Ne znam napisati naslov (Satori grow dnevnik)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.08.2010
43
7
0
48
Cobe,hvala za rep-ić:icon_lol:
Zoki,imam beli samolepljivi papir(a4) pa ću da prelepim preko folije....Mada mislim da će papir da požuti od toplote(deo u blizini sijalice)....zbog nedostatka vremena i "otežanih uslova" gde se nalazi box nemogu farbati u belo....
Drugari,potrebna mi je tehničko-idejna pomoć iskusnih.....Najjednostavnije i najlakše idejno rešenje ću nagraditi na kraju grow-a:spliff:....Problem?!...je sledeći:Vent koji mi služi za izduv je od kuhinjskog aspiratora,odličan je,jak je,ima trin brzine i u prvoj brzini održava idealnu klimu u box-u....medžutim,imam problem(barem ja),kako da na njega "dodam" filter,tj.treba da rešim miris????Slika sledi dole,a prečnik vent-a sa okvirom(unutra u box-u) je 18 cm
http://yfrog.com/0cpicture017epj
hvala unapred....lep dan svima želim...pozz
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja sam ti rekao da je papilj bolje resenje od te folije aluminijumsk ,, sad jeste da je papir papir i ne treba se igrati sa vatrom :)

vidi nesto da smislis ja sam u moj box stavljao papir beo al sam radio sa stednim sijalicam .... pa zi da se ne zapalis....
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
care koliko su ti litara te vaze, i dali češ ih još presađivat,malo mi izgledaju male.
i kolko misliš tijerat vegetaciju.
uostalom dobro si to sve sklepo samo naprijed
 
18.08.2010
43
7
0
48
slobodan je napisao(la):
jel filter oces da ti stoji spolja ili unutar boxa???
Cobe,unutar box-a.....slika(gore)....Problem mi je na koji način da dodam filter na vent?!
Za 3-4 dana bi trebalo da ih prebacim na režim 12/12....Indice u cvetanju porastu još duplo,a sative i malo više?...
 
18.08.2010
43
7
0
48
leš je napisao(la):
care koliko su ti litara te vaze, i dali češ ih još presađivat,malo mi izgledaju male.
i kolko misliš tijerat vegetaciju.
uostalom dobro si to sve sklepo samo naprijed
One bi trebale da su oko 9 litara,home made ideja sa ovog foruma sa DVD kutijama....Upitnik je istu zapreminu koristio na visinu box-a od 2 metra,a moj je 1,5 metar(iskorišćenost oko 1,1-1,2 m)....tako da nebi trebale biti male....vegetacija za 2-3 dana...pozzz
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
SASKE je napisao(la):
One bi trebale da su oko 9 litara,home made ideja sa ovog foruma sa DVD kutijama....Upitnik je istu zapreminu koristio na visinu box-a od 2 metra,a moj je 1,5 metar(iskorišćenost oko 1,1-1,2 m)....tako da nebi trebale biti male....vegetacija za 2-3 dana...pozzz
valjda če bit dosta,kod mene vegetiraju 27 dana u kantama od 10 litara ,a žile več na rupe dole izlaze lud sam .sad neznam vjerovatno bim trebo opet presadit u veče ili če im bit dosta to,usput ako neko zna nek kaže svoje .
držim ti fige care samo teraj grow.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
ne znam koji alat ti je dostupan i kakav,ja bi to verovatno malo zakomplikovao sebi... :))
ali prvo sto mi pada na pamet je da uzmes letve debljine recimo 3cmm i od njih napravis ram. zatim uzmes mrezu za komarce ali onu metalnu i oblozis ram sa jedne strane. zatim uzmes aktivni ugalj za ribice i napunis tu rupu i onda opet poklopis sa mrezom i zakucas sa druge strane. ako kojim slucajem nadjes onaj jako sitni ugalj,mozes jos da stavis i najlon carape izmedju uglja i mreze. i jos nesto,treba da racunas da ce ti taj filter jednim delom malo prigusiti ventilator tako da ne smes da preteras sa debljinom uglja. ja sam ti rekao 3cm,a mozda to bude i manje a i vise. videces kad napravis,u mnogome zavisi od same jacine ventilatora. zatim taj ram koji si napravio i napunio moras da priljubis uz ventilator. taman ces imati mesta da nesmeta ventilatoru. ja licno bi probusio drveni deo naskroz, a zatim i boks i priljubio ga sa duzim srafovima. treba da obratis paznju da nemas nigde lufta. a ako ga kojim slucajem budes imao opet najednostavnije je da uzmes one americke sive trake(neznam kako se zovu,ali ako treba mogu da ti je uslikam da vidis) i zalepis sam ram i zid boxa.
nisam bas najbolji u radu sa kompijuterom,ali ako nisi bas najbolje razumeo ovo sto sam napisao,eventualno mogu da nacrtam rukom pa uslikam da vidis kako sam zamislio...


