Početnikov prvi box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.12.2012
5
0
0
79
Pozdrav svima. -Forum je odličan, svaka čast.

Početnica sam u ovome ali imam ogroman prostor (podkrovlje) bez grijanja/hlađenja a temperature idu od -10C zimi do +45C ljeti.
Želim napraviti 2x2x2 box jer želim unutra stat cijela umjesto da se ja i biljka guramo sa zidovima (imam mjesta pa zasto ne...)
Stavila bi 2 biljke (white widow mi je najdraža ako to išta znači).

Sad... Može mi netko pomoć da napravim savršen box u jako teškim uvjetima?
Prostor neograničen (recimo) a novac nije problem (2 000 eura je ok)
Znači, sta bi meni trebalo je zapravo cijeli popis opreme koju bi kupila ali da netko iskusan stvarno zna da ce to funkcionirati.
Mogu jednostavno staviti običnu grijalicu (na zrak) u box a preko ljeta (ako ne napravim ovo kroz mjesec-dva) riješit stvar sa jačim ventilatorom?
Sama biljka mi nije problem jer imam iskustva sa biljkama, eventualnim nametnicima itd.

Radit cu 3D modele da ispadne super ljepo pa se možemo lakše dogovoriti :costumed-smiley-027

Upomoc :cvetak
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
simpaticna si curo, evo ja cu ti samo kazati :signs046: a omladina sa foruma ce vec da pomogne sa idejama, ne moz' da ispadne lose posto kinta nije problem

edit: a sto naslov teme nije početnicin prvi box
 
23.12.2012
5
0
0
79
Ispravak :)
Nakon 3 mjeseca kopanja po internetu naletim na idealnu stranicu (necu napisat da ne ispadne da sam se registrirala zbog reklame stranice ili sta vec).
Uglavnom... nude sve tako da cu jednostavno preskocit problem, kupit kit i stavit u grijani prostor.
Hvala Vam ljudi kao da ste pomogli :)


Može mod molim Vas izbrisat temu ako nije problem. Hvala :)
Čitam Vas dalje sigurno a bit ce i slika :p
 
23.12.2012
5
0
0
79
Ma živim u vukojebini a našla sam 10 min nakon stavljanja teme sve sta mi treba... i ispala budala a nisam se ni registrirala.
Uglavnom... daj ovbriši temu da se ne sramotim više :tuzan
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Netreba ti 2000 eura, potroši to na nesto pametnije

Za tebe bi dosta bilo nekih 500 eura da si napravis i vise nego pristojan box u tom prostoru
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
evo kad ti se trosi...sastavio sam ti space shuttle ;-)

1 x Dig. termohydro meter s sondo
1 x Mikroskop 60x-100x z LED lučko
1 x AD11, dig. PH meter
1 x Growbox SJ DR 240W II
2 x Žarnica 600W HPS Dual spectrum Sunmaster
2 x Trafo 600W
2 x Timer Omnirex
1 x Ventilator PK 160 MES-2
5 x Sonoconnect 163mm, 1m
1 x Filter Activ 1200m3/h
1 x Dušilec zvoka 160mm-90cm
2 x Clip-Growbox ventilator
1 x Neem olje 100ml
1 x Easy Roll, jo-jo, 1 par
2 x cool tube 155mm

Znesek:1.183,00€
Za plačilo:1.183,00€
Poglej košarico

znaci trebas jos sjeme, gnojiva i zemlju...a sto se tice tih kitova...u shopu gdje sam slagao ovaj setupa je bio ovaj navedeni sator, bez cooltubea, sa obicna 2 reflektora, bez cijevi sa zvucnom i toplinskom izolacijom i sa ventilatorom od 220/360 m3...filter isto tako...pa sad ti vidi...meni je taj vent jedva hladio hps od 400w, doduse po ljeti al ovdje su 2 x600w

al kako ti kazu...ovo sve navedeno mozes i jeftinije nabaviti...a ovaj setup je mozda i previse...sve ovisi koliki su ti apetiti ;-)
da ne bacas bzvz novce...kreni s necim manjim da steknes neko iskustvo...lp
 
23.12.2012
5
0
0
79
Hvala ti puno! -Stvarno.
Reci mi samo koliko su sigurni ti shopovi koji nude realno sve sta mi treba.
Očito je zbog cega to prodaju i kakvu klijentelu žele ali me je strah da to nije neki zajeb od strane policije...
Imate kakve iskustva??
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
sve se to manje više da nabavit po običnim dućanima u kojima kupuju i drugi ljudi i još nešto, grow shopovi na ovim prostorima su svi preskupi u odnosu na ono što nude i kolko to ustvari treba koštat


samo usporedi jedan 400W komplet u grow shopu i u običnom ducanu (guglaj emgd shop) i sve ce ti bit jasno.....
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pa to je oprema za uzgoj povrca, neznam o cemu ti pricas? ;-)
a gledaj...neke mjere sigurnosti ces morati poduzeti...ne narucuj nista na adresu na koju mislis to raditi, ne ostavljaj elektronski trag, placaj keshom, osvrni se ponekad...nije da te plasim al ako ces se ovime baviti izabrala si opasan hobi...al najvaznije od svega je...psssst
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
kako je nekad tu pisalo, tek kad sam se registrirao točno se sječam jednog matematičkog izračuna za sigurnost growanja

znači, svaka osoba (uključujuči i sebe) koja zna (a ti znas jer ga sebi radiš) za tvoj grow je 10 postotna šansa da ćeš past, znaci vec kad krenes bez da ITKO zna, imaš 10% padanja zagarantirano...


e sad, ako jiš 9 ljudi zna da growaš, do the math :D 10 puta 10 je 100, znaci padas sigurno....

najpametnije ti je ostat na onih početnih 10%
 
23.12.2012
5
0
0
79
Autom do parkinga kilomerat dalje, kupit, nosit 15 puta kao budala vamo-tamo, doma živim sama :( *a-buhuhu*
Ljudi me od srednje skole nisu vidjeli da pušim (ok...ovisi šta i kome :p ) a od tad je prošlo ... ima dosta :)

Hvala ljudi, legende ste! Samo tako ;)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Sve super peglaj....mada 2 biljke u 2x2x2 room-u....lol.....i u to zapucat 2k eurica.....ok ima se dapace nemam ništa protiv....samo skuplji dim valjda na svijetu nece postojat i po tome si posebna :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ekipa ti je objasnila sve ali samo da se nadovezem na ovo sta blejd haze? kakve 2 biljke pa stavi ih 8 i neces brinut 6 mjeseci (ako rijetko pusis) i vise ...
kazes da se vec razumijes u biljke tako da ti nece biti problem jos samo nadovezat korisne stvari na ovom forumu s ostalim znanjem i uzgojit jebene hedove :)
pare nisu problem , odlicno....
cini se kao da sve imas... volju,pare, i prave ljude da ti pomognu :)
sretno!!

edit : sad sam se sjetio da ti je prvi put pa normalno ides sa 2 biljke... ja sam prvi i drugi grow iso 2 biljke i prvo sam ljepo naucio sve i nisam imo toga puno za fulat i sad 3. grow cu 3 biljke da bude guzvanac da iskoristim sav prostor s kojim raspolazem :) tako da ako naucis sve sto ti je potrebno neces imat problema sa biljkama, bilo bi ti bolje mozda da posadis nekih 6 domacica, pustis si 2-3 zenske, i vise ako oces (i ako si lucky) i ufuras se malo u taj grow i sve, da vidis kako ide :) i onda sljedeci grow puknes 8 menki brendirane prave vu i boli te one stvar :) kako god odlucis, nemas sta fulat :)

peace out!
 
25.12.2012
3
0
0
34
Necu otvarat novu temu nego cu samo nastavit ovdje...

Ja imam isti problem sa tavanom, moj bi box također bio na tavanu(gdje temperature skacu od -5 do 40) jel to problem?

Imao sam u planu napravit box 100x80x120cm
4ventilatora 12V(ulaz izlaz),400W HPS, folija,mjerac vlage i temp. itd itd.Sta mislite o ovoj kombinaciji?Jel to dovoljno za pocetak?
I imam jos jedno pitanje :D koje sjeme uzet za pocetnika i da nemogu puno fulat?
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
uzmi bilo koji strejn gde preovladava indika i ne mozes pogresiti a sto indika,
e pa zato sto krace cveta i samim tim imaces manje vremena da nesto zabrljas.
A moze na tavanu samo temperaturu ces morati nekako povecati kad dodje
minus 5 a i smanjiti kad dodje plus 40(imas neke klime koje su dobre ali to je investicija koja ce se tebi isplatiti)
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.392
27.908
1.098
Trøndelag
vens je napisao(la):
Necu otvarat novu temu nego cu samo nastavit ovdje...

Ja imam isti problem sa tavanom, moj bi box također bio na tavanu(gdje temperature skacu od -5 do 40) jel to problem?

Imao sam u planu napravit box 100x80x120cm
4ventilatora 12V(ulaz izlaz),400W HPS, folija,mjerac vlage i temp. itd itd.Sta mislite o ovoj kombinaciji?Jel to dovoljno za pocetak?
I imam jos jedno pitanje :D koje sjeme uzet za pocetnika i da nemogu puno fulat?


400w hps i 12v ventovi ne idu zajedno,to mozes odmah prekriziti,znaci samo 220v ostalo je sve slabo!