LED Orange Sherbet Auto FB- kokos & Gorilla Cokiees Auto FB- DWC

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Srecno Opa :) :thumb:
Kolko ti bude max ec u kokosu? Svaka promena ECa je stres to znas?
Znam da,zato i mjenjam EC svakih 7 dana i podizem za mizernih 100 bodova..fakat ne moze njeznije.
Najvisi EC 1,7 i zadnji tjedan spustam za 100 bodova..tako da grow ustvari zavrsi na 1.5-1.6 i tri zadnja dana dobiva samo vodu.
Zasto ne koristis u i dwc od GHS powder?
Opet limunska za ph ? :(
Kako odrzavas w. temp.?
Zasto h2o2 ?
Nisam jos odlucio sta cu sa ovim dwc-om,ali mozda i zamutim GHS
Zena je isla u igrow i kupila je lemon kick... mislim da ce to biti ok,ali sam zaboravio napisati da je RO u igri
Temperatura je za sada izmedju 19 i 25..grijat cu ako bude potrebe sa grijacom podlogom spremna je,a hladit cu sa ledom u malim bocama..ako bude potrebe,ali sumnjam da ce temp.ici gore,jer nisam u boxu,pa je malo jednostavnije.U prostoriji maksimalno bude 27,a nekakvo je pravilo da voda u prostoriji bude 10 stupnjeva manje,pa bi to bilo ok...lako dodam do 23-24
A Peroksid samo zbog dezinfekcije...ali ne u vodu !


imam nekakvog iskustva iz akvaristike,pa znam sta radi svjetlo+voda...tako da sam na potu promjenio dosta toga..od cjevi za nivo vode,pa do kamena za zrak..dva su u tanku i evo vec 4-5 dana testiram na prazno..hah...sada svjetlo ne ulazi unutra i siguran sam da ce to sljakati
Hvala sone na savjetima:thumb: ---Bacilus amyloliqufaciens idem po to u Ponedjeljak...

edit
vidis to sa tim patogenima je problem,ali mislim da problem radi svjetlo i treba sve biti sterilno....to mi je misao vodilja.
Dobro prozraceno ,bez svjetla,odgovarajuca temperatura,dobro postavljena biljka u hidroton..odgovarajuci pH i EC..i redovna kontrola svega toga...nije to problem ha:)
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.021
258
Dobro si se pripremio :) plus imas i support :) :thumb:
Pa ili svetlo ili kad je sterilno onda ostaje prostora za gamad da se nakoti
lakse se dise cim si rekao da ne ide h2o2 u vodu :) gledao sam pre, bez potrebe ljudi naprave problem sebi sa njim :confused:
 
  • Love
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
u nekoliko navrarta mi je zamutilo vodu i ph je otisao u nebesa...sa 5.5 na 8.5,ali je EC bio "stabilan"
Jucer u jutro sam promjenio crijevo i stavio crno gumeno.ustvari sam htjeo zatvoriti bilo kakvu mogucnost svjetlu da udje u tank
Jucer sam sve ponovo ocistio i dezinficirao i zamutio ghs..pH5.5 EC1.0
..jutros na iznenadjenje..voda je bistra EC1.1 pH5.6
a sada.. znaci 12 sati poslije -odnosno 24 od kako sam zamutio pH5.5 EC1.0...bistro kao Cetina ..malo me iznenadilo da se vratilo na 5,5 i 1.0...nema logike zar ne ?
Imam odlicne mjerace pH i EC..tako da ne lazu 100%
temp. w 22
To je to spremno je za biljku :banana_rasta:

Sone hvala ti na svakom savjetu.:respect:

Koristim RO i u dilemi sam, dali dodavati 30 % vode iz vodovoda ,ili koristiti cistu RO i staviti 2ml/1l calmag-a ?...to je odprilike 150-160ppm-EC 0,3-0,4..cini mi se skroz ok ta opcija,a znam koliko ima calmag-a,a onako nemam pojma sta ima u tih 150ppm-a
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.021
258
Pa uglavnom se i promeni posle 24h, ph bi trebao malo gore, a EC dole, to je normalno, a sad ovo :eek: paranormal activity :D ali cek jel si to merio u pogonu zajedno sa korenom i pumpom da brboce? to je onda to, a takodje ne bude isti ph i ec preko dana i preko noci ;)