edit: i jos sam zaboravio da ugalj nesmes da pokvasis. i taj aspirator koji si rasturio ako je bio cemu u sebi je takodje imao mrezasti filter od aktivnog uglja i ako nije puno radio mozes i to da iskoristis...
i taj ventilator bi trebao da malo izduvas sa kompresorom,posto vidim da ti je prljav... a ako mi se cini,onda izvini.
 
18.08.2010
43
7
0
48
slobodan je napisao(la):
ne znam koji alat ti je dostupan i kakav,ja bi to verovatno malo zakomplikovao sebi... :))
ali prvo sto mi pada na pamet je da uzmes letve debljine recimo 3cmm i od njih napravis ram. zatim uzmes mrezu za komarce ali onu metalnu i oblozis ram sa jedne strane. zatim uzmes aktivni ugalj za ribice i napunis tu rupu i onda opet poklopis sa mrezom i zakucas sa druge strane. ako kojim slucajem nadjes onaj jako sitni ugalj,mozes jos da stavis i najlon carape izmedju uglja i mreze. i jos nesto,treba da racunas da ce ti taj filter jednim delom malo prigusiti ventilator tako da ne smes da preteras sa debljinom uglja. ja sam ti rekao 3cm,a mozda to bude i manje a i vise. videces kad napravis,u mnogome zavisi od same jacine ventilatora. zatim taj ram koji si napravio i napunio moras da priljubis uz ventilator. taman ces imati mesta da nesmeta ventilatoru. ja licno bi probusio drveni deo naskroz, a zatim i boks i priljubio ga sa duzim srafovima. treba da obratis paznju da nemas nigde lufta. a ako ga kojim slucajem budes imao opet najednostavnije je da uzmes one americke sive trake(neznam kako se zovu,ali ako treba mogu da ti je uslikam da vidis) i zalepis sam ram i zid boxa.
nisam bas najbolji u radu sa kompijuterom,ali ako nisi bas najbolje razumeo ovo sto sam napisao,eventualno mogu da nacrtam rukom pa uslikam da vidis kako sam zamislio...


edit: i jos sam zaboravio da ugalj nesmes da pokvasis. i taj aspirator koji si rasturio ako je bio cemu u sebi je takodje imao mrezasti filter od aktivnog uglja i ako nije puno radio mozes i to da iskoristis...
i taj ventilator bi trebao da malo izduvas sa kompresorom,posto vidim da ti je prljav... a ako mi se cini,onda izvini.
deja
Slobo,mogao bih to da odradim....uglavnom je jasno,sa par pitanja,ako ti nije problem da nacrtaš,da bih ti,prema crtežu,postavio još 2-3 pitanja.....
P.S Imam skoro sve od alata(za kućnu upotrebu-osim ubodne testere)
 
18.08.2010
43
7
0
48
leš;148370 je napisao(la):
valjda če bit dosta,kod mene vegetiraju 27 dana u kantama od 10 litara ,a žile več na rupe dole izlaze lud sam .sad neznam vjerovatno bim trebo opet presadit u veče ili če im bit dosta to,usput ako neko zna nek kaže svoje .
držim ti fige care samo teraj grow.
Ja nisam primetio žile,meni su skoro isti broj dana(21 dan)u vegetaciji,mada su vaze visoke 42 cm....
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
iskusniji groweri savetuju da pocetnici nakon klijanja semena u casama od 0,5l,odma presade u posude minimum 10l. nakon toga ne treba vise presadjivati vec samo gnojiti... (i to bukvalno samo jednom u vegetaciji i naravno dalje u cvetanju,pod uslovom da vegetirate 25,30 dana...)

postavim ti slike sutra ako nije hitno,a mozda i cujes jos par korisnih ideja da iskoristis...
 
