Foto Outdoor '24

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
591
8.585
233
Pozdrav svima! :wave:
Evo i ovu godinu sam se odlučio voditi dnevnik vanjskog uzgoja ovdje na Vutra.org forumu. Za prošla dva dnevnika, iako su privedeni kraju, ostao sam dužan smoke report itd. Nadam se da admini neće zamjeriti :)

UVOD:

-S obzirom da je tu kod mene zatoplilo i da se vrijeme relativno ustabililo odlučio sam krenuti i pripremio sve za ovogodišnji uzgoj.

-Ovako, krećemo redom :)

-Ovaj "grow" sam se odlučio za tri različite sorte, po dvije biljke od svake.
Znači, šest komada sveukupno.


GORILLA ZKITTLEZ - Barney's Farm

gorilla-zkittlez_circle_new_12_045989.jpg

60% INDICA/40% SATIVA
THC: ~24%


SENSI SKUNK (nije #1!) - Sensi Seeds

sensi-skunk-fem-sensi-seeds.jpg

INDICA
THC: ~28%


GORILLA COOKIES (FF) - Fast Buds

bg_245bbc960224c99889c9408a17d2a4e4.png

55% SATIVA/45% INDICA
THC: ~29%


-Sjemenke su stavljene u vlažni pamuk, potom u "zip vrećice" te pohranjene u zatvorenu staklenku na toplo i mračno mjesto.
Očekujem da svih šest puste klicu kroz idućih 48h s obzirom da je friško sjeme od provjerenih "breeder-a" te smatram da sam im pružio idealne uvjete klijanja, no to su ipak neke osnove jel...

-U međuvremenu, dok sjemenke proklijaju, pripremio sam neku vrstu plastenika, ilitiga po modernom; propagator :D

-U čaše (2L) sam napunio zemlju (BioBizz Lightmix) i zalio ih odmah sa vodom u kombinaciji sa stimulatorom korijena (Piranha) te stavio u plastenik i poklopio od gore tako da se odmah orosi iznutra i da se stvori vlaga i uvjeti za stavljanje sjemena onda kada pusti klicu.

-Zabušio sam rupe okolo sa strane zbog protoka zraka.

-Po potrebi se poklopac može skinuti onda kada baš zatopli po danu.

-Kutija je dosta velika te biljke komodno mogu provesti prvih mjesec dana u plasteniku do presađivanja u finalne kante i prvog topiranja.

-Na ovaj način bit će zaštićene od kiše, hladnoće i ostalih napasti, a opet u neku će ruku imati prostora da se nesmetano razvijaju dok ne ojačaju i budu spremne za "stvarni svijet". :D

20240318_153312.jpg


GNOJIVA I DODACI:

-Od gnojiva planiram klasičnu kombinaciju koju "furam" već nekoliko godina i koja mi se čini pun pogodak.
Malo je skuplja varijanta, ali u konačnici se isplati jer nema pustih bočica, "kemijanja" itd.

Za vegetaciju ću koristiti IGUANA JUICE GROW u kombinaciji sa PIRANHA stimulatorom korijena (od početka do kraja vegetacije biljke) te BUD CANDY (nakon presađivanja, dvaput tjedno do samog kraja ciklusa biljke).

Za cvjetanje će biti IGUANA JUICE BLOOM + već gore spomenuti BUD CANDY (eventualno još PIRANHA prvih par tjedana cvjetanja ukoliko mi još ostane u boci ali nebitno).

Advanced-Nutrients-Piranha-Liquid-1L.png Iguana_Juice_Organic_Grow_ORGANIC.png Bud_Candy.png Iguana_Juice_Bloom_ORGANIC-582x1024.png



SUPSTRAT:

-Biljke ću odgojiti i pripremiti za velike kante u BioBizz Lightmix-u koji nije nešto bogat nutrijentima tako da mogu lagano gnojiti od samog početka nakon što biljke razviju prve listove.

-Supstrat u koji ću presaditi biljke je Terra Brill "crvena".
Smatram da je to sasvim solidna zemlja, po meni puno bolja od nekih koje su dosta razvikane ovdje na forumu. :)

Light·Mix-Family-EU.png brill-univerzalna.jpg


Eto ga, to je to za sada od mene. Nadam se da je sve bilo čitko i jasno napisano :)

Čujemo se za nekih 10-15 dana kad će, nadam se, izniknuti svih 6 biljčica :D

Veliki pozdrav svima na forumu! :respect:
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
96
485
53
41
Pozdrav i sretno s growanjem..nego šta si pripremio za nametnike i štetnke tjekom outdoora,pogotovo za gusjenice koje se pojave kad je skoro kraj? Pitam jer se i ja spremam za out,a vjerojatno ću i dnevnik otvoriti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lozaaa and maška

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
591
8.585
233
Dobar dan, pozdrav :respect:

Biljkama je danas osmi dan na životu, to jest osmi dan da su iznikle iz sjemena.
Mislim da dobro napreduju i da im ne fali ništa, osim jednog kotiledona na Gorilli Zkittlez koji sam otkinuo slučajno dok sam pokušavao skinuti neodbačenu ljusku sjemenke.
Plastična kutija dobro odrađuje posao, drži temperaturu i ne pada ispod 22-25 stupnjeva.
Danas su prvi put zalivene i usput odmah i pognojene.
Do idućeg update-a veliki pozdrav!

20240402_100334.jpg
 

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
591
8.585
233
Dobar dan.

Evo update nakon 8 dana čisto da se vidi napredak kroz protekli tjedan.
Zalio sam ih jednom u ovih 8 dana, naravno i pognojio.
Zadnjih 5,6 dana je "upeklo" (25 Celzija), stoga poklopac na plastenik stavim navečer iako ni tad temperatura ne padne ispod 15 stupnjeva.
U kutiji ih planiram držati još nekih dva tjedna dok se vrijeme u potpunosti ne stabilizira i dok još malo ne ojačaju tako da bi mogle podnijeti vremenske uvjete i eventualne nepogode.
Tada ih planiram presaditi i topirati.
Što se topiranja tiče, to možda uradim i naredne dane kad izbije ovaj novi set listova sa po 5 "prstiju".


20240410_154630.jpg
 

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
591
8.585
233
:wave:

Večer društvo :)

Biljke su stare oko 22 dana +/- 2, nisam siguran.

Sveukupno sam ih zalio 3 puta do sada, svaki put dao Iguanu Grow i Piranhu, a danas po prvi put i Bud Candy.

Veoma sam zadovoljan napretkom.

Mislim da im je i vrijeme za presađivanje i topiranje no još ću malo pričekati jer narednih 4,5 dana javljaju neko ludo vrijeme pa stoga mislim da im je bolje u kutiji još neko vrijeme.

Izdržat će jer su u potovima od 3L tako da ima tu još fore što se presađivanja tiče, eventualno da ih razdvojim pa držim tri u jednoj, a tri da stavim u drugu kutiju pošto situacija lagano postaje tijesna.

Eto, da više ne spamam dnevnik preučestalim update-ovima to je to pa se čujemo za 15-ak dana :respect:

20240416_132348.jpg 20240416_132322.jpg