Pomoc oko liste za pocetak indoor growing

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Pozdrav drugari, pratim vec duze vreme vutra.org i 420magazine, pa je doslo vreme nakon dugogodisnjeg gledanja slika i citanja foruma, da probam svoj prvi indoor growing.

Prostor koji mi je za grow je dimenzija:
Visina: 190cm
Sirina: 53cm
Duzina: 57cm
Stavio bih unutra i jonizator, s tim da postoji ventilacija.

Svetlost:
600W HPS komplet.
Razmisljam neki CFL za period cvetanja, jos uvek nisam odlucio, ali verovatno cu kupiti par CFL sijalica, samo jos uvek nisam siguran koliko bi trebalo, ili ne bi bio nikakav problem da se koristi ova hps za vegetaciju i cvetanje ?

Zemlja: Planirao sam da uzmem ( Potgrond H 70L )

Saksije bi bile neke od 8L i planirao sam da mi od pocetka do kraja tu biljke i ostanu.

Seme: Super lemon haze i OG kush.

Od dodatne opreme:
Digitalni tempometar i hidrometar
Jedan manji ventilator
Dali je ph meter neophodan?

Par stvarcica me zanimaju, pa bi mi neki savet lepo doso :)
Gledam dosta ljudi stavlja neke kuglice, nesto belo po saksijama, dali je to neophodno sa ovom zemljom koju planiram da uzmem, i dali mi potreban neki posebni dodatak za zalivanje, ili moze slobodno obicna voda?

I sta bi mi preporucili ako sam nesto izostavio? U svakom slucaju ja cu dodavati stvari koje planiram da uzmem, jer bih stvarno hteo da imam uslove kakve super lemon haze zasluzuje, pa se nadam za nekih 2-3 nedelje da krene i jedan prvi growing jurnal :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Dugogodisnje citanje ???? cega? :D

Za taj prostor ide 150W hps....kakvih mrtvih 600w ??? ne radis krematorij
Hps moze i za vege i za cvjetanje. ako ides na hps zaboravi cfl. teraj od pocetka do kraja sa hps-om.

zemlja odlicna. ako ti se vec stavlja nesto, stavi perlit unutra. (to bijelo)
posude....sto vece to bolje. radije 12-15L. 8L mi se cini pre malo...
ph metar je jako pozeljan

zaljevas sa obicnom odstajalom vodom. ph reguliran na cca 6.5. ne treba nista drugo. osim gnojiva kasnije....a za to ces proucit forum malo....neda mi se tipkat vise
ventilacija ti treba...nesto da izbacuje van(tipa kupaonski vent ili 2), za upuh pasiva...rupa. i jedan mali unutra da mijesa zrak.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Dobrodošao na forum :)
Prva greška ti je lampa koja je inače za puno veći prostor.Za taj box ti je idealno 250w.Drugo pročitaj malo dnevnike uzgoja puno toga će ti biti jasnije(bijele kuglice...itd)

Eto Stipe me pretekao i još ti je bolje objasnio....čitaj....
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Citanje svega i svacega po forumu, ali bas intenzivnije od kako sam se zagrejao za svoj uzgoj. Znaci da ne razmisljam uopste o 600W varijanti, mislio sam da ako stavim na sam vrh box-a da ce biti dovoljno za 3biljke unutra. Ali cu pogledati neki od 250W, ventilacija mi je idealna jer ulazi hladan vazduh, tako da to mogu da sprovedem do sijalice, sto ce biti super ja mislim. Pregledao sam jedno 20ak growing indoor jurnala, ali cu nastaviti sa citanjem sve dok ne budem bio spreman i podkovan sa opstim znanjem o uzgoju :read:
Eto nisam obratio paznju na dimenzije prostora i sijalice :shit: Hvala stipe.

Ne stavlja mi se nista pored zemlje, sta ce mi te kuglice. I onda cu uzeti neke vece saksije.

