Paranoican ili sta boga pitaj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Nikako ne mogu da se posolim sa HPS sijalicama,koju god da uzmem 400 ili 600W danas sam navodno dobio jos jednu agro 400W i sve mi izgledaju da slabo nesto sijaju.Da li moze neki jeftini merac luxa da izmeri iole merodavno svetlost????
Ako nekoga ne mrzi da slika sijalicu od 400 ili 600W da vidim da li lici bar na moje svetlo...ili sam se ja opasno isparanoisao ili su sve tri sijalice oslabile....
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Imam Philips greenpower 600W Philips Agro 400W i Philips son-t 150W.Kao da je ova od 150W ista mtj daje istu svetlost kao ove od 400 i 600 ili kao sto rekoh sam pukao.Ma da mogu sa razdaljine od 20-30 cm samo sa da kazem malim problemima da gledam u nju ili sam se stvarno gadno istripovao.
Danas ce mi lik poslati drugu agro 400w ako je i ona ista valjda sam se istripovao jer on tvrdi da su nove.KAD SAM VEC OVDE LIK PRODAJE AGRO 400W SIJALICE KOJE SU NAMA DOBRO DOSLE ZA 10e u kutiji tvrdi da su nove,tako i izgledaju ako nekom treba cu mu dam broj.

Bogeyman imam da te pitam jos nesto,kupio sam prigusnicu i upaljac 400w polovno ali kad sve povezem i upalim na sijalici vidim samo malu munjicu koja nije konstantna a sijalica nece da se upali kako treba!Sta moze da bude upaljac ili balast|?

POMOZITE BRACO MILA!HOCU DA SE UBIJEM!NISTA NE RADI KAKO TREBA A NABAVIO SAM 3xSUPER LEMON HAZE 30e I 10xOUTLAW 40e A NEMAM SA CIME DA ODRADIM POLUDEH!!!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
mislim da tripujes u vezi lampi, zapravo, ne znam sta ti ocekujes, ako su nove ne bi smelo biti greske, sem ako nije nesto do prigusnice... a za munjicu malu na sijalici zaista ne kontam, kakva munjica, jel radi ili ne, ako je s*eban starter nebi trebala ni upaliti...
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Ovako...sijalica na drugoj prigusnici radi!A na ovoj sto sam kupio polovnoj i starteru se vidi samo mala minjica i to je to,kao da nema snage da plane ili sta vec....imam jednu sjebanu 600W kada je upalim konstantno se vidi kao linija strujna ili ti mini munjica ali dosta jaca od ove koja se vidi na ovoj novoj od 400w...ponavljam sijalica radi na drugoj prigusnici a na ovoj samo ta mala malte ne jedva vidljiva linija i to u prekidima...
Da li starter daje zvuk kada je pokvaren???
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.097
163
Osetim miris vasih hedova
Lonba uzeo si moju lokaciju koju sam pre furao, no da ne davim da predjemo na stvar.. :D
POGLEDAJ DOBRO sa kojom izolacijom si to sve spojio, jer se meni desilo da na opremi od 250 hps ukljucim neku jako tanku izolaciju i ono mi zmiri svetlo, kao da nema snage da jace baca, promeni znaci instalaciju, probaj sa vecim zicama, dvozilni kabel 1.5 i neces imati problem, i proveri jer sve to dobro spojeno..
Meni je to bilo problem dok nisam uzeo dvozilni kabel 1.5 spojio i iz prve se upali. ;)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Lonba problem je u sijalici i mene je tako zezala, bljesne pa se svetlost utisa pa opet osvetli,
Bugi cudo da se ne secas :)

sad vido da si napisao da na drugoj prigusnici radi pa mi cudno al eto ja
sam imao takve simptome...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
WeeDiC je napisao(la):
...
Bugi cudo da se ne secas :)
koliko se secam, kod tebe nije bila "mala malte ne jedva vidljiva linija i to u prekidima" nego ti je lampa postizala pun sjaj pa se vracala na stanje paljenja, al nebitno sad, nije to ista problematika, ako na jednom balastu radi a na drugom sporadicno, nesto je verovatno do balasta (ili eventualno kabla, mora biti bar 2 x 1.5mm)
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
Metno,turio,udeno kabalcinu 3x1.5 ja kad planu,ja kad oci izbi :)
Hvala na trudu svima i savetima!
Sinoc stavljeno na klijanje 4xOUTLAW fem. 1XSUPER LEMON HAZE fem. 4xUnknown regular (ove sam ostavio od neke wu koja mi je izgledala jako kvalitetno.Kameni Hedovi koji su prepuni svetlucavih tackica tj dijamant uzivo samo ne znam odakle joj semenke,ko zna sa cime se parila :) )
Kad proklija verovatno cu odraditi dnevnik pa ce da vidite. :) Pozzz
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Bogeyman je napisao(la):
a koji si kabl imao

I mene zanima. Da nije od slusalica za telefon :p Zaebajem se. Al nisam naso kabl u prodaji da ide na manje od 1000w. Da nisu spojevi bili labavi ili nesto?
U svakom slucaju drago mi je da si resio problem
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
HAhahahahaha nije bio od telefona haahhahaha KRALJU!
Balast je jako mator i na mestu gde se zavrcu zice je jako pojeden od korozije i safovi koji stezu zicu su pojedeni izgleda da sa starim kablom nije imao dovoljno kontakta ili je Sveti Arandjel pomogao juce da namestim sto mislim da je najpre!

Mislim da ove menke gore navedene 4xOUTLAW fem. 1XSUPER LEMON HAZE fem. 4xUnknown regular odgajim sa 600W GreenPower i 400W Agor sto je ukupno jel te 1000W 5 zenki je sigurno ako ispadne jos koja od ovih regularnih jos bolje ako ne svaka ce imati po 200W sto vidim na forumu da je odlicno.

Prvi grow koji sam gajio bila je jedna biljka koja je na kraju dala 100g cistih,suvih hedova.Tako da smatram da sam spreman za nesto ozbiljnije :)
Iako se cimam da me neko ne spijunira na netu i najebem zbog toga moracu da postavim dnevnik,vidimo se uskoro...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.