A zeznuta ta tvoja voda, to ces tek da vidis desavanja sada, a ne bi trebalo da pravi neku dramu 100-150ppm, tj i treba tih 50-100ppm iz vodovoda zbog hlora radi dezinfekcije, onda nisu potrebne bakterije, sem da su tu "pod ruku". A calmag ces svakako i ovako i onako dodavati
A dobro, imas sa cime da se igras sada, nece ti biti dosadno smiley9934
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Gorilla je sada podivljala..jos nisam trenirao,ali cu veceras svakako.
Danas je 18. dan .
EC 1.4
pH 5.8
Hibryd 0.5gr/1l
kalcij 0,55gr /1l
CalMag 0.5ml/1l
WhatsApp Image 2023-03-13 at 19.18.32.jpeg

DWC je u pogonu.
Jucer sam ubacio malenu u mašinu i sada cekam da požuti .
Nadam se da nece.
Voda u tanku
EC 0.9
pH 5.5
temp.24

Voda je RO u koju sam dodao 30% obicne vode i dobio sam 180ppm-a....nisanio sam 150,ali ok pogodit cu kada budem mjenjao vodu.

CalMag 0.5ml/1l
Grow 0.3gr/1l
kalcij 0,35gr/1l
Kod uzgoja u zemlji i kokosu ..fetis mi je bio runoff,a cini mi se da cu ovdje poluditi za kisikom...ima da lebdi na kisiku:razvaljen::Veceras cu ubaciti ozbiljnu pumpu za zrak.Stroj koji je ozracivao 280l..
Moram je samo dobro ocistiti i dezinficirati.
02342840-0bd2-4203-908d-f749cd517b7c.jpg c310e593-d198-4a53-a1f2-bad882844b69.jpg
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Hvala Deus:thumb:
Gorilli je 21. dan
EC je na 1.4 do kraja tjedna
pH 5.8
Hibryd 0.50gr/1l
kalcij 0,55gr /1l
CalMag 0.5ml/1l
Jos uvijek ju nisam vezao....i planiram ju prebaciti na RO
WhatsApp Image 2023-03-20 at 16.04.33.jpeg

DWC

Zbog njega radim update...bit ce to malo cesce dok se ne ukopa u vodu..za vas vjerovatno i nema nekog pomaka,a za mene je bilo i previse haha ziva je....
Od Utorka je malena u vodi i jutros sam primjetio da je korijen dosao do vode...Dosta viskoko sam morao postaviti kocku i do dna posude u kojoj je hidroton je bilo sigurno 10ak cm...to je prosla i provirio je korijen dole.:banana_rasta:u ovoj fazi je to najvaznije,a iskreno nisam bio siguran dali sam dobro postavio biljku u hidroton.Ne smije biti u vodi,a ne smije biti niti daleko od vode...tu negdje na mjehuricima mora biti haha

PH mi "radi probleme" odnosno ne mogu ga dugo imati stabilnog,ali se borim sa tim i trazim rijesenje.
Krece se u granicama i zna prebaciti 6,5,ali do 6,5 ne diram i necu reagirati dokle god je u granicama 5.5-6.5
Uglavnom ga drzim na 5.8


Voda RO
calmag 1ml/1l...ali bi moga mozda i 1.5ml/1l
grow 0,35gr/1l
kalcij 0,40gr/1l
EC 1.0
pH 5.8
temp.22
5de8055a-0e1e-4e47-b2a6-9d5819a6d7b7.jpg

Stay high:razvaljen::
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Voda je ustvari dosta komplicirana...izlazim iz zone vrtlarstva i prelazim u barmena ,vrlo preciznog..matematicki...
Jako je vazna kontrola vode..opet i opet i opet..
OK. dok je pH u rasponu 5.5-6.5 ona jede..i ne smeta mi ta fluktacija sve dok je u tom rasponu,ali ode i znatno vislje..naravno da u tim trenucima ne uzima nista i ja se osjecam lose.
Ustvari predobra je ova briga o tom zivom bicu koje sam zabio u vodu i pokusavam joj osigurati uvjete za normalan zivot..koji uopce nije normalan i prirodan.

Voda radi..pokusava ozivjeti i vrlo brzo se pocme stvarati bio film koji mi za sada "ne radi "probleme ,ali hoce kada bude vise korijena..
Tako da je to nesta na cemu moram raditi.
Za sada mi ne pali ona prica o izmjeni vode svakih 7 dana..mislim da ce to kod mene biti svakih 4-5 dana ,ili mozda i 7 kada se malo okuražim i pustim neka plovi,ali za sada nije tako..nije to vise box za growanje..vise je to odjel za intezivnu njegu :razvaljen::

Sone daj neku ideju ..kao da stabiliziram pH na malo duze vrijeme...
bar na 10 sati
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.021
258
A slabo sta jede ona, jos je mala :) nego sam hteo da te pitam, da li ceo poklopac skidas za merenja, il imas neki cep sa strane?
Izbaci limunsku za pocetak i za jednu brigu manje
Stavi manji kamen i probaj negde na pola tanka da montiras, ispod korena cisto da ga dohvate mehuri, a bublanje na minimum
Bice to lakse kad ona popuni tank i krene da odrzava sama ;)

