Poštarina i preporučene pošiljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Slučajem okolnosti ponovno sam se našao pred uslugama naše drage nam hrvatske
pošte:icon_lol:

Radi se o sljedećem...fino upakiram (zatvorim kovertu),napišem na onaj listić
adresu (radi se o Nizozem) i sve..stavim x gdje piše preporučeno i dam ženi na šalteru..:rofl:

Situacija odjednom dobiva nagli zaokret...žena uzima kovertu,nabrzaka je okrene
da vidi jeli sve napisano,pogleda papirić i tu stane...

Žena: Oprostite,ali ako želite preporučeno poslati pismo u inozemstvo koverta mora biti otvorena!

Ja: Pa u čemu je problem? Jeli preteška za pismovnu pošiljku? (znam da nije,ali pitam)!

Žena: Ne,nije u tome problem, već sve preporučene pismovne pošiljke (valjda i druge..paket itd) moram osobno pregledati i tek onda zatvoriti!

Ja: Pa zašto vi to morate napraviti uopće???

Žena: Pošiljka se mora pregledati zbog opasnosti od SARS-a.........
:rofl::rofl::rofl:

Nakon što sam se u početku totalno sjebo,sada sam se suzdržavao da ne puknem od smija....:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Da se ne vraćam..posalo sam regularno poštom..dolazi na odredište kroz 5-7 radnih dana!

Mislim..stvarno...jebala ih ta pošta...
Kad sam prošle godine (9.mj) slao za Nizozemsku preporučeno kovertu sa parama isto sam je zatvorio, predao liku i on je najnormalnije poslao....
Isto tako..ove godine (neki su ljudi upoznati) sam naručivao dio opreme iz Slovenije;
također zatvorio pismo (preporučeno),predao ženi (bila je neka druga) ,platio i gotovo!!!

Nemam pojma odakle se to sada stvorilo????

Zna netko drugi?!
i neka vam bude pouka:sun2:da se ne cimnete....

P E A C E !:maryjane:
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Hrvatske pošte tijesno surađuju sa Western Unionon, i zašto bi sad tebi, meni, ikome dopustili da za 2-3eura pošaljemo pare negdi vani i da uredno stignu )jer to i je bit preporučene pošiljke), kad nam mogu uredno naplatit 13 eura za istu stvar?

Ma kapitalističko-monopolistički papci...
 
18.04.2007
4
0
0
38
Ma daj, svinje deru ko nespaseni... Preporucena posta do UK oderu 50kn, a kad ti stigne iz vana, i pregledaju ti... naplate 50% carinu.

Nema smilsa ljudi... jedino sjemenke ili neke extracte narucivat, jer to ne otvaraju
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
gloSS_ZelenKy je napisao(la):
Ja: Pa zašto vi to morate napraviti uopće???

Žena: Pošiljka se mora pregledati zbog opasnosti od SARS-a.........
:rofl::rofl::rofl:

Nakon što sam se u početku totalno sjebo,sada sam se suzdržavao da ne puknem od smija....:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Da se ne vraćam..posalo sam regularno poštom..dolazi na odredište kroz 5-7 radnih dana!

Od sada šaljimo SARS samo u regularnoj pošti , zašto plaćati za preporučeno pismo.Jednostavno ga gurneš 6-7 ranije , da stigne na vrijeme .Sutra odmah ide jedno George Bushu , a jedno vladi ,pošti i carinskoj službi B i H , 1 muriji za narkotike. Neću im reći ko šalje . Samo ću napisati prije upotrebe protresti, kad otvorite udahnuti duboko i ispuniti će vam se 3 želje .:icon_lol:
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
ChronicKroner je napisao(la):
je to provjereno, da sjeme ne otvaraju??


Malo kasnim s temom al eto,, Ja mislim da ti NITKO nema pravo otvarati tvoju poštu jer su to osobne stvari i u dosta država u svijetu je to zakonom zabranjeno,a nitko ne želi odgovarati kazneno zbog svoje znatiželje,,ali imaš slučajeva kad ti na pošti mogu zadržati pismo i pozvati te da im kažeš kao što je "nedefinirani sadržaj pisma"..! Nisam još naručivao sjemenke preko pošte (neta) ali uskoro planiram,i dobio sam savijet da koristim nižu cjenu transakcije ,, samo meni je bed da se sjemenke ne unište,s obzirom da idu običnom poštom..!

Uglavnom,mislim da nitko neće otvoriti pismo... :smoke18: :thewave: