Outdoor uzgoj - nepoznato

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.06.2012
7
0
0
40
pozdrav svim članovima ovog sajta, pratim sajt vec jako dulje vrijeme makar se nisam registrirao uopce donedavno.. uglavnom frend i ja (potaknuti recesijom i groznim cijenama kod pohlepnih dilera) smo presadili par biljčica koje su nam proklijale od raznoraznih sjemenki koje smo skupili (različite sorte) pa reko idem otvorit ovaj dnevnik . prije svega bi htio napomenut da nemamo neka velika ocekivanja od ovog growa jer smo poprilicno kasno i spontano krenuli s tim (prvi put inače), cilj ovoga mi je ponajvise da skupim iskustva i naucim na pogreskama i neke nove forice, naravno od vaše pomoći :) , te da sljedeće godine to ispadne kako treba...
ovako da krenemo stavio sam bio 7 biljčica vani prije tjedan dana, pet ih je prezivilo (naravno da je prvu noć odmah bila oluja i pljusčina neslućenih razmjera :D ) , ako makar samo jedna od tih pet bude zenka i uspije, ja sretan i zadovoljan
naravno uzeo sam zemlje sa pravilnim ph-om i iskopao kojih 20 cm prije nego sto sam stavio svaku biljcicu, evo ih
nisam bas snalazljiv sto se tice uploadanja ovih slika ali evo redom : broj 1 mi se cini ok zasada, zanima me jedino zašto je ta od svih biljčica imala sva 4 lista okrenuta u zrak prema gore ?
2. mi se zasad čini najboljom dosad, najvise se razvila, sve ok
e sad mali problemčić, broj 3 i 4 je ista, kolko sam prikupio iskustva sa foruma ovu je biljcicu najvjerojatnije nesto izjelo? od nje ne ocekujem bas puno jer sam nju bubnuo usred šume na malo gušće mjesto pa valjda ima živina i svega (ali ima svjetla biljka jako puno)
i zadnja broj 5 je ok jedino sto je ovaj jedan listić malo požutio i prepolovio se, otkud to?
inače sve biljke imaju jako puno svjetla osim ove zadnje, mislim ta ima mozda malo manje jer je malo vise okruzenija sa šumom , ostale su bas na otvorenom..
od pitanja ne znam bas sad odkud da krenem, jel imate kakve savjete, sto mislite jel bi se moglo ocekivati nesto od ovoga, da li sam prekasno to zasadio vani, jeli se isplati radit nekakvu smjesu za nametnike za trecu biljcicu ili je vec prekasno, i kolko se cesto to mora zalijevat dok su jos ovako malene jer su vani vrućine bolesne, +35 stupnja zadnja 2 dana... pozdrav
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    79,8 KB · Pregleda: 22
  • 2.JPG
    2.JPG
    85,4 KB · Pregleda: 28
  • 3.JPG
    3.JPG
    56,3 KB · Pregleda: 23
  • 4.JPG
    4.JPG
    73,3 KB · Pregleda: 19
  • 5.JPG
    5.JPG
    74,2 KB · Pregleda: 28

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ako ti je cilj da naucis za nagodinu onda samo guraj dalje promatraj i ako ti nije ljeno uzmi biljeznicu i piskaraj malo kad uocis nesto korisno ili stetno za nagodinu ...sigurno ces vecinu toga zaboraviti do nagodine;)...nista nije uzladno,covjek uci dok je ziv ;) .....i za ubudce ako mozes odgoji prvo malo biljkice u kalju makar dok ti nepocne pustati peterolistove pa onda van s njima(lakse ce se snositi sa nepogodama koji ju cekaju) ako ne imas po dnevnicima kako sacuvati mladicu... pregledaj malo ...stavljaju od zice okolo biljkeza vece zivotnje do piljevine ili pepela za gmizuce nametnike a biopesticide i kako ih napraviti imas na forumu ....Sretno skolovanje :)
 
05.06.2012
7
0
0
40
da trebo sam ih malo vece presadit vani ali nema veze, nego koliko cesto moram to zalijevat ovih dana dok su jos ovako malene i dok su vrucine ovako nenormalne, to me najvise zanima...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
iskreno neznam sto da ti kazem na to ....mozda a sacekas nekog iskusnijeg za outdore...ja moju nezaljevam jer sam nasao tako mjesto gdje ona sama pije koliko zeli ...a vidi poli ju i onda provjeri za 2,3,4,5 dana kako ti pase... pa ces zakljuciti sam ako spusti lisce znat ces kada politi slijedeci puta ako nespusti i jos je uvjek mokro pokraj nje nediras..... svakako nemoras previse vode sipati dok je mala a ako i slucajno pretjeras rasirit ce se to po zemlji ...samo nemoj da bude blato bas...imas lisca okolo nagrni malo ispod nje pa ce ti drzati duze vlagu ...kako bude rasla tako ce se mjenjati i periodi poljevanja....znam da ti nisam rekao nista pametno ali ni nemogu jel nisam u tvojoj kozi i nezelim ti reci nesto krivo ...tako se krece ..eto ti prve lekcije i biljeske za slijedecu godinu ;)...pricekaj iskusne outdorce neka se izjasne pa onda odluci kako dalje :)
 
