runit i korjen bi trebao ostati večinom čitav a kad je jednom bez zemlje laganije češ ga otpetljat,ako ih oštetiš slobodno si uzmi hesi clonfix gel pa ga dodaj u vodu u nekom laganom rastvoru kao tonik da ti ubrza oporavak korjenja,a i ako očeš brz rast novog korjenja dodaj H202 3% u vodu s kojom zaljevaš,to bi ti trebalo jako brzo oporavit biljke,i zapamti ako pokoju biljku i oštetiš na korjenu onda njoj odreži i pokoji stariji list pošto neče biljka imat snage da ih hrani zbog manjka korjenja pa bi se mogla bezvezno duže patit!eto toliko od mene i želim ti sreću u growu
 
26.03.2010
45
3
0
47
probaj kad odtapkas zemlju, ostatak umociti u kanti vode i otpetljavati u vodi, negdje na youtube sam bio vidio video da lik tako presadjuje, doduše nije više biljki u komadu, ali kad je oprao korijenje u vodi, korijenje je izgledalo slobodno i vrlo savitljivo. trazio sam video ali jebatga nemogu naci a moram na posao.
pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.