Otok Rab

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Planiram napraviti puteshestvije kroz obalu hrvatske zakljucno sa otocima hvar, rab itd...zadnji put sam bio kad sam imao 10 godina tako da ce biti puno nekih prijatnih sjecanja. Jedino sto me brine je sto ljeti ima previse ljudi i turista sto je donekle smor jer ja kad sam bio pre skoro 25 godina nije hrvatska bila toliko popularna cak rekao bi pomalo zapustena u neki predjelima. Ako neko ima lokacije za skrivena mjesta otoke, uvale itd sad je vrijeme da mi kaze :)

Frende, odi na Lastovo ili na Vis ako tražiš mir i Jadran kakav je bio nekad......svakako bih ti preporučio i Mljet sa svoja 2 jezera...dosta toga je prenapučeno...ako zaista mir želiš imaš i Sali na dugom otoku ili Tkon prekoputa Bigorada na moru.......odlična ti je investicija 300 kuna /40€cca/ za rentati barku cca 5 metara sa vanbrodskim motorom do 5 KS za koji ti ne treba dozvola..sa društvom to ti ne ispadne puno može vas do 6 na tu standardnu barku....pripremiš joxove u hotelu ili na kopnu jer na barci bije uvijek to spretno , uzmete par kila kruha, kilo dva sira malo slanine , vina i dosta slatke vode i isploviš u zoru iz luke , more kao ogledalo....odrediš si neki generalni smjer i Fiesta......

Dobar Provod.....

P.S. moram se složiti sa kolegom u gornjem postu, Mljet je skoro najdivniji otok, baš možeš duvati na miru ali sam po sebi je predivan, ako je more uzburkano, odeš se kupati u Jezero jedno od dva jezera na Mljetu (u Mljetu hehe)...oko jezera staze za hodanje ili bicikl, blizu ti je Lastovo...Mljet definitivno Vutra Island....

P.S. bio na Rabu 15 dana ovo ljeto dana u hotelu International u samom starom gradu prekrasno...pogled sa prozora na samu luku...super hoteliška imaš u svojoj sobi SEF koji ti programiraš i samo ti znaš kombinaciju, idealno za znatiželjne sobarice i slično.....

Ne želim sada pisati o Rabu koji je predivan jer sam u žurbi ali za vikend stiže i moja "recenzija"
ipak onaj park koji je počeo saditi gospodin Pravdoje (ne sječam se prezimena) i kojim ideš sve do kupališta Škver je predivan, takvi mirisi, takvo bogatstvo agava, jadranskih i alepskih borova, tamarisa......more je kristal......
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
barku cca 5 metara sa vanbrodskim motorom do 5 KS za koji ti ne treba dozvola.
Tko ti je to rekao? Naravno da moraš imat dozvolu, lako je napraviš i ne treba polagat u pravom smislu riječi, što je problematika za sebe jer svake godine netko pogine pod propelerom.
Al da, treba ti dozvola da bi uopće iznajmio barku.

Dok te na Rabu fino barkarijol vozi za siću di god oćeš, ili još bolje, odeš biciklom :)
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Tko ti je to rekao? Naravno da moraš imat dozvolu, lako je napraviš i ne treba polagat u pravom smislu riječi, što je problematika za sebe jer svake godine netko pogine pod propelerom.
Al da, treba ti dozvola da bi uopće iznajmio barku.

Dok te na Rabu fino barkarijol vozi za siću di god oćeš, ili još bolje, odeš biciklom :)

Stari moj, kod Padove 2 frajer renta pasaru kostrensku (množina) sa 5KS pentom i jedino me je tražio osobnu dok se ne vratimo sa barkom.....

Imam dozvolu za voditelja brodice ali me je NIJE tražio, znaš i sam da ima svega, žele ljudi zaraditi.
Rentali smo i gliser (ima 4 do 5 zvijeri) točno ispred hotela International kod izletničkog broda agencije "EROS TOURS" :)
i izletničkog broda Kordika.
Tamo su me naravno tražili dozvolu ali ta zvijer je imala pentu od 150KS, stero, GPS, 100 litara slatke vode, mali frižider, fish finder ali za 200€+gorivo smo uživali žena i ja (djece nemamo nažalost pa si možemo neki extra izdatak priuštiti) cjeli dan...ženi se toliko dopalo da će po hitnom postupku ići i ona polagati za voditelja brodice.....več razmišljamo da li opet ovaj vikend skočiti na Rab ponoviti isto ili naredni kada se ćini da će biti još toplije, trenutno nad Jadranom kruži plitko ciklonalno polje....

respect...

