Pitanje u vezi pravljenja svog mixa i razrjedjivanja vec unaprjed ALL MIX zemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.11.2014
12
0
1
opvako,,recimo da imas 50 litara BIO-BIZZA ALLMix,,,znaci vec ubaceno nutritivnih vrjednosti,,,, e sad dali je moguce da se to razrjedi sa kokosom i perlitom omjer 50/50 % ,,,,znaci razrjedit sa jedno 15 ak litara mjesavine kokosa i perlita i mrvicu vermiculita eventualno,,, kad bi to uradio dali bi imo problema sa PH posto sam stavio kokos.....


mislilo se experementirat sa nekim mixevima,,,, tako da se ima BAT guano,,WORM casting (sve palgron) perlit -vermiculit,,,

tako da bi volio neki savjet od iskusnijih,,,kako da se radi miks
 
18.11.2014
12
0
1
kolega,,,pitam,,,,,,, posto sam procito dobar dio ovog sajta widim da si ti dobar dooobar grower sve cestitke,,,,tako da vjerujem da ces i odgovorit ti prvi nesto konkretno heheheheh;)
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
BioBizz all mix zemlju pomješaj samo sa perlitom jer je sama po sebi "gusta zemlja". Bat Guano ( organsko gnojivo - izmet šišmiša ) dodaj u 3. tjednu vegetacije na način da ga ukopaš u zemlju par centimetara i samo zaliješ vodom sa vrijednosti pH 6.6. Na taj način češ obogatiti zemlju kalijem i fosforom koji su sadržani u guanu, a bitni su za cvjetanje. Moja preporuka ti je 2x50 grama guana u određenim intervalima ( 3 tjedan vegetacije i 2 tjedan cvjetanja ).
Eto.
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Ima perlita, ali trči, trči pa zrno... Bez obzira, ja sam stavljao perlit i tako gnojio s guanom svoj ovogodišnji outdoor. Super ispalo.
 
18.11.2014
12
0
1
a reecimo da radim mix coco-perlit 50-50 % probo bi cisto da se vidi kako napreduje,,,,, iso bi sistem jedan dan gnojenje drugi dan duplo zaljevanje treci dan nista i tad sve ispocetka,,,,,,oceli trebat posebne kemije za dizat spustat PH mediuma
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
nemoj da ides tim sistemom, previse je vode u igri, zemlja treba da se isusi pre zalivanja, za jedan dan ne moze da ispari to sto zalivas dva dana, jos spominjes "duplo" zalivanje, wtf.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: olidoboli
18.11.2014
12
0
1
PowerSeed je napisao(la):
nemoj da ides tim sistemom, previse je vode u igri, zemlja treba da se isusi pre zalivanja, za jedan dan ne moze da ispari to sto zalivas dva dana, jos spominjes "duplo" zalivanje, wtf.

A to sam gledo taj sistem na video growu jednom,,,,de mi reci jel moguce radit sa kokosom -perlitom 50-50 ,,bez onih PHup PH down,,,,
jel ovaj sistem sto sam spomeno ide na principu kao prvi put zalije se gnojivom drugi put se zalije vodom da ispere ostatke gnojiva i treci dan nista se neradi i tad opet ispocetka,,,,,, a tam nisu spominjali PH upPH down ,,,,,
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
a sto bi zalivao gnojivom ako ces sutradan da ga ispiras iz zemlje sa duplo vode, neko mudroserisanje sa tog videa (bar po meni). ne mogu ti licno odgovoriti na pitanje, nisam nikad koritio kokos pa se strpi da neko naleti ko je to radio. al sema gnojenja i zalivanja mi se ne svidja.
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ako ces radit cisti mix coco-perlit 50%/50% to ti je soiless mix i onda si u sferi hydro uzgoja.. Ph metar i ec metar pod obavezno.. Takav cisti mix nece proc dva dana bez zaljevanja i nemozes ga nikad previse zaliti jer ima odlicna drenazna svojstva, ali greske u ph i ppm vode ces skupo platit..
Ako ces ga mijesat sa zemljom 15ak% ja bi ti preporucio da stavis malo guana jednu sacicu u miks ali ne puno jer ces trebat dosta zaljevanja pa ce se guano naglo otopiti i moze ih sprziti.. :)
Ja sam isto radio svoj miks pa si govorim vec danima da sam trebao kupit provjeren supstrat jer nikad neznas sto te tocno ceka tocno..