18.08.2010
43
7
0
48
Box je sa unutrašnje strane prelepljen u belo,dok sam lepio izneo sam ih vani....ovo je slika Šatorija....
http://yfrog.com/41picture019nrj
http://yfrog.com/0ipicture020bxj
Vaza je visine 40 cm,a prečnik joj je 15 cm,a ona(Šatori) je visoka 31 cm.Mislio sam je sutra-prekosutra kada dostigne visinzu 35 cm da prebacim na 12/12.Ako jeste,kao što sam proćitao da još duplo poraste u cvetanju sa vazom bi na kraju imala 110 cm(ona samo 70 cm).
....Ovo je slika od druge Šatori kohja je nikla 2 dana kasnije i visoka je 27 cm....
http://yfrog.com/3vpicture021nmj
.....i treča je "no name" koju sam dodao 7 dana nakon ove dve.Može li neko na osnovu sluke da vidi da li je indica ili sativa?
http://yfrog.com/2spicture022zj
Sve tri mi imaju neki isti "fazon" rasta i izgleda....ili su sve tri muške ili ženke...videćemo za par dana...
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
evo slike... nije bas nesto crteno,ali vidi se sve...

nacrtao sam ti tu letvu kako izgleda na prvoj slici. ako neces da seces pod uglom,trebace ti dve krace i dve duze. unutrasnja mera mora da bude malo veca od samog ventilatora. na svakoj letvi sam odma izbusio ropu na skroz po duzini na samoj sredini.
na sledecej slici vidis ram kako je sastavljen od 4 letve i na zadnjoj strani je odma zakucana mreza. mrezu mozes da zakucas sa ekserima sa sirom glavom,a najbolje bi bilo da uzmes tenke lajsne i napravis sendvic... (letva, metalni komarnik tj mreza, pa lajsna). ta tanka lajsna ce ti ujedno i biti razmak izmedju uglja i ventilatora.
i sad u taj ram napunis aktivni ugalj sto se koristi za akvarijume i onda opet stavis mrezu.
bilo bi dobro da ram osmirglas da bude gladak i ofarbas sa belom bojom.
na trecoj slici sam ti nacrtao pogled sa strane kako to igleda otprilike. sam ventilator ti je malo uvucen sto je i dobro,kako ga mreza i ugalj nebi gusili.
one rupe sto si napocetku probusijo iskoristis i kroz njih stavis srafove na skroz zajedno sa zidom od boxa. nisam nacrtao,ali ako je potrebno na delu gde je ram naslonjen na zid boxa stavis onu americku traku,kako bi izolovao filter,da ventilator nevuce fals vazduh. bitno je da neostavljas nigde slobodan prolaz kako vazduh nebi prolazio mimo filtera.
a ako ti je filter slab a ventilator dovoljno jak da tera sve to,mozes da napravis i deblji tj da uzmes deblje letve... ili da to sve ponovis sa spoljne strane zida.
a ako kojim slucajem imas nesto okruglo precnika nesto veceg nego sam ventilator,takodje mozes da iskoristis umesto rama na isti fazon...
http://yfrog.com/069n2j

ali sacekaj sa pravljenjem da vidis jos komentara i ideja...


