[OUTDOOR] Aurora Indica & Master Kush

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
Čisto da ti kažem izbegavaj hemiju koliko god možeš otrove u cvrtanju :( ipak je to za tebe i ti ćeš uživati u kvalitetnom dimu ili ćeš ulje praviti

Što više (organski uzgoj ) što manje hemije ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ed Rosenthal

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Hemija je sve oko nas :)
Od plantelle, obogacene i ph regulisane zemlje koju koristimo pa nadalje..
Ali u pravu si, protivnik sam upotrebe iste kada god je to moguce... ali ako ce mi uspeh uzgoja zavisiti od uoptrebe insekticida 30-40 dana dana pred branje, ne razmisljam mnogo vec spricam.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Hemiju ne možemo izbijeći koliko se god trudili. Ja sam morao u outu koristiti pužomor jer sva ostala sredstva ne bi dugoročno bila pogodna pošto ne mogu tako često ići na sajt. Od đubriva zelena i crvena plantela. Pokazala se veoma dobro za minimalno uloženog, a i pri transportu mi je puno lakše baratati. Nisam prskao biljozu nikakvom hemijom, a da sam morao i to bi vjerovatno. U svakom slučaju sve to treba svesti na minimum koliko je moguće: u fazi vegetacije 1x z.p. 40ml i 1x 100ml, u cvijetanju 2x 100ml c.p. U vege fazi 2x radio pužomor i to je to. Možda do kraja dobije još 100ml c. plantele. Ne znam. Čini mi se da je najveća borba pred kraj jer nam je svima prpa kako smo dovdje dogurali da se šta ne sjebe u finišu.

Pići to, idemo dalje!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead and nerp

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Zelena plantella je rađena od algi, ili žuta plantella. Uglavnom ak piše organsko hranilo onda je organsko
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Opsadno stanje od jutros. :(
Tonus nije pomogao.
Jutros uzeo da detaljno proverim sve hedove i imam sta da vidim, u svakom drugom hedu gusenica! A na druge 2 biljke 50m udaljene ih ima ali ne toliko, mozda sam nasao po 5-6tak po biljci...

Kao da su se stvorile preko noci, jer redovno proveravam stanje biljki..
Udario sam nurelle D, 6ml/4l vode i dobro oprskao hedove na sve 3 biljke.

Sunce mu ebem, tacno sam predosecao da ce u cvetanju da me snadje sto cuda..
Indoor je sterilna operaciona sala, nikad nicim prsnuo u indooru nisam, samo zalivao.

uzorak, ima nekih 1.5cm. Naprskan pre 15 minuta i dalje se "uvija" sa vremena na vreme.
gusenica.jpg
 
Poslednja izmena:

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
E ovako :
Pitaš jedno a radiš drugo ;)
Pitaš za isekticid a prskaš sa jednim pa sa drugim sve napamet ....
Napravićeš otrov a ne lek :(
Napale ti biljku gusenice a ti radiš napamet samo što bi ti rekao (špricaš)
Biljka mora biti suva pre tetiranja
Tempetatura od 10C pa do 25C
Sat vremena posle prskanja ne sme pasti kiša
A gusenice prskaš otrovom za tretiranje (pera od luka )
Neznam naziv otrova proguglaj ...
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Nema kod mene kise danima, sve suvo.
A nema ni u najavi za danas..
Meni branje pada u novembru, tako da ne vidim problem u karenci do tada.
Ako ovo ne uspe, procitacu i za ta pera od luka (sta god to bilo),
a vec sam nasao i recept protiv gusenica sa listovima od paradajza (2 sake listova na 2l vode, 3 sata da odstoji u vodi). Pa ako nurelle D ne pomogne, probacu sa tim, jer to mi je jedino dostupno.
 
Poslednja izmena:

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.292
14.588
358
Po meni su gusjenice najveca napast...veca i od sive pljesni....dolazi u naj nezgodnije vreme.
..meni se najbolje pokazalo rucno uklanjanje....s otrovima treba par dana spricat da bi pokrepale....dolaze u valovima
...jednu rundu rjesis a dolazi druga i treca...a treba i puno strpljenja
 

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
Skini par hedova za tjedan dana i prepolovi ih zna se desit da gusjenica uđe u hed i on izgleda izvana ok,al iznutra je gotov..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Evo nakon par sati presek, izgleda da sam ih pokokao :)
Poizlazile su iz headova i popadale na zemlju, neke ostale mrtve na liscu.
Pobacao sam ih i sada cekam sledeci talas gamadi pa cu probati onaj recept sa liscem od paradajza, pa ako on ne pomogne opet Nurelle D :)
Nema predaje do kraja :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
i kod mene se pojavili ti zeleni djavoli... sta je to od listova paradajza, pa prave one problema i poljoprivrdnicima i jedu ga samo tako, kako ih to ubija?
 

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
ma najgore su te gusjenice,poprskas ih vrate se one,najbolje sto je imbra reko rucno,Meni su znale busit rupe u stabljici doslovno prepolove granu,uzemem colu malo je otvorim one ispadaju nema gore od tog,najvecu stetu u brzom vremenu naprave.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skandinavija
10.06.2014
7
12
3
Malo pre sam bio na sajtu jedan hed ceo pojeden...posle sam gledao i nasao jedno 7-8komada i krenem kuci uberem hed i krenem da ga trimam i nadjem u hedu jos 3 komada znaci izogreo sam... Nznm sta da radim kako poubijam govna zelena....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ja sam ih imo u indoruo_O i ručno se pokazalo kao najbolje riješenje, samo potraje 45 min!:bocni::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
160. dan Aurora Indica (zavrsena 4 nedelja cvetanja)

Sinoc je padalo dosta kise, rano jutros sam je otresao vrhove za svaki slucaj.
Rekoh ajde da probam novi mikroskop, i malo sam se iznenadio sa ovoliko mlecnih trihoma.
Uspravite me ako gresim, ali po sadasnjem stanju meni se cini da ce berba da padne za 4 nedelje max, a ne u novembru kako sam mislio?
Stanje redovno, svi vrhovi vezani ili oslonjeni. Gusenica zasad vise nema, ali su def. ostavili rane. Otkako sam je razvezao, otisla je jos malo u sirinu, mada usporava kako je vreme oblacno kisno.

4 random buda, macro:
trihomi-26.09.2015.jpg
Ai-bud-26.09.2015.jpg
Ai-bud2-26.09.2015.jpg

Otkako sam joj skinuo mrezu i razapeo prema dole, nje vise tako lepa za slikanje kao ranije ali bitno mi je da sam je sveo na ispod 2m
(da, ovo je samo ona u kadru :) )
Ai-26.09.2015.jpg
Na ponekom listu tu i tamo se i dalje vidi pregnoj od pre mesec dana.
Hranu je od tada dobila samo jednom i to pola doze crvene plantele,
a par dana posle gvozdje i Slavol. Mozda je prihranim jos jednom pre branja.
U sledecem apdejtu kroz 7-10 dana kacim slike i MK i male AI.
Toliko za sad od ovog "short" straina :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
odlicno to izgleda, samo strpljivo i sacekaj da pocnu da zute veliki fan listovi pa onda dumaj :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.