Pitanje za iskusne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
Bok ljudi!
Poštovanje prije svega.

Evo ovako zanimala bi me vaša rjesenja za ovakvu situaciju.

U našem brdu ima stvarno puno divljih svinja. Sad me nešto mete pošto volim paziti na sve detalje.
Jako želim napraviti "baru dir" znaci rupu 2x2m sa 40-50cm dubine i tu staviti par komada.
Problem je što sumljam da ako ta tzv.bara bude dosta vlažna ljeti doće divlja svinja i izvaljati se u njoj
i sve unistiti :konjo. Čime da obranim baru, do sada mi je jedina ideja vojna bodljikava zica, ona u krugove.
Imate li vi kakve ideje ^^ , daj pomozite
Od cega bizi prase, mislim da Draca, smreka ili nesto ostro njoj ne smeta.
Peace bro@sisters.
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Nerazumijem zašto želiš posadit u rupi ? Dva razloga zašto ne rupa uostalom zašto ne šuma kao prvo u rupi biljka jos dok je 15-20 cm i dok bude rasla pri određenoj kosini nece dobivat dovoljno svjestlno od drveca lisca i slicno sto ne valja kao i sto si sam naveo brinu te svinje osim njih ima drugih zivotinja i ne znam el mjesto gdje planiras lovno podrucje te bi ta tvoja rupa bila jako uocljiva i sama suma kao suma nema dovoljno svjetlosti za biljku osim ako ne planiras na nekom mjesto gdje je cisto te ima dostup sunca cijelo vrijeme dok je dan.Pokusaj naci bolje mjesto sa sto vise svjetlosti,a sta tjera svinje stvarno nebi znao sumnjam da postoji nesta cega bi se ona bas jako jako uplasila razmisli još i sretno
 

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
Bara zasto,
Bolje drži vodu, u pravilno napravljenoj dovoljno je da samo 2xtjedno dolazim cak i ljeti, sunca ima oko 8-10sati.
Nije problem sigurnost, tu se ne može doci. U pitarima moram ici svako drugi dan.
Zanima me imali ti nesto što prasac ne podnosi, npr. staviti veliku lutku medvida u box :D?
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Divlje svinje su zajebane, nece se plasiti sve da tamo dezuras sa dvocevkom, a bodljikava zica... mislim da bi bilo preupadljivo. A vlaznu baru ce osetiti svakako, i doci, tu nema sumnje... mada, koliko litara vode ti treba za 2x2 da to stalno bude mokro? Nadji ti neko mesto dalje od sume, i ako si spreman da dovlacis toliku vodu za tu baru, lepo uzmi i periodicno samo zalivaj biljke, al dalje od sume i od svinja. Sretno.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Naftalin u kuglicama , pišanje i sranje oko sajta znaju pomoći protiv jelena , zečeva i ostalih govanaca , ali svinje su priča za sebe . Neće ti pomoći nikakva žica ... sve to one razvale ako žele .

Moj prijedlog je da si nabaviš quadcopter , montiraš sačmu i patroliraš :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiD

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Sunca ima 8-10 sati? To nikako nije dovoljno da se biljka razvija treba biti vise od 13-14 sati svjetlosti ako ne i vise rekao sam ti najbolje mjesto sa najvise sunca i to ti je to,a sto se tice vode iso sam i ja svaki treci dan,ali bude uzitak kad zapalis svoju svi bi mi da nemoramo po 2 tjedna,ali ne trazi ni biljka da ju obilazimo toliko najkriticnije ce ti biti 7 i 8 mjesec kao i svakome cesto zaljevanje,a ovo u pocetku je lako past ce koja kisa i slicno tako da ti je moj savjest da odustanes od Bare,a biljka ne treba se gusit u vodi onda također osim vode treba i zrak kao i listovi tako i korijen ne znam jesi odradio ikoji grow,ali ja sam iz svoga prvog po mojim kriterijima naucio 50% od svega.Upamti svijetlost je najvaznija sto vise to bolje !
 

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
Ma asu spreman sam ja na sve, pa čak i 1 na 1 sa svinjom.( nož i balina čelika od 500grama) :konjo ali čini mi se da cu morati u pitare bas radi prasaca. Ima ih jednostavno previše. Fala vam.
 

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
Vrlo je tesko naći mjesto sa 12+ sati svjetlosti a da je relativno sigurno, treba biti krajnje neprohodno. Ne zelim se trati pola godine pa da netko drugi ubere plod.
Rade neka je 8-11 sati sunca pa je usigurno.

Hvala vam na odgovorima, ma trebalo bi biti nešto čega se one boje, iako neću u bari sadit, treba biti nešto svako se nečega boji pa i životinja.
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
A dobro razumijem slicno je bilo kod mene premještanje i to sva sreca dobro je biljka prošla stres tako da jos probaj naci neke bolje mjesto inace nemoj ocekivat previse sa toliko svjetlosti
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Pup je napisao(la):
Vrlo je tesko naći mjesto sa 12+ sati svjetlosti a da je sigurno, treba biti krajnje neprohodno. Ne zelim se trati pola godine pa da netko drugi ubere plod.
Rade neka je 8-11 sati sunca pa je usigurno.
testeru ,sjekiru,asov u ruke i napravi svoju bastu u neporhodnom dijelu ;)
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Poslušaj Creative malo rada napravi u nekom velikom žbunju prolaz napravi nesta maskirno da stavis na to da se neskuzi kad prođeš kojih par metara stanes i raskrcis krug radijusa 2 metra imas prostor svoj i to ti je to dices bolje jos na brdu ;)
 

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
Ma sve vas razumin ^^ , potrudit cu se maximalno to budite sigurni, problem je sta me mete jedno veliko stablo , a ako njega ispilan nije dobro, ali mislin ga malo preuredit( popilat par grana ili polit nečin da se osusi :D , sta je dobro za polit da osusi stablo, Nebi smija pilat cilo. Stablo mi radi te 2-3ure lada , ali mi je i cover dijelom ujedno...
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Najbolje da nađeš neko zubnje visine 2-3 mjetra vec koliko gdje nema velikih drva da imas sto vise cistine,a ne da 5 sati sunca 2-3 lada pa opet sunca to nikako nevalja biljci
 

mr.mrkvan

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2012
51
86
18
...moja punica oko krompirišća stavlja na svakih 2 metra posudicu s alkoholnim octom od onda nema ni srna zečeva ni svinja:)
za isušit stablo,iskopaš malo dublje zemlju oko njega,izbušiš rupe i u te rupe uliješ antifriz...

bemti ubit će me mrkva za ovo stablo:icon_lol:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a bogami bi te i ja preko koljena pa po turu....
veliki prijatelji prirode i pobornici prirodnog...a rushe stabla....cccccc
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Strapadura

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
mr.mrkvan je napisao(la):
za isušit stablo,iskopaš malo dublje zemlju oko njega,izbušiš rupe i u te rupe uliješ antifriz...
Pokušaj zamisliti da baš taj antifriz koji si prolio nekako potokom dođe tebe i baš se ti napiješ vode koju taj antifriz ogadi. Radije stablo ispilaj za ogijev:)
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Valjda kad zasadiš novo stablo i slicno,a ne kad srusis bar sam tako naucio i kakav antifriz u sumi kao sto kaze zlavjestica valjda mi trebamo cuvat sumu i slicno
 

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
Zanima me sta je bolje biljku drzat u velikoj kanti ili u iskopanoj rupi ispunjenom kupljenom zemljom ? Unaqprijed hvala