EDIT:mimoisli smo se sa postovima,ali moram da dodam da su ti saksije extra. mogao bi da radis lst na dole skroz oko saksije... :)))
 
18.08.2010
43
7
0
48
slobodan je napisao(la):
evo slike... nije bas nesto crteno,ali vidi se sve...

nacrtao sam ti tu letvu kako izgleda na prvoj slici. ako neces da seces pod uglom,trebace ti dve krace i dve duze. unutrasnja mera mora da bude malo veca od samog ventilatora. na svakoj letvi sam odma izbusio ropu na skroz po duzini na samoj sredini.
na sledecej slici vidis ram kako je sastavljen od 4 letve i na zadnjoj strani je odma zakucana mreza. mrezu mozes da zakucas sa ekserima sa sirom glavom,a najbolje bi bilo da uzmes tenke lajsne i napravis sendvic... (letva, metalni komarnik tj mreza, pa lajsna). ta tanka lajsna ce ti ujedno i biti razmak izmedju uglja i ventilatora.
i sad u taj ram napunis aktivni ugalj sto se koristi za akvarijume i onda opet stavis mrezu.
bilo bi dobro da ram osmirglas da bude gladak i ofarbas sa belom bojom.
na trecoj slici sam ti nacrtao pogled sa strane kako to igleda otprilike. sam ventilator ti je malo uvucen sto je i dobro,kako ga mreza i ugalj nebi gusili.
one rupe sto si napocetku probusijo iskoristis i kroz njih stavis srafove na skroz zajedno sa zidom od boxa. nisam nacrtao,ali ako je potrebno na delu gde je ram naslonjen na zid boxa stavis onu americku traku,kako bi izolovao filter,da ventilator nevuce fals vazduh. bitno je da neostavljas nigde slobodan prolaz kako vazduh nebi prolazio mimo filtera.
a ako ti je filter slab a ventilator dovoljno jak da tera sve to,mozes da napravis i deblji tj da uzmes deblje letve... ili da to sve ponovis sa spoljne strane zida.
a ako kojim slucajem imas nesto okruglo precnika nesto veceg nego sam ventilator,takodje mozes da iskoristis umesto rama na isti fazon...
http://yfrog.com/069n2j

ali sacekaj sa pravljenjem da vidis jos komentara i ideja...
Slobo,vidi se da si pravi drug i da imaš želju da pomogneš:respect:....mada postoji jedan problem(nažalost nerešiv).U box-u,od venta do reflektora imam sam 12 cm i nema prostora da dodsm filter,tj,ram....ostaje mi jedino opcija da filter stavim sa spoljne strane....Ovako izgleda vent spolja i prečnika je 12 cm,a "izlazi" van box-a oko 10 cm.Evo slikehttp://yfrog.com/n8picture023xj
(pogled odozgo).....Negde sam viđao da imaju alu creva od 150mm,da li bih mogao sa njim da napravim ram za filetr,tj.nekako da ga napunim?
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
ne mogu da otvorim sliku... ne znam zasto???
12cm ti je razma,a filter ti nece biti ni 5cm... ne razumez zasto ne mozes da stavis izmedju???
 
18.08.2010
43
7
0
48
slobodan je napisao(la):
ne mogu da otvorim sliku... ne znam zasto???
12cm ti je razma,a filter ti nece biti ni 5cm... ne razumez zasto ne mozes da stavis izmedju???
Sada sam sredio,možeš pogledati sliku....sorry,Slobo,u glavi su mi non-stop oni što se kupuju,a oni su duži(preko 10 cm)
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
sad moze... jel to rotor na slici???
ja sam uzeo kupovni zajedno sa ventilatorom i radi mi extra, a uzeo sam jos i vaportek za kamufliranje mirisa i bas sam zadovoljan...
 
18.08.2010
43
7
0
48
Dobar dan svima želim:sun2:
Planirao sam sutra da prebacim na režim 12/12,ali malopre sam iznenada odlučio da im dam još dana vegetacije....Ovim dvema(Šatori) sam uradio LST,nisam ih vezivao već sam improvizao sa "tegićem",a ovu malu (no name) sam malko "zalomio"....Možda ovo sve nisam trebao,ali šta je tu je-na greškama se uči:costumed-smiley-027.
http://yfrog.com/4cpicture024drj
http://yfrog.com/mtpicture025pj
http://yfrog.com/n9picture026iwj
http://yfrog.com/gipicture027mj
http://yfrog.com/mupicture028zj
Pitanje:Da li je do kraja grow-a "vezana"?