Osusen vrh biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Nisam odma odgovorio zeznuo sam se -Sharp- ja sam je zalevao na svakih 6 dana plantell-om 15ml/2l ...Iskreno nisam ni znao na koliko dana se poliva da ne bi doslo do pregnojavanja.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ne moras cesce, samo obilnije . ako si u stanju furat tolko vode, recimo zasto ne u 6 dana svakoj biljci po 45ml/6l. ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
što ako padaju kiše obilno? nije baš pametno previše zalijevati.

meni je jedna regular se skroz osušila jer joj je korijen od vlage istrunuo. kad sam je iščupao imao sam što za vidjeti. korijen bijele boje, a smrdi kao po pilećem djubrivu.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Ima i toga ovisno kako pripremis sajt prije sadnje pa nadalje. ja osobno nisam imao losih iskustva sa viskom vode. Satori-je koje trenutno imam zaljevam svaki dan sa ohoho vode i nemam problema. prosle godine isto,
Biljci iz 2011 sezone sam ostavljao crijevo da voda ide po cjelu noc(ne cesto ali dva do tri puta ). ujutru bi imao bazen od 10 cm s dubine u precniku od 2 m. oko biljke. za pol sata bi se voda povukla. nije istrunuo korijen nego je narasla preko 4 m.
napomena: zemlja na mom vrtu je izrazito propusna .

Velicanstveni nemoj me krivo svatit , samo iznosim misljenje na osnovu vlastitog iskustva.
Edit : evo na ovom dnevniku(vrhunske biljke) se spominje zaljevanje biljaka sa po 10l. vode https://vutra.org/topic/12054-drugi-outdoor-2014/?p=306613
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and PowerSeed

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
sharp je napisao(la):
Biljci iz 2011 sezone sam ostavljao crijevo da voda ide po cjelu noc(ne cesto ali dva do tri puta ). ujutru bi imao bazen od 10 cm s dubine u precniku od 2 m. oko biljke. za pol sata bi se voda povukla. nije istrunuo korijen nego je narasla preko 4 m.
Isti (pljunuti) BIABurazer koji je imao napustenu vikendicu samim time i vodu, a o starim senilnim i debilnim susedima da ne pricam hehehehe.Pomalo mi lik fali
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ha,ha nemogu da verujem ...e sharp pa i ja sam se pre neki dan isto setila tog lika BIABUrazera dok sam citala forum...:) njega i njegove vikendice...:) pa reko zapitala sam se ,kako mu napreduje taj grow na vikendici..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
U tome je i stvar, jako je dobro poznavati zemlju gdje je posađena biljka, ja mogu na prste nabrojati dane kad je zemlja bila suha oko te biljke, malo fali da mahovina ne izraste na takvom mjestu, vjerojatno se i zemlja pokvarila u takvoj rupi, a bila je pripremljena mjesecima unaprijed. :icon_neutral:

Drugo je growati na mediteranu, a drugo u kontinentalnom dijelu. Ne mogu reći za mediteran, ali sam svjestan kakve poteškoće donosi i prevelika vlaga, kiše i ostala s**nja koja idu tome u prilog. Buđ je ove godine 100% vjerovatna kod nas u unutrašnjosti.

Pisao sam već po forumu, autosima NL je falilo, evo, par dana da mi budu full završeni, ali buđ ih je uhvatila još prije dva tjedna. Koliko sam se nakidao truleži nije za vjerovati, što će biti u 9. mjesecu s regular sortama ne zelim ni pretpostavljati... :rofl: :sadbanana:
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Sta vi mislite da li da oberem ove moje biljke pre 20-tog septembra ili posle 20-tog jer sam odmor uzeo 20-tog septembra i necu moci da pazim biljke a nemam kom da poverim biljke na cuvanje, sad se razmisljam kada da skinem biljke sta vi mislite ?
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa frende to ti niko nemoze bas reci ,ali neznam mozda ima i vidovnjaka ..cula sam da negde postoje...:) ili sacekaj da nas Power pogleda u njegovu kuglu ,pa ako radi kugla mozda i dobijes odgovor..:) salu na stranu ,kupis mikroskop pa ce ti on reci kad treba i kad je vreme...ili sliku stavis na forum pa ce ti vec neko reci,a ovako neko mesec dana ranije neverujem da neko moze reci najtacnije kad u kako...:)
 

Legalizacija2013

Aktivan Član
07.12.2013
51
7
0
Ljudi nisam znao koju sam sortu posadio ali mislim da me je sreca posluzila i mislim da je nesto kao blueebery ili ljubicasta trava jer su mi pistle na biljci od juce pocele da dobijaju jaku ljubicastu boju....