Oprema (krenuli smo u akciju :D)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
Uzeo sam digitalni tajmer zato sto je mnogo laksi za rukovanje a i lepse izgleda cena mu je negde oko 1000-1200 dinara Fotografija0321.jpg
Ova sijalica(zivina sijalica) nije bas najbolja za unutrasnji uzgoj ali moze da posluzi (naravno ne ocekujte previse od nje) cena joj je 500 dinara,grlo je e27 ono klasicno i bas dobro radi ali ima jedan problem svaka sijalica preko 160w ima grlo e40 pa morate da se snalazite evo kako izgleda thumb2_S_345.png
ventilator nisam jos dobio treba da mi stigne za par dana pa cu i njega slikati a za izbacivanje vazduha koristicu kuler najobicniji za komp.
Planiram uzgoj u ormaru.
Evo kako izgleda moja biljcica danas (zove se buljka hahah :rofl: ) Fotografija0326.jpg
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
U kakvoj je to zemlji biljka? Zašto nisi nasipao zemlju do vrha? Jesi obljepio čašu s nećim tamnim zbog svjetlosti? Korjen se treba razvijati u kvalitetnoj zemlji i bez doticaja sa svjetlošću....kontaš?
 

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
olidoboli ( AN Master ) je napisao(la):
U kakvoj je to zemlji biljka? Zašto nisi nasipao zemlju do vrha? Jesi obljepio čašu s nećim tamnim zbog svjetlosti? Korjen se treba razvijati u kvalitetnoj zemlji i bez doticaja sa svjetlošću....kontaš?
U humusu je pomesanom sa stiroporom.
Stavio sam centimetar od vrha ali sam izbusio velike rupe dole na casi pa kad zalijem i zemlja ispada polako,nisam bio kuci pa nisam video da je ovoliko ispalo sad kad sam je slikao stavio sam zemlju i okej je sad.
Nisam oblepio,hvala,sada cu.

Sativa Diva je napisao(la):
malo je čaša od pudinga.. :)

opiši nam malo taj orman
Neka nema veze sto je mala sad za neki dan mozda vec sutra da kupim saksiju pa da je presadim, izdrzace devojka verujem :D
Orman ko orman klasika 1m 70cm 50 cm sirina nista specijalno za par dana njega su da sredim tj da stavim foliju i tako :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
jesi sadio feminizirano seme kada znas da je devojka. ne znam kakvu milinu spominjes sa dve zivine od 160w, ima da greju ko lude a sa njima ne mozes zavrsiti cvetanje, humus sa stiroporom nije najsretnije resenje. sve skupa ne obecava ako ne sredis neke bitne detalje. sretno, samo na ovaj nacin nece ici uz taj digitalni tajmer (bolje da si uzeo mehanicki, apsolutno je funkcionalan a cena oko 250~300 dinzdi, blesavo je bacati pare na tajmer a zapostaviti rasvetu i zemlju)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba and weedoye

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
Sativa Diva je napisao(la):
malo je čaša od pudinga.. :)

opiši nam malo taj ormar..
http://imageshack.com/a/img842/9549/i9zx.jpg
http://imageshack.com/a/img833/9193/fkw3.jpg evo stigle slike :D


olidoboli ( AN Master ) je napisao(la):
U kakvoj je to zemlji biljka? Zašto nisi nasipao zemlju do vrha? Jesi obljepio čašu s nećim tamnim zbog svjetlosti? Korjen se treba razvijati u kvalitetnoj zemlji i bez doticaja sa svjetlošću....kontaš?
http://imageshack.com/a/img40/7954/a4rl.jpg
http://imageshack.com/a/img834/1592/m5dq.jpg
ovako je bolje

Bogeyman je napisao(la):
jesi sadio feminizirano seme kada znas da je devojka. ne znam kakvu milinu spominjes sa dve zivine od 160w, ima da greju ko lude a sa njima ne mozes zavrsiti cvetanje, humus sa stiroporom nije najsretnije resenje. sve skupa ne obecava ako ne sredis neke bitne detalje. sretno, samo na ovaj nacin nece ici uz taj digitalni tajmer (bolje da si uzeo mehanicki, apsolutno je funkcionalan a cena oko 250~300 dinzdi, blesavo je bacati pare na tajmer a zapostaviti rasvetu i zemlju)
Lik od koga sam uzo je reko da je feminizirano seme sad ne znam.
Kupujem i hps od 150w jer sam svatio da sa ovim ne mogu da uradim nista zbog jebenih lumena ako se tako zovu.
Kazi mi za zemlju sta mi treba tj koje dubrivo to ne znam?
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
plantela crvena za cvetanje a zelena ako treba za vegetaciju, eto to ti je jeftino djubrivo a dobro
se pokazalo. Ako je ormar 70sx50d onda ce ti dobro dodji hps 150w.
Nemoj stedeti na zemlji, imas za soma 70 litara zemlje, potgrond H i evo zasad se pokazala kao najbolja.
ajde sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
Ni ja nisam skupio sve,samo cepaj drugar :D


To je to za sad dok raste u ovoj saksijici nista sem vode i sunca joj ne treba (bar ja tako mislim) :)
E sad ostaje da iskupujemo neke stvari produzni kabal,saksiju,humus dobar(ovaj moj u maloj saksiji sam uzeo s'brda),listici za ph,hps 150w,djubrivo za vegetaciju a kasnije i za cvetanje,ventilatori to ne znam koj da stavim imam dosta opcija neke imam,neke mogu da nabavim,neke mi je ortak obecao videcu sta je najbolje.
I uzecu glinene kuglice mislim da nisu toliko bitne ali pomaze ipak :D :leafblunt:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ne znam na koje sunce se oslanjas u decembru mesecu, kada si presadjivao trebao si bar 2/3 biljke staviti pod zemlju, ovako moze lako da se prelomi jer se deformisala i izdjikljala u visinu zbog nedostatka svetla, ako je fem menka steta da zeznes stvar, a lako je moguce na nacin koji radis. mesto joj nije u prozoru nego u boxu sa odgovarajucom rasvetom (hps 150w) i nekom ventilacijom. ako nadjes zemlju terramagmu, bolja je od bilo kakvog humusa. i nemoj vise pisati post za postom, imas dole desno u uglu opciju Editiraj, pa tu klikni da dopunis ili izmenis postojeci post, takodje nema potrebe da citiras post ako odgovaras prvi iza njega. sto pre skockas box i rasvetu to postoje vece sanse da nesto dobijes, na prozoru nece dugo izdrzati. procitaj obavezno link koji ti je ostavila sativa diva.

edit:
i jel ovo treba da bude dnevnik, da prebacim tamo, temi nije mesto u Unutrasnjem Uzgajanju
 

Shozlerdi

Aktivan Član
15.10.2013
69
33
18
29
Hvala ti puno potrudicu se da sredim to sto pre ovo mi je prvi grow nisam jos sve skontao iako sam citao. :)
Prebaci,ja sam je ovde stavio jer nisam znao gde je najbolje :)