09.02.2011
40
12
8
41
Pozdrav kompa evo mali savjet biljčice su ok samo ih zaštiti sa nečime da ti ne nestanu a šta se tiče zaljevanja nemoj je previše zaljevat nego tamo svaki treći dan ali stavi malo trave ili kamenčića oko njih da ti drže vlagu.kada ti prođe još tjedan dana počmi sa prihranom Plantela list i stavi ako imaš ono gnojivo u granulama neka to bude NPK 15:15:15.Ja inače gnojim sa COMPOM NPK 7:3:6 i napravio sam od koprive biopesticid sa kojim špricam biljke protiv nametnika i bilo bi ti dobro da staviš pepela oko njih i piljevine da ti ne dođe puž.eto toliko i nadam se da ti je ovo bar malo pomoglo.
 
05.06.2012
7
0
0
40
crocap11 je napisao(la):
Pozdrav kompa evo mali savjet biljčice su ok samo ih zaštiti sa nečime da ti ne nestanu a šta se tiče zaljevanja nemoj je previše zaljevat nego tamo svaki treći dan ali stavi malo trave ili kamenčića oko njih da ti drže vlagu.kada ti prođe još tjedan dana počmi sa prihranom Plantela list i stavi ako imaš ono gnojivo u granulama neka to bude NPK 15:15:15.Ja inače gnojim sa COMPOM NPK 7:3:6 i napravio sam od koprive biopesticid sa kojim špricam biljke protiv nametnika i bilo bi ti dobro da staviš pepela oko njih i piljevine da ti ne dođe puž.eto toliko i nadam se da ti je ovo bar malo pomoglo.

fala kolega na savjetima , ovo za pepeo sam si i mislio staviti, daj mi samo jos reci ova gnojiva mogu kupiti u bilokojoj cvjećarni ili tako nekom dućanu jelda? i inače biljčice su super bio sam neki dan, izdužile su se i narasle fino, slikat cu sljedeci put kad odem
 
05.06.2012
7
0
0
40
i jel mi se isplati raditi lst ili tako nekakav trening... mislim sajt je inače relativno siguran, biljke mogu rast u visinu nije problem, jucer kad sam iso do sajta je srna protrčala par metara od mene :)
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Vjeruj s LST-om nikad nije prerano ja ih treniram i kad imaju samo 2 lista, LST nije samo da bi bile niže nego da bi ti se otvorile sporedne grane i urod bio veći, najbolje bi bilo onda da pokupiš par grana krajem 7 mjeseca uzmeš prašak za kloniranje i staviš klonirati i ako imaš kakvu rasvijetu 2 CFL-ovke mozžeš ih unosit u kuću i iznosit i stavit da cvjetaju i sredinom 9. mjeseca ako živiš u toplijim djelovima moje budu ko zmaj velike (klonovi) i nikad nije kasno. Ne zalijevaj previše
 
05.06.2012
7
0
0
40
nakon jucerasnje pljuščine , od preostalih pet ipak su jos dvije riknule, ostale su tri biljke, od kojih su dvije solidne a treća je nesto u stranu otisla skroz.. stavio sam po dvije slike od svake , ne znam kako vidite slike ali 3.1 i 3.2 je ta treća koja me brine, jel zna netko zašto je otišla tako u stranu i oće li joj bit išta,fala pozdrav
 

Prilozi

  • 3.2.JPG
    3.2.JPG
    65,5 KB · Pregleda: 16
  • 1.1.JPG
    1.1.JPG
    76,8 KB · Pregleda: 12
  • 1.2.JPG
    1.2.JPG
    76,7 KB · Pregleda: 11
  • 2.1.JPG
    2.1.JPG
    75,2 KB · Pregleda: 14
  • 2.2.JPG
    2.2.JPG
    68,4 KB · Pregleda: 16
  • 3.1.JPG
    3.1.JPG
    64,1 KB · Pregleda: 13

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
vjetar ju sredio pa se savila ???? :dada visoka je a tanka nemoze se drzati sama...nema zime ...nekako mi se cini da su previse vlazne.... ako je to kisa napravila sto se moze...ako si ti krivac:violent018:.......lakse s vodom :vb_wave:
 
05.06.2012
7
0
0
40
moze odgovor cim prije molim , danas idem do sajta i mislio sam pognojit biljke, imam doma gnojivo 15:15:15 jel to ok? dal da gnojim uopce? i kolko toga gnojiva trebam stavit uopce.. fala puno ljudi pozdrav svima
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ne stavljaj 15-15-15 (to je sigurno u onoj platnenoj vreci jelda?)
Moji poznanici su se otrovali puseci biljke pognojene 15-15-15 (s tim sta je u vreci).