Osusen vrh biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.08.2012
2
0
0
36
Zdravo... nemam pojma da li je neko imao problema sa ovim, ali evo da kazem i izvinjavam se unapred ako je ponovljen problem... pre 3 dana sam odneo biljku na sajt...bila je visoka 70 cm...super je izgledala.... stavio sam je sve sa saksijom u vrecu za smece i odneo na sajt...kad sam dosao vrh biljke je osusen... mislim da je vrh i poneki list oko njega doziveo toplotni udar....juce sam otisao i totalno je vrh bio osusen...i ja sam ga otkinuo...e sad me zanima da li ce biljka nastaviti sa rastom kako treba i sta ciniti... listovi ispod vrha su izgledali ok i ja mislim da sam odradio kao neku vrstu obrezivanja...i da li je kasno za to jer je biljka stara dva i po meseca....

Hvala... i izvinite ako je ponovljeno...pozzzz za admine...:)))) :DDD PEACE
 
15.06.2012
42
15
8
33
moze svasta da bude u pitanju nisi opisao ,pod kojim uslovima je rasla do sada i dr. stvari ,a postoji i mogucnost da si je polomio dok si prenosio do sajta ...
ne bi trebalo nista da joj fali samo ce joj sporedne grane poceti vise da napreduju ,sto da si se malo zanimao imao si da nadjes na sajtu ...
a sto se tice vremena mislim da si zakasnio ali to je samo moje misljenje ... pozZ
 
06.08.2012
2
0
0
36
Drzao sam je u kuci do prije dva-tri dana. Rasla je uz pomoc sunceve svjetlosti :)
I onda sam je zajedno sa saksijom i svime odnio na sajt. Nije pukla dok sam je prenosio, samo se vrh osusio i par listova pored njega. Ostali listovi i stabljika su OK.
Ja sam ga otkinuo, a dalju pricu znate.
Hvala vam na pomoci i na optimizmu Blade :D ...
Valjda ce biti sve OK, a slike cu probati da izbacim.
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Da joj vremena do tada nastavi kako si radio do sada i meni se desilo nakon vjetra i kiše sva je bila neka tužna kao da umire spušteni listovi i nakon toga došlo bolje vrijeme i odlicno izgleda sada . Sretno
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.202
358
Ja bih ju ostavila par dana u sjeni, a ne nikako na direktno sunce. Meni se isto desio totalni temp sok, al moje su bile puno mladje, izvukla se samo koja je bila u polumraku tjedan dana. A i nju mi sad napali tripsi, a bogme kad se vijorila na vjetricu isamarao ju je i i moj macak. Nije nesto, al jos se drzi.
 
10.03.2011
13
0
1
44
Pozdrav svima,kod mene se vrh osusio,ali sada u pocetku cvetanja.Znam i uzrok,a to je larva koja izjeda biljku iznutra,za sobom ostavlja zadebljanja(najcesce u korenu grane ili u samom stablu)tu izbaci neku crvotocinu.Biljka se i dalje bori i raste ali na tim zadebljanjima truli i obicno puca.Vidjao sam ovo i ranije ali nemam resenje cime bih mogao da tretiram billjku,ako neko ima savet,hvala!
 
10.03.2011
13
0
1
44
Da to je to,samo sto ima crvotocine preko tih rupica(kao mali mravinjak) i na jednom mestu gde je pukla grana izvukao sam crva belog od 1,5 cm,ubi mi biljku a ne znam sta da im radim?!!? :(
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
pa odi neki insekticid koji djeluje na crve i pospricaj ju... ...probas ovo imas ga svugdje za kupiti oko 30ak kn je ....ili pravac poljoprivredna ljekarna i tamo objasnis prodavacu sto te napada...iskreno ja sam spricao sa protiv paukova i 2,3 puta sa biokillom i biljka mi se oporavila...ipak bi se usudio reci da je biokill bio taj koji je rijesio crve :vb_wave:
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Imam biljku staru 74 dana visine 165 cm u cvetanju je trenutno pocela je da formira cvetove zalevam je Plantell-om Cvet 15ml na 2l vode i sada neznam da li je to do ph vode ili cega vec suse mi se donji listovi i na listovima se stvaraju kao opekotine, a sam vrh biljke se uvek sam savije pre dole kada sunce zadje... Sutra postavljam slike... ako znate u cemu je problem dajte svoja misljenja..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Da se donji listovi suse i zute je normalno. Pitanje je samo u kojoj mjeri. Te opekotine mogu bit burns od vode ili manjka nutrijenata ili ph. Tesko rec bez slike.
Najnormalnije je da biljka klone (kao da je zedna) kad sunce zadje odn. po noci....to te netreba brinut. U outu mozes slobodno dat duplu dozu znaci 30ml/2L. Stavi slike pa da vidimo sta kaze biljoza :)
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Evo par slika koje sam obecao... Sta mislite o cemu se radi ovde ?

2cf2lpd.jpg


2nvf5lj.jpg


xdawjr.jpg


2mcumpk.jpg


2rwrjuq.jpg


? ? ? ? ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Jel to i lijevo i desno po jedna jos biljka ? :D jel snjima sve ok? Ova desna cvijeta kolko vidim?
Slozio bi se sa Cillom....zalij sa 80ml/5L zelene plantelle i prati.
...e da....nisam siguran al meni ta biljka djeluje zedno....ili je to slikano u neki sumrak ?!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Legalizacija2013

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
fali joj svasta pomalo.
pri presadjivanju ocito si premale rupe otvorio,samim tim i premlo kvalitetne zemlje islo unutra.biljku od 1,75m zaljevas sa 2l.vode i 15ml plantele, znaci nedovoljno vode i prihrane.a kolko cesto, svakih 10 ili 15 dana?
nesto slicno imas tu samo sto ova nije nista dobivala,bila je doslovno prepustena sama sebi. https://vutra.org/topic/10677-show-must-go-one/?p=253590
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
stipe je napisao(la):
Jel to i lijevo i desno po jedna jos biljka ? :D jel snjima sve ok? Ova desna cvijeta kolko vidim?
Slozio bi se sa Cillom....zalij sa 80ml/5L zelene plantelle i prati.
...e da....nisam siguran al meni ta biljka djeluje zedno....ili je to slikano u neki sumrak ?!
Da da i levo i desno imam po jedno biljku, ja sam ove godine posadio samo 2 za svoje potrebe jer sam pocetnik.... Slika je slikana oko 20:00h