NL auto vision seeds priprema sajta za outdoor pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.03.2012
4
0
1
34
evo ovako planiram nekih 30tak biljaka odgajiti e sad mislio sam ih startovati u jiffy coco diskovima i nakon 10-tak dana prebaciti direktno u zemlju.e tu imam neke nedoumice oko pripreme zemlje za sajt konkretno planiram napraviti mix koji ce da sadrzi bio humus(glistenjak),beli treset i vermiculit u odnosu 60-30-10%,kakvo je vase misljenje i kakvu vrstu prihrane bi mi preporucili?Znam da postoje bolje opcije u vidu kupovne zemlje ali ovo mi je je daleko ekonomicnije a humus vec imam. :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ajd pročitaj pravilnik pa smanji broj biljaka koji spominješ. Jiffy je sranje, bolje to preskoči. Ja nebi više od 50% humusa stavljao jer zna biti prejak pa paliti biljke. Za prehranu plantelu ili ferticare od yare.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amrildooo

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
I da nije naznačeno u Pravilniku foruma ograničenje broja biljaka... koja je poanta priče o 30-tak biljki.
30 rupa iskopati,30 rupa napuniti zemljom,30 biljki zalijevati... pa to ti je doživotni zatvor :D ako te uhvate.
Pretpostavljam da je sjeme iz paketa :D pa ako uzmemo omjer od 50 %-50 % muško/ženskih ... opet ti ostaje 15 komada u outdooru.

Ajd' nemojte više spamat forum sa ovim količinama :djede:
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
398
1.791
143
79
Sumarak
Ja sam jedne godine posadio 20biljki, od tog 6 muskih zavrsio s 14 zenki. Naravno da tu nije bio neki urod, jer ne kopas rupe velike, ne zaljevas dovoljno, puno bi bilo posla oko tih biljki da se sve fino uredi. Na kraju sam izvukao oko 800gr suhog. Zar nije pametnije 5 biljki i dobro im sve pripremit dobit ces isto ko iz 20 o kojim ne brines. I ne razumijem se bas u zakon, ali 4-5 biljki mozes rec da je za licnu potrebu, a 30 :whato:: vec mi zvuci kao zelja za velikom kolicinom suhog i ne zvuci mi kao da je za licnu upotr2bu. Uglavnom razmisli o svemu i nek je sretno sta god da odlucis. :razvaljen::
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ja ti zelim sretno i neka bude zeleno.Ali brate 30 biljki ti je posao za ubiti se naravno ako ces se brinuti.Moj savjet par biljki,dobar trening,supstrat,gnojiva,briga,njega i bice bas onako kako treba.Sretno!:thumb:
 
28.03.2012
4
0
1
34
Ja sam jedne godine posadio 20biljki, od tog 6 muskih zavrsio s 14 zenki. Naravno da tu nije bio neki urod, jer ne kopas rupe velike, ne zaljevas dovoljno, puno bi bilo posla oko tih biljki da se sve fino uredi. Na kraju sam izvukao oko 800gr suhog. Zar nije pametnije 5 biljki i dobro im sve pripremit dobit ces isto ko iz 20 o kojim ne brines. I ne razumijem se bas u zakon, ali 4-5 biljki mozes rec da je za licnu potrebu, a 30 :whato:: vec mi zvuci kao zelja za velikom kolicinom suhog i ne zvuci mi kao da je za licnu upotr2bu. Uglavnom razmisli o svemu i nek je sretno sta god da odlucis. :razvaljen::

Neznam dali sam dobro naveo u naslovu da planiram auto gajiti stim da se podrazumeva da su sve zenke:)takodje nebih se mogao bas mogao posvetiti njima a u prospektu pise od 30-50g po biljci a stim racunam do 800g max dobiti sto i nije neka kolicina a planiram stim da se provucem do sledece godine da imam dima ;) a sto se tice brojki pa u Srbiji je svejedno dal imao jednu ili 30 jer je robija ista 3god znam iz iskustva:murija:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
@jr_rasta vidim da se nisi potrudio ni pravilnik pročitati, pa ti moram citirati ulomak iz pravilnika;

"Vaša stvar je koliko biljaka sadite, ali pošto je ova tačka prilicno delikatno pitanje, zamolili bi vas da na forumu ne prikazujete uzgoj vise od 10 različitih odraslih ženskih biljaka (maksimum, i to nikako više od 5 na istoj fotki). Ovo se pogotovo odnosi na outdoor uzgoj. Računajte da je u zemljama gde je uzgoj legalan dozvoljeno uzgajati 4 do 6 komada, pa nek vam to bude orijentir i neki optimalan broj."
 
28.03.2012
4
0
1
34
@No Joke nakon tvog proslog posta procitao sam pravilnik i uvideo da sam pogresio,zatim sam poslao poruku adminu da izbrise ili izmeni dnevnik ali nista,neznam dalje kako mogu da ispravim gresku?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Nema brisanja na ovom forumu, kad se nešto napiše to ostaje tu. Eventualno možeš tražit da se prebaci dnevnik na groblje ili da ti editiraju broj biljaka u prvom postu.