Mozes probati i sa drugim djubrivom, jbg treba se igrati, pa vidis sta bolje drzi
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Sutra cu kupiti i dusicnu i fosfornu kiselinu,pa cu vidjeti dali ce se sta promjeniti,a skoro sam siguran da hoce...i ja mislim da lemon kick nije dobar
Ima ona cijev za nivo vode...nagnem ju i ispustim malo u casu i tu izmjerim pH i EC..poslije mjerenja tu istu kolicinu vratim nazad.
Ona je pustila korijen ..dva i taman je korijen na mjehuricima..nije potopljen u vodu..pazio sam na to..korijen viri 5mm i dno posude je taman u toj visini da korijen dotice vodu.

Zamutio sam Gold lable i drzat cu temp vode ispod 20,pa cu vidjeti dali ce se sta promjeniti,ali sutra svakako mjenjam pH minus.

edit
booblanje je na maksimalno..mislis da smanjim ??
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.021
258
Promenice se sigurno, napamet cenim da ce za 24h da skoci ~0.5 sa bublanjem, bez 0.2-0.3, kad pravis mix slobodno sa 5.3-5.4 nece joj nista faliti, dok odstoji prvih par sati dodje gde treba ;)
Smanji, nemas potrebe jer nije jos koren potopljen i samo ti vise i brze dize ph, to tek kad se krene daviti onda pojacas, tj pojacavas vremenom :)

edit @opa cupa spominjao sam onaj top feed da brze razvije koren i dohvati vodu, neki ni ne koriste pumpu za vazduh prvih nedelju-dve pa taman budu manje fluktacije ili kao kolega black_roots, malo pre sam bacio oko, on je sa tom istom pumpom za vazduh gurao i vodu preko kuglica
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
smanjim cim se upali lampa ....
napreduje ona fino..ne vidim ja na njoj nekakav problem u vecem sam problemu ja nego ona,ali mora to biti puno bolje..
Imam u kokosu isti strain i istog dana su postavljeni jedna u kokos ,druga u dwc..i ova u vodi je duplo veca...na istom su nivou,ali je ova u vodi glomaznija.
Slikam kasnije ...ali je ova u kokosu puno bolja..vitalnija..zdravija

edit
EC je na 0.9 i nije se mjenjao ..bez obzira na pH,.meni je to cudno.vidjet cu kako ce biti sa GL
kolega black_roots, malo pre sam bacio oko,
daj da i ja bacim oko
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.021
258
A to je to kod vode, pipavo i osetljivo na pocetku, mislim da si je samo dan-dva ranije tutnuo u kuglice i kantu, al ok, sad ce ona
EC je na 0.9 i nije se mjenjao ..bez obzira na pH
Mislis ph skocio, a ec stoji? to je normalno za sad, al cekaj dok ne uzmes kiseline pa onda prati, da se ne sludjujes bez veze sa limunskom, a ako gledas onaj chart jos je rano, velika posuda, puno vode, mali koren, ona tek treba da pocne da pije i da jede za to

 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
ma imam odlicne instrumenete i pH je tocan..e sada jedno zapazanje.
u kanisteru gdje sam zamjesao mjesavinu i ostavio kao rezervnih 10l tu se pH nije promjenio nakon 10ak sati je isti,a ista ta mjesavina u dwc-u gdje je biljka i booblanje ,ph skoci na 7.4 !!!
O cemu se radi ??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.021
258
Pa zato vidi da smanjis bublanje na min i mali kamen, vodili smo politiku o bublanju vec, to je normalno da dize ph, a uz to gratis imas limunsku. Sad i mene zanima koliko zadrzi nitritna, a kolko fosforna zbog samog sastava istih :) davno sam bubla uopste se ne secam skokova. . . jbg kad nismo skolovali hemiju, mislim da je zbog molekularne strukture, jer je u lim. kis. hidrogen vezan za kiseonik, dok u ove dve nije :confused:

edit moze biti da je slab i ec :confused: tu sad dolazi do neke razlike dwca i kokoponike, pa ko u bugarskoj klimas glavom ovako, a dajes drugi odgovor nego onako :D
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
jer je u lim. kis. hidrogen vezan za kiseonik, dok u ove dve nije :confused:
drugim rijecima booblanjem brzo ispari i zato pH skace :razvaljen::
sad cemo vidjeti stize fosforna

Nizak je EC o.9 ...stim da je background water o.4...mogu podici na 1.o ako to igra neku ulogu sada..
Mislis da je bolje cisti RO ?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1