S.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ljudi žele zaraditi pa će dat ispod stola, ponekad. To je istina, al ne možeš računat na to. Ja planirao ovaj vikend skočiti sa loparskim trajektom al kakvo je vrijeme mialim da ću otkazat :/
Baš steta, ovaj vikend je degustacija domaćeg piva, sira i pršuta uz gustafe na trgu :(
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Ljudi žele zaraditi pa će dat ispod stola, ponekad. To je istina, al ne možeš računat na to. Ja planirao ovaj vikend skočiti sa loparskim trajektom al kakvo je vrijeme mialim da ću otkazat :/
Baš steta, ovaj vikend je degustacija domaćeg piva, sira i pršuta uz gustafe na trgu :(

Nažalost u pravu si jer vrijeme je banana baš šteta, jedino oko splita i Dbk. nije došlo sranje, ali marfijev zakon je neumitan, odmah od ponedeljka stiže na Rab vrućine a u srijedu oko 35-36 dammit sendvič uvik pada na namazanu stranu....:grrr::grrr::grrr:
ali zato naredni vikend Rab&gliser i kvarnerski akvatorij su mojiiiiiiiiiiiii......nije mi žao dati još jednom 200€ za to iskustvo:banana_rasta::banana_rasta:
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Znam često do Raba i to što kažeš nije istina. Na fjeri je sve domaće i autohtono a pola stvari tamo se dijeli besplatno, npr ribe sa gradela, pregače, rakije... dalje ljudi, kažeš loši i deru po džepu. čiji su štandovi može svatko zaključiti po fotkama, evo od danas ili jučer fotke nađi pa se uvjeri. Ljudi su svugdje isti, kakav ti njima takvi oni tebi. Što se mene tiče, jedni od boljih ljudi koje znam su s Raba, uvijek opušteni i za dobru zajebanciju. Po džepu se dere ko i svugdje, u centru grada. Mada ni to nije baš istaknuto. Evo primjer, u gradskoj kafani je makijato 9kn, imaš pogled na 2500g stare zidine i još dobiješ keksić :) Sladoled im je 7kn kuglica al je dobiješ u šećernom kornetu i taj sladoled je domaće izrade, ne ledov ili slično.
Odi u dubrovnik u gradsku kafanu pa malo usporedi.
Restorani imaju istu cijenu ko i svugdje, pašte po 30-40-50, biftek 120-130.
Šta kaže genjo, usredotoči se na prirodu, kakve ima na Rabu nema ni na jednom drugom otoku. 9 različitih stilova plaže, od kalifornijskih pješčanih do živog kamenja, sitnog šljunka, pod borovima, pod palmama, pod maslinama... crveni pijesak, okolni otočići sa tipično mediteranskim štihom+najveća šuma Hrasta Crnike. E to sve puta 200, za svaki stil ima ~200 plaža a ti kažeš da nema ništa posebno. Ne vjerujem da si ih uspio sve proć, jer ja još nisam. Biciklom po Rabu je posebno lijepo a stare zidine sa pogledom na more su van svakog opisa.
I ako to nije doviljno imaš jazz klubove, lounge klubove, rock klubove, house i dj spike na otvorenom uz stalne goste i live nastupe... beach barove gdje uz koktel pušiš ko da si u koloradu, samo što si na plaži na ležaljci. Ako uz bilo šta od navedenog dodaš vutru evo ti 0/24 orgazam. Nemoj tako brate Imbra, javi se drugi put pa ću se organizirat da dođem na Rab, da te vodim kako treba, kad ti već cura koja je od tamo zaboravila gdje su dobre stvari.
evo ti fjere od jučer, pa mi pokaži di su ti strani štandovi i di su kineski proizvodi, i ti zli zli rabljani
Pogledajte prilog 31449 Pogledajte prilog 31450 Pogledajte prilog 31451 Pogledajte prilog 31452 Pogledajte prilog 31453 Pogledajte prilog 31454 Pogledajte prilog 31455 Pogledajte prilog 31456 Pogledajte prilog 31457 Pogledajte prilog 31458 Pogledajte prilog 31459


