Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Stvar je u tome što na toj adresi i je carina :/. Al nije mi jasno zasto je papiric od Hrvatske Poste ako DHL treba dostavit?
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Zasto te DHL kurir nije nazvao na mobitel ili telefon?Mislim da kurirske službe vrate paket nazad u sjedište ako nije isporučeno,a što se tiče zasjede može biti ispred pošte netko je već pisao o tome da su uhitili kad je izlazio.Sve u svemu zahebana situacija
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Šta je taj "DHL" koji se spominje? Zna se tko dostavlja po HR. Ako možebitni DHL ne dostavlja ne ostavlja ni papiriće.
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
DHL kurirska služba, ne razumijem te baš najbolje. Uglavnom čuo sam se sa RQS supportom rekli su mi da ako nema nikog doma oni ostave paket u lokalnoj pošti i da slobodno bez straha mogu preuzet. Rekli su mi da je bilo problema na carini da bi im DHL javio jer im je takva procedura.

EDIT: Danas sam ošao po pošiljku, sve je uredu na kraju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico
22.08.2014
15
13
0
Ljudi imam par pitanja i voleo bih ako bi mi mogli odgovorit na ista...
Dakle,planiram narucivati par menki iz RQ seeds-a ali me zbunjuje to narucivanje :(
Tokom registracije na njihovom sajtu da li je bezbedno staviti svoje pravo ime(adresu moram staviti pravu)
Posto zelim Stealth opciju slanja tikiram tamo ono i pise da placam dodatnih 5.11 e i to mi je jasno,medjutim buni me opcije iznad te u kojoj biram izmedju track n trace i standard(own risk) koja se placa isto 5 e koja od tih je bezbednija?(ja bih uradio ovo track n trace jer je bbesplatno i izabrao bi stealth)
Malo me je strah jer sam citao na ovom forumu da su ljudi greskom izabrali nekakve specijalne opcije pa ih je u posti cekala plava koverta....
Hvala !
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Evo ja cu rec ono kaj znam. Adresa normalno mora prava ili ako ce ti frend narucivat. Ime ne mora nuzno bit ali prezime mora. Track&trace dobis tracking ID pa znas uvijek gdje je paket, tj ako ne dolazi pogledas gdje je zapelo. Mislim da to nema pre velike veze sa opcijama.....ako nisi u EU, bilo koji paket moze zavrsit na carini. Naruci t&t i stavi svoje ime i prezime...ako te zovu sa carine, jednostavno ne dodjes po to. ....eto mislim da sam sve tocno napisao...ako sam sto krivo...nek me isprave.......ja nisam brinuo o tome...narucio sam sa karticom standardno i stiglo mi je za nekih tjedan dana. al ja sam u hrv pa nisam brinuo o carini.
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Stari dobri Golub pismonosa :D (sorry za off..:))

Kod mene je poznanik narucivao preko RQ seeds i nije imao problema prilikom isporuke. Ne znam tacno koje opcije je on izabrao, ali te opcije sa "own risk" ja ne bih preporucio, bolje je malo vise i platiti zbog vlastite sigurnosti!
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Ako mislis uzgajat doma indoor, onda nemoj narucivat na svoju adresu, vec kod nekog frenda ili sl. Pod uvjetom da on ne uzgaja...i onda si siguran 100%
 

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Stipe je napisao(la):
Evo ja cu rec ono kaj znam. Adresa normalno mora prava ili ako ce ti frend narucivat. Ime ne mora nuzno bit ali prezime mora. Track&trace dobis tracking ID pa znas uvijek gdje je paket, tj ako ne dolazi pogledas gdje je zapelo. Mislim da to nema pre velike veze sa opcijama.....ako nisi u EU, bilo koji paket moze zavrsit na carini. Naruci t&t i stavi svoje ime i prezime...ako te zovu sa carine, jednostavno ne dodjes po to. ....eto mislim da sam sve tocno napisao...ako sam sto krivo...nek me isprave.......ja nisam brinuo o tome...narucio sam sa karticom standardno i stiglo mi je za nekih tjedan dana. al ja sam u hrv pa nisam brinuo o carini.
Narucivao sam ja iz rqs'a nek izabere samo steath i nema problema takojle puravu je drug pripazi to za adresu ako ces na istoj growat
 
22.08.2014
15
13
0
Hvala stipe,narucio sam Royal Dwarf(5 kom.)registrovao sam se na sajt njihov,upisao sve podatke i isao sam track n trace i stealth delivery(5,11e)dakle trebao bi da mi stignu u kutiji dvd.Sutra im saljem novac u koverti napisacu broj posiljke na neko papirce i staviti medju novac i poslati na adresu njihovu.Nadam se da sam izabrao dobre opcije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pozdrav.
ako moze info ako znate, obzirom da je u Italiji legalno cini mi se imat 2 "pomidora" na balkonu (samo nisam siguran dali bilo tko ili se mora imat nekakva lijecnicka potvrda), dali to znaci da je tamo slobodno naruciti sjemenkice (iz NL) bez nekih zakonskih problema ako ih "skuze" na posti/carini vatever?
hvala.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Nije legalno. Tolerira se samo posjedovanje za vlastite potrebe.

Possession of small amounts for personal use is a misdemeanor subject to fines and the suspension of documents (passports and/or drivers licenses). The sale of cannabis products is illegal and punishable by imprisonment; cultivation is likewise punishable by imprisonment, even if in small amounts and for exclusive personal use. Licensed cultivation for medical and industrial use is strictly regulated
 
09.10.2014
9
10
3
asdf je napisao(la):
lipo san pita ako neko zna...
a ti posto neznas ne zanima me tvoje misljenje.
moja zelja je uzgojit cistu sativu na totalno prirodan nacin, pa ako neko moze pomoc.
evo ga sine :D

www.nekitamoshop.com

Sigurno je, znam iz iskustva ;)