Presađivanje biljke, kada to mogu uraditi najranije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.04.2014
20
19
13
Živim sa starcima, posadio sam 3 komada u 3 saksije do prozora iz zajebancije, nakon 6-7 dana dolazim... 2 sjemenke probile 2-3 cm iznad, narasle...

Eh sad je problem, kada mogu najranije da ju prebacim vani, jer ako naraste jos 10-15 cm stara nije glupa da ne skonta da joj je sin narkoman.

Ovo 2-3 cm što je naraslo, dal ja to mogu prebacit u čašice neke napunjene zemljom ili odma vani da prebacim.

Dajte neki savjet, ovdje sam novi pa se izvinjavam, znaci imam te 2 koje su izrasle 2-3 cm i šta da radim sa njima, rizicno mi ih je cuvat u te 3 saksije.


HELPP
 
07.04.2014
20
19
13
Trenutno mi se nalazi u saksijama na prozoru pored drugog cvijeca. (znaci u istoj su posudi kao i cvijece, a ta posuda je jako široka tako da je taman stalo)
Ali ja to pod hitno moram maket sa tog mjesta da mi stara ne provali to.
Trenutno mi je biljka 2 cm iznad zemlje, listovi mali, jebiga tek izaslo van xD

Eh sad me interesuje, dal sad dok je tako malo mogu da ga prebacim u drugu saksiju i odnesem napolje, ili nesto tako slicno, uglavnom to moram maket sa prozora.
 

Dream Master

Aktivan Član
20.03.2014
223
299
63
35
Pa mozes samo ti nije bilo pametno stavljati u istu saksiju kolko sam skapirao imas cvece i biljku u istoj saksiji al nebitno samo pazi da joj ne ostetis koren i pazi na vreme puzevi ce napadati jednu moju su pojeli :(
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.427
298
109
The Mighty Jungle
normalno da mozes, pazljivo izvadi i u casice neke i odma na sajt ako nemos nikako drugacije,,a i malo mozak upotrijebi pa kako trava raste u prirodi sama od sebe ,,nije pod obavezno da ju neko odnjeguje prvih 15-20 dana ;) samo je zastiti nekako da ih puzevi il nes sl. ne pojedu, aj sretno..






a ovo za narkomana necu ni komentirati ccc........
 

boss117

Zen
01.03.2014
96
180
33
Tristan da Chunha
Uzmes kasiku i sa njom prebacis biljke iz saksija i nosi na sajt.

Vezano ovo za narkomana mislim da niste razumjeli torticu jednostavno bi svaka majka mislila da je njen sin narkoman, kad bi vidjela biljke cannabisa, a vi sto bjezite od rijeci narkoman vec imate problema jer i ovisnici i kokainu nece reci da su narkomani vec da je lijepa i plemenita stvar, a ne droga. Samo opusteno narode :D
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ništa od toga :D
Drugi puta posadi negdje vani u nedođiji,no i tu bi moglo biti problema,nema mame ali ima gorih od mame.
A i ako i kada bude berba,kuda sa hedovinom ?
Neka se zafrkavat dok ne budeš svoj na svome.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa ja npr nemam taj problem jer najvise se trudim da uspem da uzgojim biljcicu do kraja kako bih mogla napraviti malo ulja koje mi treba isjljucivo u zdravstvene svrhe ,jer mi je bolesna majka pa se trudim da pomognem..i neverujem da bi mi rekla nesto tako pogotovo sto gajenjem te biljcice rizikujem mnogo cega..:) tako da ta biljcica i leci ,pa je neko na ovom forumu i zbog toga gaji..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
tortica1 je napisao(la):
Živim sa starcima, posadio sam 3 komada u 3 saksije do prozora iz zajebancije, nakon 6-7 dana dolazim... 2 sjemenke probile 2-3 cm iznad, narasle...
Eh sad je problem, kada mogu najranije da ju prebacim vani, jer ako naraste jos 10-15 cm stara nije glupa da ne skonta da joj je sin narkoman.

Ovo 2-3 cm što je naraslo, dal ja to mogu prebacit u čašice neke napunjene zemljom ili odma vani da prebacim.

Dajte neki savjet, ovdje sam novi pa se izvinjavam, znaci imam te 2 koje su izrasle 2-3 cm i šta da radim sa njima, rizicno mi ih je cuvat u te 3 saksije.


HELPP
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

Gagiba

Aktivan Član
Možeš da prebaciš kad hoćeš, samo pazi kad je vadiš iz posude u kojoj je sada da je ne oštetiš!
I pripremi malo mesto u koje ćeš da plasiraš biljke. Imaš na temi o vanskom uzgajanju sve, isčitaj pa srećno za dalje.

P.S.

Pazi gde ih sadiš i kome pričaš o tome jer ako nešto zabrljaš, osim majke ceo kraj će te zvati narkomanom! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
neam pojma,jednostavno ih prebacis na sajt ovako u vazama pa kad malo ojacaju u zemlju,da te mama ne uvati i naziva pogrdnim rijecima :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master
07.04.2014
20
19
13
Nakon citanja svih vasih komentara odlucio sam da dvije biljke ubacim u dvije case, odnesem na sajt i tu presadim.

Sve je islo kako treba, mama je otišla na posao a stari na jutarnju pivu, izrovario sam mami saksije i odvojio svoje 2 biljke u 2 case, ponio mali ašov, flašu vode i stajsko gnjojivo i u blizini svoj sajta nađem problem, 3 bagera i neki kamion nešto kopaju, e reko koji sam ja peh, a bilo je tako lijepo mjesto, u blizini potok, voda sve kad al hajde ne bitno, imao sam i rezerni spot za koji se ispostavilo da je odlican, krenuo sam prema njemu kad opet problem, ovaj put niko nije bio u blizini osim psa koji je bio ko medvjed, frajer poceo da laje na mene, izvadim ašov i kažem mu "haaaj na meee" i nakon minutu ja njega otjeram. I sad ide jedan malo teži dio, kako doci do sajta, sajt se nalazi na vrhu brezuljka, od kojeg me dijeli bodljikavo rastinje, metrima široko i dugo, jedini nacin kako doci do kraja, pa tu se ni budala ne bi zavlacila osim mene, provucem se ja nekako na vrh,ljepota, 3 kvadratna metra ravnog lijepog vlaznog tla, ravna sunceva svjetlost itd... iskopam rupe, ubacim svoje biljke, vratim zemlju, stavim stajsko gnjojivo po toj zemlji oko biljki i onda ih zalijem vodom. Danas sam ih išao obici, po njima se vidi da im je lijepo udobno.

Pozzzz.
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Kao i za sve drugo u životu, i za pravilno uzgojiti ovu biljku treba malo ozbiljnosti i osobne odgovornosti...

Reći ćeš da griješim ali ne mogu zanemariti dojam da si možda još premlad za sve ovo?!

Znaš kako se kaže - sve u svoje vrijeme - jedno je zapaliti tu i tamo sa ekipom, drugo je upustiti se u cijelu priču oko uzgoja from seed to harvest, sa svim rizicima i mogućim lošim ishodima koji idu ruku pod ruku uz ovaj hobi...