Ja sam imao pod prozorom hotela (International) lounge bar (Escape) koji je sa 6 studijskih JBL zvučnika derao 120+db do 2-4h ujutro i mogao si spavati samo pod klimom sa zatvorenim prozorom, to je jebena šteta, stari grad nije loš osim one 2 do 3 glavne ulice (tipa srednja ulica) puna sladoledarni , Rapske Torte (skupe hebeno) ali je ostatk starog grada čaroban pogotovu kako se penješ prema zidinama prema gornjem dijelu staroga grada prema zvonicima i sam pogled sa gornje strane grada i zidina ...meni je super bilo u onoj šumi/parku koja se prostire cijelom dužinom iznad gradske plaže koja počinje ispod zidina i završava se i plaža i taj park kod kupališta škver.U taj park bih otišao u zoru zapaliti frulu prije doručka u hotelu iako sam mogao i večinom sam duval u hotelu bez ikakvih problema, zatvoriš kupatilo, pustiš vruću vodu da teče, sve se zamagli, poduvaš, na kraju pod mlaz pipe staviš šampon i odeš, nako 15 min prozračiš, ali mi smo imali klimu koja bi sav zrak u sobi provukla kroz filter pa je bilo ok, osobno smo se kupali na suhoj punti ispod Karoline je baš dobro....za poduvat frulu prošečeš malo, specifična lokacija Raba mu daje prednost da bude jedan od otoka na kojem se može naći plaža u zavjetrini za ugodniji boravak iz kojeg god smijera vjetar puhao, bilo jugo ili bura...i plaže su prekrasne i ima ih mnogo, kao i mnogo lijepih mjesta za kupanje na Rabu a more je predivno, ljudi normalni...eto...moj dojam...
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Garant misliš na ovaj pogled pored katedrale. Nisam uspio nać bolju sliku, al to ionako treba vidjet uživo. Tu sam prvu trubu zapalio dok sam još sa starcima dolazio na Rab :)
Pogledajte prilog 32337


Da taj pogled.To mi je jedan od dražih a ispod gradska plaža.Preheben je taj pogled, smiruje živce , pogotovu ljeti kada ima plovila puno pa se može sjediti sat vremena napljugan i gledati situaciju, ili se spustiti dole u more niz jedne od onih skala...a možeš ići uporedo gornjom ulicom i dođeš do ulaza u park do Pravdojeve biste i onda uđeš u taj predivan park, dođeš do sredine, klupica, sam sa ženom, reko maloj ajmo sjest, zapalio white widdow napravljen od dve velke rizle (znam, znam, abusing) kresnuli smo to, sjedili petnajst minuta i dole na škver na kupanje i barkom za 25kn preko na "otok" ljubavi kupanje, lignje i pomfri.....a kupali se i u onoj mirnoj pješčanoj vali di pristaje ona barka...di je samo par dasaka da putnici iziđu ali je bila takva bonaca sa te strane, ulje na vodi pa zapalili još jednog i plivali u toj divnoj vali....baš je brodo bilo...:skot:::rasta:
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Meni žena iz sela u dolini Neretve.Tamo ćemo držati našu neku barku do cca 7.99m sa kabinom i nekim motorom i ili pentom do 125Ks(Moraš nekat imat snage na raspolaganju da se izvučeš iz grubog mora a i ugodnije je sa malo više snage)
Umjesto da plaćamo hotele kupiti ćemo takvu polovnu sa malo višim nadgrađem, manje gliser više brodica za uživanje sa kuhinjicom, spavaonom/dnevnim boravkom tušem i kemijski wc ili Krmeni tuš zavisi na što naletiš, želimo provoditi sva ljeta navigavajući po Zadrskom, Kvarnerskom i tako akvatorijima....nemamo klinaca nažalost pa se ima vremena i para malo više, netko voli šator mi ploviti.....ma one brodice koje i Elan radi...samo da je motor dobar i uređenje poslje možemo nama adaptirati, mora imat za 300 litara min pitke vode i 300 min tehničke slatke vode, dobar rezervoar (dubok) žena dobila neko sitno nasljedstvo nekih 9500€ pa će nam to na ljeto pomoć ostvariti ovaj san...ubuduće se javljam sa svih otoka koje posjetimo sa mobitela..

peace...

sorry malo offopic ali sada samo nautičke karte gledam a ne razglednice, biti ću ljetni dopisnik sa Jadrana za vutra.org
"npr.

