Pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
evo samo da se ubacim s mrvicom informacije koju ljudi mozda neznaju....naime...nisam pobornik antidepresiva ali morate biti svjesni jedne činjenice......

Depresija, kao bolest, nije stanje svijesti. Vecina ljudi poistovjecuje depresiju sa učmaloću, nevoljkošću, nezainteresiranošću, pesimizmom. No, depresija kao medicinski pojam ima drukčije značenje.
Depresija CNS-a (središnjeg živčanog sustava) je u potpunosti fizičko oboljenje. Dakle, ona ima posljedice na psihičko stanje osobe, no izvor depresije je fizički. Naravno da postoji više etiologija i patogeneza kao i kliničkih podvrsta, ali radi se o usporenom prenošenju signala u određenim dopaminergičkim, serotonergičkim i inim živčanim putevima.

Antidepresivi koji se piju u svrhu liječenja depresije su tretman nezamjenjiv drugim substancama, većina liječnika ih nevoljko pripisuje jer su svjesni njihove dugoročne štetnosti, no u suvremenoj medicini još ne postoji nadomjesna terapija...Barem ne u rutinskoj upotrebi...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Osobe, s kojima sam se susretao da su pili antidepresive, vecinom su bili depresivci na psihickoj bazi (citaj: ne znam sta bi, pa cu bit malo depresivan bez razloga) koji su se kljukali tabletama mjesecima ili su imali odredjena teska razdoblja u zivotu (smrtni slucaj, prekid, razvod i tako to)- gdje su doktori bez treptaja pripisivali "terapije" antidepresivima.
S takvim doktorima se jednostavno ne mogu slozit.
Pitanje je kojem postotku korisnika AD je zaista terapija i potrebna? Koliko ljudi pati od depresije cns-a gdje je AD neophodan, a koliko ih konzumira iz razloga jer je to laksi put za prec preko problema. Ako me razumijes sto hocu reci...
 
14.11.2008
2
0
0
44
eo hvala na svim odgovorima ja reko psihicu da necu i dao mi neke antidepresive na biljnoj bazi... a jebiga moram pit starci kontroliraju... imam 17god... a i nije u hrvatskoj trava sta je bila prije 3-4godine prije bi se napusio od 1jointa a sad mi treba minimalno 2-3...
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
digresija...ne nužno relevantna......čemu opće "napušavanje"? Da neznas za sebe i katatonican gledas u strop dok ti sline kaplju?

Dobro je neko napiso na forumu, ne sjecam se vise ko, uzmi ciglu pa ljepo s njom u vugla i imas isti efekt...a i manje kosta....ak imas srece mozda se i onesvjestis....

Nekak mi je sve jasnije zakaj se vise ne kaze "uzivanje" nego "zloupotreba"....


Zapali malo, chillaj, uživaj....
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pa ne bih rekao da je napušavanje katatonično gledanje u plafon

Ne znam kak ostalima ali meni je glavni razlog pušenja marihuane "napušavanje"(Helou):family1:
Ne kontam šta je htjela reči osoba iznad mene
 
17.03.2008
9
1
0
35
Zaista zanimljiva digresija........!!???wtf!?
Imam prijatelja koji uzima antidepresive i puši ko smuk! To radi već nekoliko godina i kaže da mu ni jedna tableta nije pomogla ko marihuana! Neznam na kojim je tabletama jer obično ne pričamo o tome kad se joint vrti u krug....
A evo i da se malo pohvalim da sam nedavno imao prometnu na motoru(bez smrtnih slučajeva ali sa velikom materijalnom štetom). Da ne spominjem u kakvom sam šoku bio! Treso sam se 1h ko pizda! Jedan poziv, jedan joks i mir u glavi i tijelu! Milina...
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Ma kakva depresija... ????
Izdepresiaj depresiju... :O
Znaj da je to sve u tvojoj glavi, i imaj na predvid da je mozak nesto veoma mocno i da se uvek sam moze izvuci iz sve i svasta bez ikakvih problema, samo ako mu dozvolis.
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
McGreggor je napisao(la):
evo samo da se ubacim s mrvicom informacije koju ljudi mozda neznaju....naime...nisam pobornik antidepresiva ali morate biti svjesni jedne činjenice......