Verujem da je solidan prostor za tri biljke, a sto se tice gnojiva za to ima vremena, prvo da skupim sve pa da proklija seme :) inace opremu cu uzeti u ***********, jer oni salju na balkanu svugde ja mislim. Tako da mi mozete i preporuciti sa njihovog sajta sta uzeti, jos bolje :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
PH je zemlja u koju bi morao dodati malo perlita.
Netrebas neznam koliko citati o uzgoju nije to neka filozofija...pa nase babe su prehranjivale obitelji iz zemlje bez kojekakvih specijaliziranih gnojiva..pa evo ja imam 100 kila i 190 cm haha
Nego radije izbaci Lemon Haze jer nije za pocetnike,malo je zahtjevnija s obzirom da je haze sorta ali je zato odlicna za nju ti je posebno bitan ph metar.
Vegetaciju mozes odraditi sa Cfl-om ..cak i bolje vegetiraju pod cfl-om nego pod hps-om
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and Stipe

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Perlit dodat na listu. Verujem da nije nikakva filozofija sa strane onog ko je vec nesto ovako radio, ali ja bez iskustva. hehe nisam ni ja daleko sa kilazom i visinom cak sta vise i tu smo :D
Lemon haze sam vec narucio, tako da cu dodati i ph meta obavezno na listu. Citao sam neke dnevnike ljudi sto su gajili super lemon haze, ovaj je jedan koji bi bas pratio do nekle.
Ako bih radio vegetaciju sa Cfl-om koliko sijalica bi mi bilo potrebno za tri biljke i koliko wati ?
Hvala opa cupa!
 

feforon1987

Aktivan Član
07.10.2014
85
47
18
hm a da uzme hps superplante agro 150 w? 30 % plavog spektra
+vko 125 ven i prima filter 125/360 ili 100/360 sa šelnom spoji buduci da bi mu ovaj vent mogo hladiti i miris ubijat
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
feforon1987 je napisao(la):
hm a da uzme hps superplante agro 150 w? 30 % plavog spektra
+vko 125 ven i prima filter 125/360 ili 100/360 sa šelnom spoji buduci da bi mu ovaj vent mogo hladiti i miris ubijat
Nisam razmisljao o tome, vise sam za klasicnu varijantu, a kasnije mozda ubacim neku CFL sa plavim spektrom ili crvenim, ali ima vremena do tada. Nisam te bas razumeo za filter i te brojke :)

Bas sam malopre gledao, pa stvarno super to sto ljudi izdvoje vreme da pomognu ljudima, kao mentori :) Hvala opet cupa :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

feforon1987

Aktivan Član
07.10.2014
85
47
18
brojke što nisi razumio : Karbonski filter dimenzija 125x240 mm.
Maksimalni kapacitet: 360 m3/h
Ventilacijski otvor: 125 m3/h
ventiltator :Aksijalni ventilator za ispuh zraka.
Ventilacijski otvor 125 mm, kapacitet 185 m3/h.
evo to ti primjer , mada bi bilo bolje kad bi bio jači :)
a hps ipak hps po meni..imao sam ja od frenda vidit cfl kaj radi i hps kod njega i sad kod sebe.. razika nije baš neka..ali po meni bolja opcija je hps ..razmisli čitaj dnevnike sa cfl i hps lampama :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Joj Fafaronka al si ga zakomplicirao
Jedan turbinski vent rjesava sve i ulaz ostaje pasivan. 50-ak eura je investicija.Karbonski napravis sam...dimenzije manje vise i nisu bitne.
I jos jedna bitna stvar ...postoje cfl-ke koje su specijalizirane za uzgoj i nisu nista losije od hps-a...cak biljke bolje vegetiraju pod takvom lampom ;) da,da
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

feforon1987

Aktivan Član
07.10.2014
85
47
18
valjda ga nisam zbunio :)meni recimo ova gore kominacija koju uzel za primjer radi čudo doma..i to sa 2*150 w hps-icama
e tu se slažem da po cfl-kama bolje vegitiraju...ali recimo cvijetanje je tu negdje nije velika razlika..a čovijek neka si razmisli kaj hoće :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Ja prihvatam sugestije, i idem za opciju koju mi preporucite vise, ako je vegetacija bolja sa cfl-kama onda to kupujem. Ipak bi hteo da mi SHL izraste u lepu biljku :)

Sto se tice filtera i karbonskog filtera, ne znam dali mi je to neophodno, jer postojeca ventilacija je, ventilacija iz zgrade tako da sve izlazi na dimnjak :ninja: