pomoc ko je voljan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.05.2023
3
4
3
19
Dobar dan dobri ljudii.
Pre nedelju mozda malo jace poceo sam svoj prvii groww,razlg je ljubav prema biljci i radoznalost.Kako vise iskustva sa pusenjem nego sa growom odlucih da otvorim temu i saslusan ljude koji imaju vise iskustva.Kao sto rekoh grow sam poceo iz ljubavi i cisto nekog hobija da ispunim vreme.Ocekivanja nemam nit se nadam punim teglama i dzakovima.

trenutno rezim18/6.bez gnojiva bez icega.Planiram da tako ostaneee.Ventilator uz sam box na slabijem levelu.
Slobodno me ispravite,dopunite iz vaseg ugla jel iskustva nemam tako da svaciji odgovor ce dobro doci.
prijatan dan i mnogo opustanja vam zelim
 

Prilozi

  • IMG_4604.jpeg
    IMG_4604.jpeg
    189,1 KB · Pregleda: 40
  • IMG_4605.jpeg
    IMG_4605.jpeg
    235,7 KB · Pregleda: 41
  • IMG_4606.jpeg
    IMG_4606.jpeg
    381,4 KB · Pregleda: 41
  • IMG_4607.jpeg
    IMG_4607.jpeg
    276,8 KB · Pregleda: 38
  • IMG_4608.jpeg
    IMG_4608.jpeg
    197,3 KB · Pregleda: 40

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Dobar dan, dobro nam došao :)
Vidi, ja ću biti iskren, nemoj zameriti - a opet bolje sad u startu da popraviš greške, nego da gubiš vreme bzvz, jer u ovom hobiju ti jedino vreme niko ne može nadoknaditi, besmisleno je mesecima da se ganjaš, a da bude veliko ništa na kraju :)
A tvoje, ovako kako je sada, sigurno preti da bude ništa.
Šta ti fali -
Uslovi.
-Box mora biti potpuno hermetički zatvoren kad je biljkama noć, ukoliko imaš ulaz svetla (a imaš te rupice) - imaćeš hermafrodite, brda semenki, i cvetanje će trajati u nedogled.
(Osim ako to nisu automatici, ali nisi nigde naglasio koje seme)
-Ta folija koju si oblepio više štete nego koristi, može izazvati hot spot i spaliti biljke
-Pod tom jednom skrnavom sijalicom
nemaš nikakve šanse :) da može tako brat moj, svi bi tako :) prođi po dnevnicima vidi kako ljudi gaje. Kanabis niče svuda, u kamenu. Ali to je to - NIČE. I tebi je niklo :D ako misliš nešto na kraju da pušiš, mora više svetla, u suprotnom gubiš vreme samo
- Dve biljke u jednom potu, nije pametno..klaće se oko nutrijenata, prelaze patogeni sa jedne na drugu, možda jedna mužjak, eto belaja....to može, ali u znatno većem potu.
-Visina boksa. Nisi nigde naglasio, ali ovako na prvu, tu nema ni metar visine...mikro grow je moguć, ali nije preporučljivo za početnike
-Ventilacija? Pasivna? Muka žive. Mora nešto unutra da mrda biljke, mora nešto da izvlači vazduh (idealno na svaki minut komplet vazduh u boksu da se menja) - ako ostaneš pri tom mikro growu, USB vent mali unutra da mrda i jedan da izvlači
-Filter? Još jednom, poluotvoren boks, na stranu što ćeš imati hermije i sve gore navedeno, nego će ceo komšiluk verovatno znati koji ti je hobi :) ne ide tako, prođi po dnevnicima, vidi kako ljudi gaje

trenutno rezim18/6.bez gnojiva bez icega.Planiram da tako ostaneee.
Ovo ne razumem baš. Još jednom, ako su automatici, može 18/6 do kraja (mada sretno sa visinom i jačinom svetla u tom slučaju), ako su fotosi - od toga bojim se nema mnogo ako ne popraviš nedostatke...
Lepo je što planiraš bez đubriva, ali te crnjanice imaju hrane za par nedelja maksimalno (opet nisi naglasio, NADAM SE da zemlja kvalitetna) a ti planiraj :D

Savet:
Čitaj forum što više, prvo i pravilnik (na pogrešnom mestu otvaraš temu, ovo je trebalo u dnevnike, ali prebaciće pretpostavljam), zatim dnevnike, razmisli da uzmeš mentora, sve što sam ti gore napomenuo - verujem da će svaki kolega sa foruma reći isto :)

Nemoj da te obeshrabri kritika, nego popravljaj dok imaš šanse. I daj detalje - koja zemlja, koje seme, meriš li ph, temperaturu, koliko često zalivaš...


Dobro nam došao i sretno u nastavku!
 