"Na Zrču najviše smrdi po amneziji ali zamjetna je perzistencija white widdowa, ipak ove su godine nizozemci (a tko bi drugi...) zapalili publiku sa Mastekushom i Euforiom koja svaka imaju svoje vatrene zastupnike, svi se slažu da će PDV+5% na proizvode od indijske konoplje i novotvoreni cofee shopovi diljem Jadranske obale i po otocima biti i te kakva financijska injekcija državnom proračunu" obzirom da mladež iz cijele zapadne Europe puši lokalnu travu uzgojenu na Visu, Lastovu, Hvaru....Hvar se eto pokazao da se sa svojim največim brojem sunčanih sati više nego ravnopravno nositi sa Visom i Lastovom koji (zbog JNA) imaju dugu tradiciju u uzgoju Mare a otkada su svi prešli na sjeme iz dutch passiona koje se distribuira u oporezovanim head shopovima diljem obale posebno se mora paziti na Čehe koji se jako napljugaju i kreču sasvim ozbiljno na put oko svijeta u pedalinama.."
:vutra:


:D:rasta:
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Jako slabo znam jedrenje ali motornim brodicama od djetinjstva upravljam, imam dozvolu za voditelja brodice...i sad nešto malo uštjedeli dobili nešto para i želimo neki brodić za sebe da kad god možemo idemo na more a u pregovorima sa za neki mokri vez na Krku po mogućnosti u Baškoj ali digod na Krku tamo mi sat 20 min i na plaži si ako nema gužve Njivice za sat i 20min Baška+40km i hop na svoju brodicu koju uređuješ ko netko drugi da kupi garsonjeru ilki kuću na moru, u ovom ćemo živit svako ljeto pa želimo naše a i mala se zaljubila...u brodove pa eto...
 

vetar

drug član od 2008
26.05.2014
138
122
43
koje bi mi ostrvo preporucili, oduvek imam zelju da odem na hrvatsko primorje :)
ja kontam da bi Hvar bio dobar...
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
@Superfly e onda jedna pasara s kabinom i nadkabinom. Imao sam jednom davno takvu, taman pretapicirao, ugradio nove zvučnike, ugradbeni tv, ispolirao i izravnao iskrivljeni inox, napravio sklopivi stol od hrastovine, kupio nove madrace, napravio tendu i balansirao, naravno namazao koper, popravio vodenu liniju.... Uf... i uletila prilika za zamjenu za građevinski teren. Sad mi je žao barke al nije mi žao što imam garažu :D
Uglavnom, da, za nas smrtnike majka svih barki, neki galeb ili pasara
Picture500.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rade

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
@Superfly e onda jedna pasara s kabinom i nadkabinom. Imao sam jednom davno takvu, taman pretapicirao, ugradio nove zvučnike, ugradbeni tv, ispolirao i izravnao iskrivljeni inox, napravio sklopivi stol od hrastovine, kupio nove madrace, napravio tendu i balansirao, naravno namazao koper, popravio vodenu liniju.... Uf... i uletila prilika za zamjenu za građevinski teren. Sad mi je žao barke al nije mi žao što imam garažu :D
Uglavnom, da, za nas smrtnike majka svih barki, neki galeb ili pasara
Pogledajte prilog 32978

Ej slažem se potpuno, za nas smrtnike, pasare i ovakve brodice, derivati pasare ("Primorka, Rabljanka i Istranka sa kabinom) su najrealniji za kupnju...
i nama je cilj sada nabaviti eto nešto slično tome dostupno smrtnicima i dosta nam je hotela, rodbinskih kombinacija, želimo provesti ljeto na brodu, klinaca nemamo, samo moja draga ženica hercegovka koja se prije 16-17 godina kada sam ju prvi puta doveo na moru tresla od straha po bonaci u pasari sa tomosom 4 se pretvorila u zaljubljenicu u mora i proplivala u ranim 30 im godinama, ja ju naučio plivati a u more se zaljubila več pri kraju prvog ljetovanja ponosno je držala pentu Tomosa 4,5 "electronic" iz Tkona nazad prema Biogradu na moru gdje smo tada ljetovali.5 ili6 godina kasnije več mi je pomogla vezati pasaru rentanu u povratku u jednu usranu "lučicu" improviziranu od 2 male rivice po skoro olujnom jugu kada je i ta sama marinica djelovala kao veliki protvan prokuhale vode, iskočila na rivu, držala barku, puštala, potezala po potrebi dok sam jedva uspio učvrstiti sidro da se zategne jako između rive i sidra da se ne razbije brodica, i uspjeli smo :banana123:..a što je najgore, kada smo napokon vezali barku i došli sa rive na kopno još zamantani od mora vidimo da je tip koji nam je brodicu rentao sve to mirno pušeči cigarete gledao umjesto da dođe pomoć, došlo mi da ga udarim šakom u glavu ali rekoh ganđa je napravila od mene boljeg čovjeka,Uglavnom eto zato se i žena i ja veselimo toliko našoj brodici sličnoj ovoj na fotografiji...

mirno more svima :rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27