Ph vrijednost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.01.2008
44
7
8
Bloom obicno spusta Ph ..nemojte to zaboraviti :vozdra:

edit.
ustvari prvi put cujem da ima - za cvjetanje i za vege
i vege spusta ph, samo razlika je sto je jedna kiselina boljeg sastava za vege a druga boljeg sastava za bloom, i drago mi je da ste eto nesto novo culi :) ja sam radio prije sa kokosom pa ti je jako bitno da ppazis na ph, sa zemljom nije toliko strasno ali ja cu ipak da to odradim pro. :D
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
nitko nije spomenuo da sa organic grow-om nebi trebalo koristit te pH podesivace na bazi kiseline?
ja osobno koristim jabucni ocat za sad. nisam drugo probavao.
voda sa slavine mi je nekih 8 najcesce.
lp
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Treba vidjet o kojim se kiselinama radi.
Ak se ne varam, organski je sve sto sadrzi atom(e) ugljika. Npr. Octena i limunska kiselina su organic tzv karboksilne kiseline, dok npr fosforna, dusicna, klorovodicna itd nisu.
 
07.11.2017
28
19
3
moze li se koristiti limunska kiselina ako nije u tekucem stanju ? znaci kristalizirana ili u prahu kako vec ?
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Pozz svim vutrašima :)
Imam par biljčica posađenih u mješavinu od coco suptrata i perlita ( pola/pola) i uz njih koristim Hesi hydro đubrivo koje dodajem po tabeli koju sam dobio uz starter box
Koristim običnu , malo topliju česmovaču jer je vani već hladno i ostavim satak da se smanji temparatura i da ispari hlor i nakon dodavanja đubriva Ph je 6,9-7,0
Biljke su stare oko 25 dana i odlično napreduju ali me malo brine ovaj Ph jer mi se ćini da je prevelik za ovu kombinaciju
Po tabelama koje sam vidio Ph za hydro bi trebao biti od 5,5 do 5,8
Imam Ph i EC mjerač i Ph minus pa mi nije problem uraditi korekciju ali ne znam koji Ph da naštelim
Ostaviti ovako kako Hesi preporučuje ili smanjiti na 6 ili manje ?
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
Hercegovina neka ti pH "igra" izmedju 5.8 i 6.2. Znaci svako ili svako drugo zalevanje sa razlicitim pH u skali navedenoj. Koliki ti je EC vode pre dodavanja gnojiva, i velicina pota?
 
Poslednja izmena:

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Hercegovina neka ti pH "igra" izmedju 5.8 i 6.2. Znaci svako ili svako drugo zalevanje sa razlicitim pH u skali navedenoj. Koliki ti je EC vode pre dodavanja gnojiva?

Hvala druže :)
Već par godina ponekad izmjerim Ph svoje česmovače i većinom je 7,2 do 7,4 a kad su u pljuskovi i voda se zamuti skoči i do 8
U zadnje vrjeme je oko 7,3
Danas je išla obična voda spuštena na 6,3 pa ću sljedeći put još malo spustiti
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.891
233
ni na nebu ni na zemlji
Ok , nisi napisao koliki ti je EC obicne vode, takodjer napisi koliko litara ti je saksija i koliko cesto zalevas, da li imas run off ili ne. Daj taj info , pa da se " razdivanimo". I nemoj nikada sa obicnom vodom poremeti se Cation Exchange Capacity( jbg ukucaj u google , neznam kako postaviti link:fuck:).
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Ok , nisi napisao koliki ti je EC obicne vode, takodjer napisi koliko litara ti je saksija i koliko cesto zalevas, da li imas run off ili ne. Daj taj info , pa da se " razdivanimo". I nemoj nikada sa obicnom vodom poremeti se Cation Exchange Capacity( jbg ukucaj u google , neznam kako postaviti link:fuck:).

Napisao sam gore da je Ph obične vode ( česmovače ) oko 7,3 , saksije od 12 L a zaljevam manje a češće jer još nema potrebe za obilnim zaljevanjem
Bolje češće a manje radi dizanja vlage u boksu