Padanje sklopke/prekid rezima svijetla i moguce rijesenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.02.2012
17
2
3
34
Pozdrav ekipa evo opet ja i moje ideje, pa da krenemo.
Ovako imam staru i pre losu instalaciju kod koje nemogu iskljuciti opciju rusenja sklopke koja moze lagano stvoriti hermice. E moje rijesenje je to da ubacim jedan akumulator na koji spojim zarulju od fara (h4 ili nesto) koja bi radila u skladu s rezimom svijetla tako da u slucaju ako vrisne glavna rasvjeta MH/HPS da ostane bar taj far svijetliti u boksu dok se ne popali glavna.

Sta mislite jel bi to moglo sacuvati biljke od stresa koji bi rezultirao hermicima (majku im sjebali me zadnji put) i ako da jel ima neko ideju kako taj akumulator srihtati da radi preko tajmera il nesht da se nemora rucno paliti i gasiti?
Eto pa da cujem misljenja.... Peace
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ništa od toga frende...

Neceš dobit hermije ako ti jednom il dvaput zvekne sklopka....a ako ti iskace non stop onda il sredi struju ili growaj outdoor

Što se tiće toga da radi preko tajmera vrlo je jednostavno...+ ili - vodić na far spojiš preko tajmera...međutim imaš problem da digitalni tajmer npr treba struju za rad...e a za mehanicki neznam nisam ga nikad imao...ali princip je isti..jedan vodić preko tajmera i to je to

Kako si zamislio da ce tajmer znati kad je tebi izbacila sklopka....?
Ili si zamislio da uz HPS "far"rasvijeta svijetli non stop?
Kako misliš punit akumulator?

Ako želiš nešto da se pali u slucaju nestanka struje treba ti tkz "panik lampa" odnosno njezin mehanizam paljenja ili relej neki koju bi tebao spojit na cck 18 akumulatora.... pa na to adekvatnu rasvijetu...

Inace ideja ti nije bog zna šta...dobrodošao na forum
 
11.02.2012
17
2
3
34
Ok hvala na odgovoru
Sto se tice tajmera znam kako se spaja samo sto nastaje problem oko tajmer sto on zahtjeva 220v struje da bi radio a akumlator daje 12 v ako se nevaram.

Far bi radio preko tajmera u skladu s hps znaci 18 ili 12 h ne non stop

Akumulator bi spojio na punjac da se puni dok god ima struje a kad nestane zna se da sljaka preko akumulatora
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Cervantes je napisao(la):
Akumulator bi spojio na punjac da se puni dok god ima struje a kad nestane zna se da sljaka preko akumulatora

meni je ja mislim 3 puta u toku noci izbacila sklopka u cvetanju i nista. ima u elektro radnjama ono sto ima u kaficima itd. sto stoji iznad svakih vrata, male neonkice to ima svoj akumulator i cim nestane struje,

ono se u sekundi upali oko 20e je to sam razmisljao uzeti!!!!!

nemoze tajmer na 12 nikako ne pokusavaj sto kaze blade.nemoguce da stalno izbacuje, stavljaj jace kabloveili je u spoju bez obzira sto je stara instalacija,odvuci kabel direktno od sata jbg.neznam sta reci!!!!

raspitaj se neznam dali punjac sme biti yako dugo na akumulatoru!!!ako moze nije ni to lose
 
11.02.2012
17
2
3
34
E to bi bilo odlicno rijesenje ta neknkica od 20e (mislio sam da mora imati neki svoj posebni izvor napajanja/akumulator) ako ima u sebi akumulator to je onda to netreba dalje traziti.
Nisam ni mislio spajati timer na 12v samo sam napisao da nemoze akumulator napajati timer koji zahtjeva 220v ali koliko znam postoje timeri i s tom solucijom od 12v (elektricarski za ormar)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Panik rasvijeta odnosno panik lampa ima spiralicu koju u pravilu napaja batrija unutar lampe koja traje nekih pola sata ni toliko,po nestanku struje relej prebacijue napajanje na bateriju...služi samo za orijentiranje izlaza i EXIT puteva u sit.kao npr požar i sl...

To je toliko slaba spirala da ne vjerujem da bi je biljka uopce registrirala kao svijetlost..

EDIT:

raspitaj se neznam dali punjac sme biti yako dugo na akumulatoru!!!ako moze nije ni to lose

ustvari nesmje,punjac nije predviđen za to...također može doći do spajanja celija u akmulatoru pa cak i do explozije
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
rokni ti to na zice ispred strujomera,nece da izbaci sklopka,moze da gori kuca u krajnjem slucaju ili da robijas zbog kradje struje.;)A mozes da kupis i onaj ups ili kako se tacno zove ne znam,to ti je ono u sta se ukljucuje komp,tako da i kada nestane struje u njemu je ima za jos nekih 30 min rada,oko 30 e kosta.
 
12.03.2012
35
32
0
39
Cervantes je napisao(la):
Pozdrav ekipa evo opet ja i moje ideje, pa da krenemo.
Ovako imam staru i pre losu instalaciju kod koje nemogu iskljuciti opciju rusenja sklopke koja moze lagano stvoriti hermice. E moje rijesenje je to da ubacim jedan akumulator na koji spojim zarulju od fara (h4 ili nesto) koja bi radila u skladu s rezimom svijetla tako da u slucaju ako vrisne glavna rasvjeta MH/HPS da ostane bar taj far svijetliti u boksu dok se ne popali glavna.