Depresija, kao bolest, nije stanje svijesti. Vecina ljudi poistovjecuje depresiju sa učmaloću, nevoljkošću, nezainteresiranošću, pesimizmom. No, depresija kao medicinski pojam ima drukčije značenje.
Depresija CNS-a (središnjeg živčanog sustava) je u potpunosti fizičko oboljenje. Dakle, ona ima posljedice na psihičko stanje osobe, no izvor depresije je fizički. Naravno da postoji više etiologija i patogeneza kao i kliničkih podvrsta, ali radi se o usporenom prenošenju signala u određenim dopaminergičkim, serotonergičkim i inim živčanim putevima.

Antidepresivi koji se piju u svrhu liječenja depresije su tretman nezamjenjiv drugim substancama, većina liječnika ih nevoljko pripisuje jer su svjesni njihove dugoročne štetnosti, no u suvremenoj medicini još ne postoji nadomjesna terapija...Barem ne u rutinskoj upotrebi...

pecko88 je napisao(la):
Ma kakva depresija... ????
Izdepresiaj depresiju... :O
Znaj da je to sve u tvojoj glavi, i imaj na predvid da je mozak nesto veoma mocno i da se uvek sam moze izvuci iz sve i svasta bez ikakvih problema, samo ako mu dozvolis.

Ako je covjek depresivan to nije u njegovoj glavi... vec ima problema i treba ih lijeciti atnidepresvima koliko god mi bili protiv toga oni pomazu...

Uostalom mislim da rijetki uopce citaju ono sto je napisano prije njih...ž

Kao prvo ekipo covjek je pitao da li smije pusiti uz tablete nitko mu nije dao odgovor vec ste se posvadjali oko savjeta i svojih misljenja...

ODG: Da smijes pusiti travu uz tableta cak bi ti ja to i preporucio (samo ne pretjeruj ni s tabletama ni travom)

P.S. Dajte vise citajte postove...

EDIT: Ono sto je u psihi prenosi se na fizicko stanje osobe, tablete nisu rijesenje ali su trenutna pomoc i mogucnost da se pomogne psihi... To je moje misljenje
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
I mi nešto previše popršćemo teme govnima

Uglavnom stvarno treba čovjeku dat odgovor, koliko ja znam nemaju neke kontraindikacije trav i antidepresivi ali nisam osobito upućen u tematiku
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
E sad ste me prisilili da pisem nesta za koja nisam bas vojlan pisati ih.
Kao prvo bio sam zavisan na opijate 12 god., od kojih sam proveo 10 na spricu.
I mislim da sam popio dovoljno tablete za 9999 zivota i mogu vam reci da su to samo njesra.

I vjerujte mi kad vam kazem da niko nema potrebe od antidepresive, osim u nekih tezih situacija, kao pokusaj za samoubistvo...
Ali i tada antidepresive ne bi se trebale davati na vise od nedelju dana.
Sto vise nekome dajes Antodepresive, to mu vecu stetu radis.

Kod mene su na siriko poznata dva stara doktora koja su vec u penziju.
Oni su prepisavale antidepresive za sve i svasta, pa makar i da si na krivo piskio ujutro dobijah antidepresiv kao terapiju.

BTW. Mladze generacije ih zovu Dr.Mengele, jer su imali najvisu smrtonst pacijenata.
Prvo im prehebu psihu sa sve i svasta, pa posle se sami pacijenti dohebu sami sebe.

Ajt, ovaj post je postao predugacak za nesta koja nisam voljan pisati ih.

Samo za vas info, sada ne pijem ni jednu tabletu od grupe benzodiazepina, pa makar bilo smak sveta, a osecam se kao masina ( ili jos bolji opis je...PERPETUM MOBILE ).

Embrace and fight for your healt...!!!

