PLG - podrumski led grow by FANTOM

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
A kako bi onda saznao da led radi kada bi stavio hps. Sad samo grijem 6 sati kad dame spavaju. Napravio sam mali box unutar velikog. Tako da sam naslonio na panel ploce iverice omotane folijom. Tako da blješći.....



Sad za koji dan idu u veće tegle.
Kasnije imam u planu box obložit stiroporom pa će bit beba sa toplinom.





Dame i redovno dobivaju doze kvalitetnog dima ph 6.5...
Živi bili pa vidjeli kaj bu bile stega.....
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41

Biljoze prerasle teglice, pa sam ih presadio u vece tegle od 7 litara.
Lijepo napreduju ali mi se ne svida boja listova. Nisu onako pravo zeleni. Prijedlozi dobrodosli.
I dalje dobivaju doze kvalitetnog dima.
Ubrzo ce i bocno doci po 10kom ledica od 3w, jel sada kad su u vecim teglama ove tegle sa strane primaju manje svijetlosti

 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
Ma netreba te brinuti bljedunjavi z8 ..nestabilna genetika kao i kod z7.Kod mene je ista prica z8 daje na znanje da je kao i starija sestra malo u banani ali nemas brige stabilizira se nakon 3-4 tjedna.Kod mene je sada z8 daleko najveca i naprednija od crimee i cbd sharka..cak je i u cvjetanje usla 10 dana prije ostalih :thumb:
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41


Ako nekog zanima led dobro radi posao.
U zadnjih tjedan dana pocele bujat.
Postavljen stiropor na stranice boxa.
Ali imam jedan problem, sad su biljoze pocele mirisat. Moram palit vent za ispuh, kada ga upalim temp pada par stupnja. Zato sto uvlaci zrak iz prostorije. Kako bi se to moglo rijesiti ????? Grijanje cijele prostorije ne dolazi u obzir, nikako $$$$$$
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
teglicu od ajvara ili od kiselih krastavaca haha dobro umotas u alu foliju i unutra instaliras obicnu zarulju sve skupa mora biti stealth da ne curi svijetlo i eto grijalice koja ce podici temp za koji stupanj ;) i po noci i po danu haha

vazno je da sve bude pedantno napravljeno da se nesta nezapali
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pozdrav Fantom, na drugoj slici što si postao, čini mi se da onoj srednjoj biljci fali magnezija, inače dobro izgleda.
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
CrazySmoke je napisao(la):
probaj im vrata samo odškrinut pa će manje zraka uvlačit ili možeš i smanjit brzinu filtera
vidi kod mene kak sam rješio grijanje
Hahahahahahah :respect:
Odvalio sam se na ovaj tvoj box. A ja mislio da sam ja neuredan..... :sadbanana:
Mislim da ću probat tako da stavim tajmer na vent za ispuh pa će se palit tu i tamo da izvuće miris
A ovo sa halogenom sam proboao ali preslabo. Samo 2 stupnja podigne temperaturu.
Koliko je ljeto zajebano zbog vrućine tako i zima ima svojih mana, ako prostorija nije grijana.
Joj kad će više pustit ova žega....
 

CrazySmoke

Banned
Banovan
15.08.2013
142
135
43
U nigdjezemskoj ;)
ova halogena duplo manje grije od 50w ali taman za moj box. sinoć sam i vent imao upaljen na 4i po vati i ništa se nije osjetilo dok je noć prije sav miris iscurio nekako iz boxa. a palio sam lampu svakih pola sata uz pola sata odmora jer se brže hladi box uz vent.

ma gdje sam neuredan? vidiš da je sve bijelo i čisto :) nego sam se žurio da u popodne sve složim a tek sam jutros kupio deblje kukice jer ove znaju padat. ali lijen sam da ih montiram.
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41


Evo primile prvu dozu zelene plantele. Dozu za dvije litre rastegnuo sam na 5l, tek toliko)
E matia ovo za magnezij se ne želim opterećivat. Doći će one sebi, moralo bi u zemlji biti skoro svega za vegu.
E da sam bar malo veći panel napravio, baš se vidi kako su ove desne u hladu, zarotirao sam ih ove iz sredine koje stvarno bujaju, zgurao sam u stranu.
Sviđa mi se ovaj led.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
fino to ide...kolika ti je razlika izmedju dnevne i nocne temperature?
kad budes stavljao one crvene, sarafi ih uz rubove da prosiris kut svjetlosti...moje su crvene sve u centru i tu sam se gadno zahebao
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Temperatura je cijelo vrijeme preko 20, 21, 22, ali se sranje dešava kada se pali vent za ispuh, temp pada na 18. Ispuh sam stavio da puše svakih sat vremena 10min, ali i dalje previše. Stavit ću neki potenciometar da smanji broj okretaja venta. I ide termostat u box tako da temp nebi trebala padat ispod 20, samo moram nabavit sklopnik koji će paliti kalorifer. Jel kada bi kalolifer spojio direktno na termostat prdnuo bi nakon par dana. Joj kad će više to ljeto :sun2: , grow u podrumu zimi isto što i ljeti na tavanu, nevalja brate.
Slike neću stavljat jer je na biljozama napravljen LST, pa se na njima vidi da su doživjele lagani stres, poćupao sam i neke velike listove da ne rade hladovinu.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
FantomSB je napisao(la):
Slike neću stavljat jer je na biljozama napravljen LST, pa se na njima vidi da su doživjele lagani stres, poćupao sam i neke velike listove da ne rade hladovinu.

nisu doživjele stres od LST-a, nego od čupanja listova. ako već radiš LST onda gledaš da grane što više razmakneš i onda nema potrebe za skidanjem listova...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Evo mali update. Lagano šuma striborova, za Božić dobile topiranje, ali brutalno, uz jackicu i z7 je nemoguce drzat škare mirno, nakraju prstima pocupali, šta je trebalo i šta nije trebalo. hahahaha.
Uglavnom glavni vrhovi su za koji dan kad još malo narastu trebali u klonove, ali silom prilika na dvije biljke počupani, al glavno da sam se cijelo vrijeme upozoravo ne glavni vrh, ne glavni vrh al eto zaigrao se. Al to su možda mudonje pa se tješim.


A tek ovaj list

Mislim da imam previse bijelog spektra pa se pumpaju listovi. Za koji dan dolazi par kom crvenih ledica. ili ako ima netko crveni marker za posudit pa da ofarbam ove bijele ;-)
Šalu na stranu, da pitam neš.
Jednu biljku sam malo zajebo sa niskim ph , zadnja se zaljevala a nisam kvaliteno promjesao pa je na dnu ostalo još par zrnaca. Jel da sad stavim malo nove zemlje ili da je ostavim pa ce se sama opoavit
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
opa cupa je napisao(la):
Nista fantom nediraj,dok ona shvati sta se desilo ph se digo.Puknes koju crvenu da lakse klikne 12/12 i bit ce to Z14 a ne 8 :spcartman:
Da ali ovo nije z8, ni z14, vidiš da list ima 9 krakova, znaci moze samo bit z9, z 14 nikako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.