Sta mislite jel bi to moglo sacuvati biljke od stresa koji bi rezultirao hermicima (majku im sjebali me zadnji put) i ako da jel ima neko ideju kako taj akumulator srihtati da radi preko tajmera il nesht da se nemora rucno paliti i gasiti?
Eto pa da cujem misljenja.... Peace


stavi malo jači osigurač od 25 A i to je to neče ti se ništa zapalit prije če ti se nešto počet topit,utičnica ili nešto drugo slabije,a ako uredno navračaš uočit ćeš na vrijeme,na ovaj osigurač od 25A,ak imaš taj,dodaj licnu dvije bakrene žice to če mu pojačat amperažu za 2 ili 3 ampera,jača sklopka.....moje mišljene.....
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Loše ti mišljenje..kao i ovom specijalcu gore šta bi uredno to spojio iz sata direkt....znaci prebrikaj osigurac i growaj po cjenu da zapališ kuću i nadaj se da ces to vidjet na vrijeme...

Nemamo predođbu kako i šta on ima...kvadratura dolaznog kabla i sl...kod ljudi koji imaju noviju inst struje uz automatske osigurace i fidofku u kuci kod sata se nalaze i VUP osiguraci koji su 25A...i nikako nesmje jaci osigurac...koliko sam ja shvatio njega od žive mreže djeli samo jedan osigurac na kojem je sve...dakle jedan strujni krug za cjelu kuću....tako je bar on napisao...

"Brikanje" osiguraca bakrenim licnama je prilicno glupo zbog toga osigurc više nije osigurac može komotno čavao nabit kroz njega u tom slucju....

Ono što njemu treba (ako je sit takva kakva mislimo da je)....glavni osigurc preko kojeg dolazi napajanje kuce 25A...s kojeg dalje s dijele strujni krugovi osiguracima 16A..za rasvijetu se upotrebljava PGP kabel 1,5 kvadrata za uticnice se upotrebljava kabel 2,5 kvadrata..itd itd...ovo je opasno i rađe nemoj growati indoor ako nemaš adekvatnu struju u kući,eventulno neki PC grow sa 4-5 štednih

Da se razumijemo ljudi struja ubija,pali kuće i sl,vjerujte nije zahebancija se zahebavat s lošom instalacijom..kaže vam covjek od struke
 
12.03.2012
35
32
0
39
pa pretpostavljam da ako ima jedan osigurač da ima onaj starinski,pancer,rekoh ako ga malo pojača bit če sve u redu........hm moj bed.....al u principu njega hebe sklopka koja je ili preslaba ili ima previše uređaja spojeno.....njemu ne izgara osigurač....ja sam imao sličan problem,čim bi se perilica i bojler uključili bam sklopka bi otišla u off...uzo onu moderniju sklopku zamjenio od tad ništa sve pet....
Blade: onda nek si kraj boksa stavi 16A osigurač....a ovo s licnam koristim godinama,nemam pri ruci uvijek osigurač koji trebam,pa tu nastupa BOG koji kaže snađi se....
a i u tim starijim osiguračima i je jedna licna određene debljine za određenu Amperažu,al neznam jel bakrena ili od nečeg drugog......

e a da se on ne hebe nek pikne dva tri polovna akumulatora,punjač,pretvarač sa 12v na 220v i eto mu i uštede i neće mu valjda zbog punjača iskakat sklopka....

Blade je napisao(la):
Ovo s akumulatorima sam vec ranije objašnjavao...znaci oni nisu predviđeni bit na punjacu non stop..kao što ni punjac nije predviđen da bude napajanje..+ svega toga akumulatori su istosmjerna struja..celije u akumulatorima se mogu spojiti akumulatori mogu i explodirati...doslovno

punjač na tajmer.....
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
1 licna ti vrijedi otprilike 1,5A...međutim to je najcešce bakrena licna i možda oce možda nece puknuti kad zatreba...to služi kao nužno zlo kad ti kihne rastalni osigurac u 9 navece prebrikaš ga do ujutro kad kupiš novi..a osiguraci postoje s razlogom...kao što sam rekao jednostavno neznamo njegovu sit....

Zamisli sit spoje se negdje nula i faza i osigurac prejak da pukne..i to se ljepo vari....dok ne bubne požar....

Ovo s akumulatorima sam vec ranije objašnjavao...znaci oni nisu predviđeni bit na punjacu non stop..kao što ni punjac nije predviđen da bude napajanje..+ svega toga akumulatori su istosmjerna struja..celije u akumulatorima se mogu spojiti akumulatori mogu i explodirati...doslovno
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
specijalcu ljudi kod mene u srbiji kradu struju,on moze ispred strujomera gde je vezao takodje da stavi sklopku i da ne misli,ako hoce da krade,to sam u sali rekao,a ne da to treba da uradi,i ne znam sta ti znaci da vredjas ljude ovde po forumu bezveze,ocigledno je da o struji pojma nemas.