Pozdrav....:ludaci_lol:
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
trava se smije umjereno pusiti tj.jedan joint na dan,ako uzimas AD.ja ih uzimam vec 3 godine i paralelno pusim.mogla bi i bez njih ali je problem u postepenom odvikavanju.znaci nesmijes samo tako prestati nego se moras postepeno skidati sa njih.ali vjeruj mi bolje je barem po mojem-pusiti travu.imam kolegicu 44 godine,ide na posao,zivi sasvim normalno i pusi vec sigurnih 20 godina.ujutro za dobar dan, uvecer za dobar san.probaj pa ces vidjeti.a od toga umrijeti neces.:hippy:
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Khm, khm...ako bi mogla, zašto to ne napraviš? Koliko dugo već "možeš bez nih", a koliko dugo već "krečeš na postepeno odvikavanje"? Koji su antidepresivi u pitanju? Triciklički, SSRI, anksiolitici sa izraženim antidepresivnim djelovanjem?
Sorry, ali ova čudesa farmacije su mi prilično uticala na život. Ne da san na sebi iskusija, (proba jesan, do detalja :angry015::shit2:), ali san ima priliku još detaljnije, "čista" uma, ispitat i viditit kako to ide sa tin ljekovima.
I to na različitim "povjestima" bolesti.
A i inaće se naježin na sprehu "Mogu se ja skinit, ali to je proces, znaš i bla, bla, blal...", Sorry, but je-bi-ga :hippy:

Xanax nije čisiti antidepresiv. On je benzić sa AD djelovanjem, dodatnim. Piše mu u uputi lipo da nije za suicidne slučajeve, hmmm. S njega i rodbine mu, teže se ide doli. Ko se navuče, jebo je ježa. :punch: A sa travon je raketa... Raketa koja NAVLAČI!!!
Pravi antidepresivi djeluju tek nakon 3 tjedna uzimanja. I svi rade na isti sistem: tako da "nagomilaju" serotonin u mozak i puf!!! smješak se pojavi na licu, depra se pretvara, pa skoro u euforiju. I 3ciklički i SSRI rade na isti način. A onda slijedi održavanje u terapiji.
Da bi pacjent bija OK.
A silazak? Neznam. Prelipo je ono stanje, osobito nakon "egzodusa" iz mraka depresije.
Iz ovoga izađu samo ljudi koji su u depru uletili zbog "vanjskih" razloga. Jbga, vrate se u normalu, nivo serotonina se normalizira, malo po malo i nema više potrebe za AD.
Ostali, polako...problem je tu "unutrašnji", kemijska, hormonalna neravnoteža, perhaps?

ali vjeruj mi bolje je barem po mojem-pusiti travu.imam kolegicu 44 godine,ide na posao,zivi sasvim normalno i pusi vec sigurnih 20 godina.ujutro za dobar dan, uvecer za dobar san.

Definitivno je bolje. Ali isto tako znam samo da ima ljudi koji imaju stvaran i heben problem, problem koji nemogu riješitna sisitem: "Zapali joks i izličen si." Za mene je to točna receptura:bong7bp:, a za njih je, nažalost, to točno, ali 1. AD. Bez AD-a nebi mogli uopće ni zapalit. Nebitno jel to urođeno ili si je neko shebo život nesmotrenom konzumacijom čuda moderne kemije (i farmacije).

Imaju još i MAOI antidepresivi. MAOI-a koji traju po misec dana nakon uzimanja. Za posebne vrste depre (nezna koje i šta, jednostavno neman volje niti doznat) i strog režim prehrane za tu vrstu terapije.
A ima i kratkotrajnih MAOI antidepresiva. Jedini za kojega znam je moklobemid. Djetvoran je a netreba 3 tjedna do efekta. Nema posljedice ka SSRI i 3ciklički i nije navlaka. Radi na isti način na koji rade Harmalinski alkaloidi. Ali je kutija prije 4 godine bila oko 150 kn (20 Eur) u ljekarnama. Šta je sad s time, neman pojma. Biće pharmafia izbacila kakve nove šarene slatkaste film tablete u međuvremenu. Al nevirujen da se minjalo puno.
Ljek sa manje kontraindikacija je uvjek skuplji, normalno :ludaci_lol:

Tako je to...ko ima love može kupit kvalitetnu dro..ups! lijekove, hehe
A za stoku idu mukte portali, heleksi za namisto xanaxi, normabeli, zolofti i pitaj Boga koliko imena još ima.

Iako moran (teša srca) priznat da ti ljekovi stvarno rade svoj posao, kad trebaju, ono stvarno...MRZIN IH, te škovace.

@Weederan:
A šta se tiće toga sa su prozac, xanax (on je još i dobar) američka sranja, i da je diljenje tih tableta za svaku pizdariju (šta nije samo američka stvarnost nego je i debelo naša) debilana, i jednostavno - najobičniji profit-alizam...to se DEFINITIVNO slažen.

Uff, jebote...dobar je :goldmaryjane:Ice:goldmaryjane:, dobar:bong7bp:...pišen ja...:wave: