Pitanje kod presadjivanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2015
5
1
3
Pozdrav svima i hvala na odlicnom sajtu..

Ovo mi je drugi grow pa da pitan iskusnije od mene...trenutno su biljcice u bocama od 2,5 l radi lakseg transporta do sajta..ono sta me zanima da li netko zna,mozda je proba prije mene i tako..
Ako biljke na sajtu ostavim u bocama i tako presadim s tim da pazljivo otkidam dno boce, hoce li smetati samoj biljci? Ovim nacinom bi sam korijen treba ic dublje a ne u sirinu a i prilikom zalijevanja sva voda kroz bocu ide preko korijena dakle ne trosi se na zemlju okolo?
Unaprid fala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
koja je visina te posude od 2.5l. problem je i sto ces sigurno ostetiti koren kad budes rezao dno, kolika je uopste biljka, daj fotku nanu mu
 
02.04.2015
5
1
3
E toga san se i boja da cu limitirat korijen u sirinu...velicina posude je nekih 20 cm, biljke su od 10-15 cm..slike postavim kad budem kuci...
Hvala vam na odgovoru

Jos jedna stvar bi me zanimala ako imate vremena i volje odgovorit
Trazeci po netu naisa san na nesto sto neki koriste kod sadnje cvijeca,povrca.Radi se o slijedecem.Kupe pelene istresu njihov sastojak (male kuglice) i to postave na dno rupe jer zadrzava tekucinu?Imate li iskustva s tim?Isplati li se?Radi li?Jer mi je najveci problem voda a najavljuju susno lito pa da proban sta vise opcija i informacija skupit i kvalitetnije se spremit.
 
Poslednja izmena od urednika:
02.04.2015
5
1
3
koja je visina te posude od 2.5l. problem je i sto ces sigurno ostetiti koren kad budes rezao dno, kolika je uopste biljka, daj fotku nanu mu

Evo slikice
Ako san falija postat molim ispravite

ea5g5s.jpg


15x8foi.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
to se ne zove posuda nego plasticna flasa, mogao si odmah tako napisati. ja bih presadjivao sa vadjenjem iz "posuda", samo zemlja mora biti suva, pa makazama narezes gore na 4 mesta i polako rascepis flasu kao kad skidas koru od banane i vadis sve sa busenom