25.05.2023
3
4
3
19
wendigoo kaoo prvoo hvala na javljanju i na odgovoruu.Ovakoo zemljiste sam zabo kevi iz podruma za cvece je pusticu sliku..Za seme se nisam cimao jel mi je prvi put,seme je iz nekog dobrog paketa.Box verovali ili ne napravljen od kutije za patikee.Folija obicna alu kuhinska.Stavio sam jos jednu sijalicu i za to cu sa pustim slikicu.Za box se slazemo,al luda glavaa,pripremam deo ormara za buduce.Sad me zanima jel bi mogao da ostavim biljku u tom boksu cisto dok nesredim ormaric i dok biljka jos malo ne naraste.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    371,7 KB · Pregleda: 23
  • image.jpg
    image.jpg
    605,6 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Svetlo je trenutno najveći problem - zato što one tek sad kreću sa fotosintezom, do sada su samo puštale koren dole..a svetla prosto nemaš (ta desno na slici sijalica ti ništa ne znači, zaista)
Uobičajena formula je 30W - 50W po kvadratnoj stopi (30cm X 30cm), ta tvoja sijalica jedva pokriva 10cm X 10cm :)
I nisu čak ni watt-i najbitniji već spektar i efikasnost (koliko fotona po kvadratnom metru u sekundi šalje, koje biljka može da iskoristi)
Kad dizajniraš boks, imaj to u vidu. U principu što više svetla, to bolje

Ne možeš ih još mnogo dugo držati u tome (kutija za patike, zaboga :D ) pogotovu pod jednom sijalicom samo... da budem iskren veće šanse imaju da ih izbaciš na terasu (ako imaš uslova), dok ne sklepaš lep boks, kreće lepo vreme taman da se razmašu malo
Ovako, teško da će uopšte napredovati, a najverovatnije će u potrazi za svetlom da odu u nebesa visoko, videćeš i sam

Kad dizajniraš boks:
- svetlo mora biti udaljeno od biljke da ih ne pali (zavisi od svetla koje koristiš, ali neki prosek 40cm - 50cm), i od plafona boksa da se ne pregrejava (dakle cca 10cm)
-visina pota/saksije (cca 20cm)
-biljke u cvetanju prođu kroz tzv "streč" fazu gde (u zavisnosti od sorte) narastu i po 200%

Primera radi, ako imaš boks od metar visine, biljke moraju da se prebace na cvetanje već kad su na 10cm - 20cm visine, ili prosto neće biti mesta i spaliće ih lampa

A to je samo oko dimenzija prostora, tek treba pričati o veličini saksije, ventilaciji, đubrivu, zalivanju (generalno problem broj jedan), PH, temperatura, vlaga...

Mislim da bi trebalo da se baciš na čitanje, nemoj srljati ludo. Ništa ražanj dok je zec u šumi, kažu stari :D
Sve potrebne tutorijale imaš na forumu, samo strpljivo i lagano :)

Sretno!
 
25.05.2023
3
4
3
19
Svetlo je trenutno najveći problem - zato što one tek sad kreću sa fotosintezom, do sada su samo puštale koren dole..a svetla prosto nemaš (ta desno na slici sijalica ti ništa ne znači, zaista)
Uobičajena formula je 30W - 50W po kvadratnoj stopi (30cm X 30cm), ta tvoja sijalica jedva pokriva 10cm X 10cm :)
I nisu čak ni watt-i najbitniji već spektar i efikasnost (koliko fotona po kvadratnom metru u sekundi šalje, koje biljka može da iskoristi)
Kad dizajniraš boks, imaj to u vidu. U principu što više svetla, to bolje

Ne možeš ih još mnogo dugo držati u tome (kutija za patike, zaboga :D ) pogotovu pod jednom sijalicom samo... da budem iskren veće šanse imaju da ih izbaciš na terasu (ako imaš uslova), dok ne sklepaš lep boks, kreće lepo vreme taman da se razmašu malo
Ovako, teško da će uopšte napredovati, a najverovatnije će u potrazi za svetlom da odu u nebesa visoko, videćeš i sam

Kad dizajniraš boks:
- svetlo mora biti udaljeno od biljke da ih ne pali (zavisi od svetla koje koristiš, ali neki prosek 40cm - 50cm), i od plafona boksa da se ne pregrejava (dakle cca 10cm)
-visina pota/saksije (cca 20cm)
-biljke u cvetanju prođu kroz tzv "streč" fazu gde (u zavisnosti od sorte) narastu i po 200%

Primera radi, ako imaš boks od metar visine, biljke moraju da se prebace na cvetanje već kad su na 10cm - 20cm visine, ili prosto neće biti mesta i spaliće ih lampa

A to je samo oko dimenzija prostora, tek treba pričati o veličini saksije, ventilaciji, đubrivu, zalivanju (generalno problem broj jedan), PH, temperatura, vlaga...

Mislim da bi trebalo da se baciš na čitanje, nemoj srljati ludo. Ništa ražanj dok je zec u šumi, kažu stari :D
Sve potrebne tutorijale imaš na forumu, samo strpljivo i lagano :)

Sretno!
hvala legendice jos jednomm na izdvojenom vremenu